Σούπερ Λιγκ: «Στοπ» στο Ηράκλειο!

Σούπερ Λιγκ: «Στοπ» στο Ηράκλειο!



Ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε να πάρει την 4η συνεχόμενη νίκη του στην Σούπερ Λιγκ, καθώς έμεινε στο 1-1 με τον ΟΦΗ στην Κρήτη χάρη στο γκολ του Ζε Εντουάρντο (86’ πεν.) που ισοφάρισε το τέρμα του Κλωναρίδη (39’). Διαιτητικά λάθη και στα δύο γκολ!

Μετά από τρεις συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα (πέντε αν συμπεριληφθούν και τα παιχνίδια στο Κύπελλο), ο Παναθηναϊκός υπέστη βαθμολογική απώλεια, καθώς έμεινε στο 1-1 με τον ΟΦΗ στην Κρήτη.

Οι «πράσινοι» πραγματοποίησαν κακή εμφάνιση, καθώς αδυνατούσαν να δημιουργήσουν ευκαιρίες, σε αντίθεση με τον ΟΦΗ ο οποίος είχε φάσεις για να σκοράρει, ωστόσο στο 39’ μετά από αντεπίθεση, ο Παναθηναϊκός ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ με τέρμα του Κλωναρίδη.

Ωστόσο το γκολ ξεκίνησε με φάουλ του Μπέργκ στον Ζε Εντουάρντο στην μεσαία γραμμή, το οποίο δεν καταλόγισε ο Κουτσιαύτης.

Βέβαια, παράπονα για την διαιτησία είχε και ο Παναθηναϊκός, καθώς ο ΟΦΗ, μετά από αρκετές ευκαιρίες που δημιούργησε στην επανάληψη, κατάφερε να ισοφαρίσει στο 86’ με πέναλτι που κέρδισε ο Ροβίθης ο οποίος ήταν όμως σε θέση οφσάιντ!

Μάλιστα ο άσος των γηπεδούχων κέρδισε και την αποβολή του Ρισβάνη, ενώ ο Ζε Εντουάρντο δεν αστόχησε από την άσπρη βούλα διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Έτσι, ο Παναθηναϊκός πήρε μόλις ένα βαθμό και έμεινε στην 4η θέση με 40 βαθμούς, ενώ ο ΟΦΗ πέρασε στην 8η θέση με 27.

Στα άλλα παιχνίδια της ημέρας, ο Άρης δεν κατάφερε ούτε τώρα να κερδίσει στο «Κλεάνθης Βικελίδης», καθώς έμεινε στο 1-1 με την Ξάνθη και παρέμεινε στην τελευταία θέση, ενώ νωρίτερα ο ΠΑΣ Γιάννινα στο ντεμπούτο του Γιάννη Πετράκη στον πάγκο της ομάδας, κέρδισε με 2-1 τον Λεβαδειακό και πήρε την πρώτη του νίκη μετά από τέσσερις σερί ήττες.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
2.453.202.451.901.551.391.231.39
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
3.001.853.001.651.80
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.601.753.7520.00

Σχολιασμός

17 σχόλια:

στις 01/02/2014 22:55
ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΥ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΟΦΣΑΙΤ ΑΚΟΥΣΑ ΣΤΟ ΡΑΔΙΟ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΥΤΟ,ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ ΑΠΟ ΤΟ SKAI GOAL...ΔΙΚΑΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ Η ΙΣΟΠΑΛΙΑ Ο ΒΑΖΕΛΟΣ ΑΠ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΓΚΟΛ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ! Ο ΟΦΗ ΗΘΕΛΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΕ

ΥΣ Η ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ ΚΟΥΚΛΙΝΟΥ ΗΤΑΝ ΚΟΥΚΛΑΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΩΡΑΙΟ ΚΟΛΑΝ ΦΟΡΟΥΣΕ ;)

στις 01/02/2014 23:07
ΑΑΑΑΑ ΜΩΡΗ ΠΑΞΑΡΙΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΑΣΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ!

στις 01/02/2014 23:22
krima gia ton ofi

στις 01/02/2014 23:43
ρε βλακα imperator εσυ που κανεις τον εξυπνο... το γκολ του παο το ειδες? ειδες οτι η φαση ξεκιναει με φαουλ σε παικτη του οφη?? αρα ποια φαση ειναι ως μη γενομενη?? μονο το πεναλντι του οφη....? ΒΛΑΚΑ Ε ΒΛΑΚΑ!!!

στις 02/02/2014 00:24
EMMANOUELA KARGA TI GYNAIKARA EINAI AUTI KAI EINAI KAI MIKRI AKOMA.... PWW XANETE H MPALA SOU LEW!

στις 02/02/2014 01:33
με τέτοια τραγική εμφάνιση που θα μπορούσατε να φάτε 4-5 gkoal και μιλάτε για διαιτησία ..εύγε αυτός είναι ο ορισμός της μικρής ομαδας που έχετε γίνει

στις 02/02/2014 11:04
Ο ΟΦΗ εχασε 2 βαθμους οχι ο βαζελος για οσους ειδαν τον αγωνα, ολοι οι αλλοι κοιταξτε τα χαλια των ομαδων σας και ασχοληθειτε με αυτα. Ο ΟΦΗ ανεβαινει σας αρεσει δεν σας αρεσει, και με τους φιλους βαζελους τα λεμε και στο κυπελλο.

