Μάτα: «Μπορούμε να τερματίσουμε στην πρώτη τετράδα»

Μάτα: «Μπορούμε να τερματίσουμε στην πρώτη τετράδα»



Πεπεισμένος πως η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχει την δυνατότητα να τερματίσει στην πρώτη τετράδα και να πάρει το εισιτήριο για το Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης σεζόν είναι ο Χουάν Μάτα.

Μπορεί η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να βρίσκεται στην 7η θέση του πρωταθλήματος με 11 βαθμούς λιγότερους από την 4η Λίβερπουλ, ωστόσο ο Χουάν Μάτα δεν χάνει την αισιοδοξία του πως οι «κόκκινοι διάβολοι» θα καταφέρουν να τερματίσουν στην πρώτη τετράδα:

«Στόχος μας είναι να βρεθούμε στις θέσεις που οδηγούν στο Τσάμπιονς Λιγκ. Είναι δύσκολο γιατί η Λίβερπουλ τα πηγαίνει περίφημα, όπως και η Άρσεναλ, η Τότεναμ και η Έβερτον, ομάδες που έχουν τον ίδιο στόχο με μας. Ωστόσο πιστεύω πως έχουμε ομάδα για να τα καταφέρουμε».

Όσον αφορά τον νέο του προπονητή, Ντέιβιντ Μόγιες, ο Ισπανός δήλωσε:

«Με κάνει να νιώθω σημαντικός. Είναι ωραία όταν ο προπονητής του βασίζεται πάνω σου και σου εκφράζει πόσο αναγκαίος είσαι για την ομάδα. Έχουμε φιλική σχέση και μου φαίνεται εξαιρετικός άνθρωπος».



Ομάδες που αφορά: ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΑΡΣΕΝΑΛ

Σχολιασμός

8 σχόλια:

στις 18/02/2014 17:56
ok ntomata

στις 18/02/2014 19:08
Πασχεις και εσυ

στις 18/02/2014 19:08
se pia xwra re mata ????

στις 18/02/2014 19:16
kala mata tragouda esy

στις 18/02/2014 19:57
Λοιπον.......! 1) Θελω να κερδισει η Ελληνικη ομαδα ειτε οσφπ ειτε αεκ ...! Αλλα... ακομα και ο ποιο αισιοδοξος ολυμπιακος... δεν νομιζω να μην συμφωνει οτι εαν αποφασισουν αυτοι να παιξουν μπαλα.. οπως με τον Σερ αλεξ... θα μπορεσεις να τους σταματησεις...! Εαν αυτο το αγγουρι ο φαν περσι αποφασισει να παιξει μπαλα ο Ρουνει.. ο Ματα....! δεν πιανωνται με παικτες Μπονγκ Μογκ και 3 πουλακια καθωνται....! Αλλα με αυτη την united που βλεπουμε μεχρι στιγμης εχει λιγες ελπιδες ο Ολυμπιακος, εαν ομως η τριαδα παιξει επιτελους μπαλα... Σορρυ αλλα δυστηχως το ματς ΘΑ ΤΟ ΧΑΣΟΥΜΕ!

στις 19/02/2014 00:40
re paidia makari na perasei o olibiakos alla aftes oi omades typou manchester stin korifea diorganosi tou kosmou dinoun tin psixi tous sto ghpedo dn koroidevoun opos se ales diorganoseis...mn tis upotimate gia champions league milame oxi gia intertoto...

στις 19/02/2014 06:40
file armenos synfono mazi s alla o MATA dn exei dikeoma n pai3h champions league..pisteyw o kalos osfp 8a tn pathsi katw thn man..xalaroste dn eine k to mega8yrio..mporei n exei terastio onoma alla pistepste me dn paizei mpala to onoma...ta idia akougame k gia benfica oti pige teliko ktlp ktlp kai omos tn afhse ektos o 8rylos(makari n kanei to idio k o paok)

στις 19/02/2014 06:44
floriginal esy apo pano mila pio dynata gt dn se akoume eine polly katw h g..dn ntrepese re karagkiozei?aytoi tn stigmi o osfp k o paok ekprosopoun tin xwra mas re kseftila dosiloge ntroph s re kseplima palio roxala ligo ntropi re mlk ligo stipa dn exeis re ksepleni?pame re 8ryle k paok na gamisoume se eyroph na klaine oloi mera ta xanoumia..lesa lesa aek prigkipesa anoikse ta mpoutia sou na xish o 8rylos mesa..

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.