Πριμέρα Ντιβιζιόν: Εξάρα η Μπαρτσελόνα, ρεκόρ ο Μέσι!

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Εξάρα η Μπαρτσελόνα, ρεκόρ ο Μέσι!



Καταιγιστική ήταν απέναντι στην Ράγιο Βαγιεκάνο η Μπαρτσελόνα, καθώς οι «μπαουγκράνα» διέλυσαν την αντίπαλο τους με 6-0 και διατηρήθηκαν στην κορυφή μαζί με την Ατλέτικο Μαδρίτης. Έσπασε ρεκόρ ο Μέσι.

Πιο άνετα δεν γίνεται! Η Μπαρτσελόνα διέλυσε με 6-0 την Ράγιο Βαγιεκάνο στο «Καμπ Νου» και έπιασε την Ατλέτικο στην κορυφή της βαθμολογίας με 60 βαθμούς.

Πρωταγωνιστής των Καταλανών ήταν ο Λιονέλ Μέσι ο οποίος με δύο προσωπικά γκολ (36’, 68’) έγραψε ιστορία, καθώς ξεπέρασε τον μεγάλο Ντι Στέφανο στη λίστα με τους σκόρερ όλων των εποχών του ισπανικού πρωταθλήματος (228 γκολ) και ξεπέρασε τον Θάρα στα γκολ με μία μόνο ομάδα (336)!

Τα άλλα τέρματα σημείωσαν οι Αντριάνο (2’), Αλέξις (54’), Πέδρο (56’) και Νειμάρ (86’) με τον τελευταίο να συνδυάζει με γκολ την επιστροφή του στην ενεργό δράση μετά από έναν μήνα.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
1Χ2OverUnder1X12X2
2.653.402.301.452.101.491.231.37
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
3.301.952.801.302.50
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
4.752.002.307.50

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 15/02/2014 23:06
PETAME FWTIES ,,,,, AS ETOIMAZETE H REAL !!!!!

στις 15/02/2014 23:14
kwstas gamas tin teleutaia omada kai xairesai? axaxaxaxa

στις 15/02/2014 23:20
GIA MENA H TELEUTEA OMADA EINAI H REAL ... !!!XAXAXAXA

στις 15/02/2014 23:22
Πρωταγωνιστής των Καταλανών ήταν ο Λιονέλ Μέσι ο οποίος με δύο προσωπικά γκολ (36’, 68’) έγραψε ιστορία, καθώς ξεπέρασε τον μεγάλο Ντι Στέφανο στη λίστα με τους σκόρερ όλων των εποχών του ισπανικού πρωταθλήματος (228 γκολ) και ξεπέρασε τον Θάρα στα γκολ με μία μόνο ομάδα (336)!

TO ENA META TO ALLO REKOR

στις 15/02/2014 23:26
ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΜΕΣΣΑΡΕΕ!!! ΚΑΙ Ο ΝΕΥΜΑΡ ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΜΠΗΚΕ ΜΕΣΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΓΚΟΛ ΠΟΥ ΠΕΤΥΧΕ!! ΚΟΡΥΦΗ Η ΜΠΑΡΤΣΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΡΕΑΛ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΑΝ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΙ ΚΑΙ ΥΠΑΡΞΕΙ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ

στις 16/02/2014 00:30
Ο Μεσσι εσπασε κ αλλο ρεκορ, ok. Ετσι οπως παει ο μονος του αντιπαλος ειναι ο εαυτος του...

στις 16/02/2014 02:18
Η τελευταία ομάδα για μας είναι η ρεαλ! !!! Η πουτανα μας η μεγάλη! !!!

στις 16/02/2014 02:32
ela re opadoi tis modas opadoi tou kolou mathate kai tin barcelonaa.mia zoh h real tha sas gamaei kai dn tha mas ftasete pote!

στις 16/02/2014 03:14
pia «μπαουγκράνα» re mplaougrana

στις 16/02/2014 13:05
μονο με τις τελευταιες βαζεις μπαρτσα.θα σε δουμε με την σιτη

στις 16/02/2014 13:11
calma paidakia..sas exoume k mesa sto bernabeu..ekei tha ponesete polu..k siga ta rekor re malakes tou messi..oloi stin barca paizoun apo 5 xronwn mazi k oloi paizoun gia na valei goal o messi..ante me to sapaki 2 traumatismous sunexomenous o gualinos!ante na doume pws tha sas glentisei o cr7 se ligo kairo!gatakia..

στις 16/02/2014 13:18
xaxaxax vlepw kati sxolia kai gelaw.mages eiste gia gelia.an thewreite oti h ragio h h xetafe einai omades gia na dei3eis thn dynamh sou tote den 3erete apo mpala.tha sas doume me thn siti mages ;)

στις 16/02/2014 14:49
XAXAXAXA 8A SAS DOUME KAI SAS SHMERA .. KOITA MHN FATE KANA XINARI KAI KLEGESTE !!!

στις 16/02/2014 15:10
Η ΜΠΑΡΤΣΑ ΕΞΑΡΑ ΚΑΙ Η ΑΕΚ ΑΕΞΑΡΑ ΧΕΧΕ

στις 16/02/2014 15:47
poli wreo goal o neymar mpravo tou k o monadikos pektis tis barca pou simpatho k auto gt mou arese k ton parakolouthousa apo ta 18 tou sti santos....

στις 16/02/2014 16:58
BALOTELLIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.