στις 02/02/2014 12:00
imperator21 εισαι πολυ λαθος για το ταβανι μας και το ξερεις, και μη μου λες για κουμπαριες, γιατι εσυ φιλε μου με τα χρεη που διεγραψαν της ομαδας σου ουτε σε 100 χρονια δεν ξελασπωνες. Επισης τα αφεντικα σου εριξαν την ομαδα σου και κανενας αλλος,εγω αντιολυμπιακος ειμαι και δεν θα το κρυψω ποτε, αποτελειωσε λοιπον το γηπεδο σου ελα σε 1,5 χρονο στη πρωτη κατηγορια και να ελπισουμε πως τον προεδρο σου δεν θα τον λενε μελλισανακη. Επισης να σου υπενθυμισω πως ο ΟΦΗ ξεχρεωνει καθε χρονο, και τα παραμαγαζα του γαυρου τα ξερεις πολυ καλα ποια ειναι!

στις 02/02/2014 12:35
Ο ζε ειναι δανεικος απο την παρμα, περα της φασης του γκαλετι που ηρθε για δουλειες και οχι για μπαλα, αλλα χαρη σε αυτον εχουμε τοσα δειαρκειας, αλλη μπουγαδα με τον γαυρο δεν εχω. Τωρα αν βολευεσαι να διαβαζεις την ΩΡΑ και οχι να πιστευεις τα ματια σου τοτε εισαι αξιος της μοιρας σου. Και οταν ημουν στα καλα μου επαιρνα κυπελλο ελλαδας, εβγαινα δευτερος, κερδιζα την ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ στο ΟΥΕΦΑ και στην ελλαδα εριχνα 5αρες σε καραισκακη και ΟΑΚΑ, α και να μην ξεχασω πως πεταξα και τον βαζελο εκτος ευρωπης. Καλο ειναι λοιπον να γνωριζεις την ιστορια της καθε ομαδας και να μην γραφεις οτι να'ναι. Και κανε λιγο υπομονη σε 2,5 μηνες θα μας δεις να σηκωνουμε το κυπελλο. Παντως αν δεις κανεναν να πληρωνει τα χρεη της αεκ στειλε ενα μηνυμα να του πω μπραβο. Στο ξαναλεω παντως κανονιστε να κανετε τα ιδια και χειροτερα οταν ερθετε. Τελος στο χτεσινο αγωνα υπηρχε και θα υπαρχει μονο ΟΦΗ.

στις 02/02/2014 12:37
Εννοω με αυτα που κανουν οι γαυροι 20 χρονια τωρα...

στις 02/02/2014 15:52
pali tin glitose o pana8ianaikos...milame gia kalofardia...

στις 02/02/2014 17:48
Aπο ποτε λοιπον θες να μιλησουμε για ποδοσφαιρο? Αποποτε σε συμφερει? Κοιτα την ομαδα σου που καταντησε να παιζει στις γειτονιες της Αθηνας και μη μιλας για τον ΟΦΗ, Εγω δεν επεσα και ουτε προκειτε να πεσω στη γ' εθνικη, καλο σου υπνο και εσενα.

στις 02/02/2014 20:20
Xaxaxaxax milane ta xanoumakia! Ekei sti g AKSIZI na eisai kai o gavros kai o vazelos to idio. Oi pio poustikes omades stin ellada.

στις 02/02/2014 20:24
Vazelakia san ti gata me to pontiki sas eixame. Kai to x me 1 fasi pou kanate poli sas pefti, kolofarda. Ayti einai I alithia... ta leme sta imitelika tou kypelou...

στις 02/02/2014 22:54
E KAKOMIRIDES .. RE MPAS KAI VLEPETE TO PERSINO AGONA ?? KATARXAS IPARXI KATHARO FAOUL GIATI DEN VRISKI TIN MPALA O VAZELOS KAI IPARXI KAI PENALTI STON PAPAZOGLOU ... ALA ISTE TOSO ILITHI POU LETE OTI SAS SIMFERI .... KAI LEO KAI TO ALO .. MPENI MESA O VAZELOS KAI DEN KANI OUTE MIA EPITHESI KAI KATHETE PISO .. LOGIKO NA KANI TOSA FAOUL OTAN PIEZESE ALA PREPI NA MATHETE KAPIA PRAGMATA KAI META NA MILISETE OLOI SAS .... 3-1 EPREPE NA ITAN MALAKES

στις 03/02/2014 16:46
ΔΕΝ ΠΑΙΞΑΜΕ ΜΠΑΛΑ... ΦΘΗΝΑ ΤΗ ΓΛΙΤΩΣΑΜΕ!!!! ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ

στις 03/02/2014 17:00
ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΝΟΙΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΠΑΟ. ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΕΥΝΟΗΘΗΚΑΝ ΠΡΟΧΘΕΣ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΣΙΕΣ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ. ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΚΑΛΟΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!!! ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΓΙΑ "ΣΦΑΓΕΣ" ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΜΑΣ!! ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΠΡΟΧΘΕΣ, ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΣΚΕΜΕΝΑ.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.