Φόβοι πως χάνει το Μουντιάλ ο Φαλκάο!

Φόβοι πως χάνει το Μουντιάλ ο Φαλκάο!

Αφορά τον αγώνα ΜΟΝΑΚΟ - ΜΑΡΣΕΪΓ


Άσχημα νέα για την Μονακό και την εθνική Κολομβίας, καθώς ο Ρανταμέλ Φαλκάο τραυματίστηκε σοβαρά στον αγώνα Κυπέλλου των Μονεγάσκων με την Σασελέ για το Κύπελλο Γαλλίας και οι πρώτες εκτιμήσεις αναφέρουν πως ο παίκτης κινδυνεύει να χάσει και το Μουντιάλ!

Μπορεί ο Ρανταμέλ Φαλκάο να σκόραρε το πρώτο γκολ στην νίκη (3-0) της Μονακό επί της… Σασελέ (ομάδα τέταρτης κατηγορίας) για τη φάση των 32 του Κυπέλλου Γαλλίας, ωστόσο ο Κολομβιανός φορ τραυματίστηκε σοβαρά στο γόνατο στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου…

Μάλιστα οι πρώτες εκτιμήσεις του ιατρικού επιτελείου είναι σοκαρίστηκες, καθώς κάνουν λόγο πως θα χάσει το υπόλοιπο της σεζόν ενώ δεν θα προλάβει ούτε το Μουντιάλ της Βραζιλίας (η Κολομβία είναι αντίπαλος της Ελλάδας)!

Ασφαλέστερα συμπεράσματα θα υπάρξουν μέσα στις επόμενες ώρες, με την Μονακό να ανακοινώνει πως ο παίκτης θα υποβληθεί σε εξετάσεις για να διαπιστωθεί το μέγεθος του προβλήματος.

Βέβαια, δεν είναι λίγοι αυτοί που έχουν στηλιτεύσει την επιλογή του Κλαούντιο Ρανιέρι να χρησιμοποιήσει αρκετούς βασικούς ποδοσφαιριστές κόντρα σε ομάδα τέταρτης κατηγορίας, κάτι που απέφερε τελικά τον τραυματισμό του Κολομβιανού φορ.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΟΝΑΚΟ - ΜΑΡΣΕΪΓ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.653.404.301.801.651.111.191.9
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.151.954.501.701.75
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.901.803.2517.00

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 22/01/2014 20:49
kala ta nea gia tn ellada

στις 22/01/2014 20:49
Ο.ΤΙ ΝΑ ΝΑΙ

στις 22/01/2014 21:02
ti oti na nai re kefte dn symferei tn ellada

στις 22/01/2014 21:03
κριμα γιατι ειναι παιχτουρα καλο βεβαια για την ελλαδα αλλα τι να πω ρε παιδια ποιος φιλος του ποδοσφαιρου χαιρετε οσο κιαν τον ευνοει?

στις 22/01/2014 21:09
geloie ranieri

στις 22/01/2014 21:13
ΚΑΛΑ ΗΡΕΜΙΣΕ ΚΟΥΚΛΙ ΟΣΟ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΜΕ ΣΠΑΣΜΕΝΑ ΠΟΔΙΑ ΧΕΡΙΑ ΚΤΛΠ ΠΛΗΡΟΝΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΡΩΣΟΥ..ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΠΟΝΤΑΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΧΑΝΟΥΝ Κ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΚΟΥΒΑ ΕΝΩ ΑΥΤΟΙ ΠΛΗΡΟΝΟΝΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΡΑΥΜΑΤΙΕΣ...ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΜΝ ΑΝΥΣΙΧΕΙΣ ΕΧΕΙ 5 ΜΗΝΕΣ ΑΚΟΜΑ ΜΗΝ ΠΡΟΤΡΕΧΕΙΣ

στις 22/01/2014 21:45
krima gia falkao makari na prolabi to mountial

στις 22/01/2014 21:53
mia o neymar mia o falcao oraio 8eama 8a blepoume tous teleutaious mhnes ... WHO WILL BE NEXT ???

στις 22/01/2014 22:03
kala ta nea gia emas

στις 22/01/2014 22:41
καλο για μας

στις 22/01/2014 23:08
YESSSSSSSSSSSSSSSSSSS KALYTERA NEA DN 8A MPOROUSAN NA AKOUSOUN TA AYTIA MOY!

στις 22/01/2014 23:23
gia hremhste re magkes to oti symferei thn ethnikh na mhn paiksei sto mudial de symainei oti xairomaste kai me thn atyxia tou mh trelathoume.

στις 23/01/2014 00:05
otan 8a mas petage 3-4 mpalakia omws 8a legame giati pezei..

στις 23/01/2014 01:28
e nai ama den paizei o falkao tha paroume to mundial!! palikaria tin ethniki mas tin eidate katholou?? kai mexri ekei pou ftasame kala einai..

στις 23/01/2014 12:06
me liges theikes paremvaseis tha ton perasoume ton omilo sto mundial:P

στις 23/01/2014 17:23
κριμα αλλα να μην προλαβει το μουντιαλ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.