Βλέπει και Μαντούρο ο ΠΑΟΚ

Βλέπει και Μαντούρο ο ΠΑΟΚ



Μπορεί, σύμφωνα με τα δημοσιεύματα, ο Εγιόνγκ Ενόχ να βρίσκεται κοντά στο να υπογράψει στον ΠΑΟΚ, ωστόσο ο «δικέφαλος του Βορρά» εξετάζει και άλλες περιπτώσεις αμυντικών μέσων, με τον Χουμπ Στέφενς να έχει στη λίστα του το όνομα του Έντβινγκ Μαντούρο.

Πρόκειται για τον 28χρονο Ολλανδό αμυντικό μέσο της Σεβίλλης (αγωνίζεται και ως στόπερ) ο οποίος δεν υπολογίζεται τη φετινή σεζόν στην ομάδα της Ανδαλουσίας και δεν θα απέρριπτε την προοπτική να αγωνιστεί, τουλάχιστον για ένα εξάμηνο, στον «δικέφαλο του Βορρά» ο οποίος συνεχίζει στους «32» του Γιουρόπα Λιγκ.

Ο Μαντούρο φέρεται να αποτελεί προσωπική επιλογή του Στέφενς ο οποίος έχει σε εκτίμηση τον Ολλανδό άσο, που μπορεί να μην μετράει αρκετές συμμετοχές στη Σεβίλλη τη φετινή σεζόν, ωστόσο τα προηγούμενα χρόνια έχει αγωνιστεί σε υψηλό επίπεδο.

Συγκεκριμένα, ο 28χρονος είχε γεμάτες χρονιές τόσο στον Άγιαξ την πενταετία 2003-2008 (70 συμμετοχές, 9 γκολ), όσο και στη Βαλένθια στην οποία αγωνίστηκε για τέσσερα χρόνια, κατακτώντας το Κύπελλο Ισπανίας.

Μάλιστα ο ίδιος μετράει 22 συμμετοχές με την Εθνική Ολλανδίας, ενώ το 2007 είχε κερδίσει το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κ-21 με τους «οράνιε».

Από τον ΠΑΟΚ ούτε επιβεβαιώνεται, αλλά ούτε και διαψεύδεται η είδηση και δεν αποκλείεται τις επόμενες ημέρες να υπάρξουν εξελίξεις.

Να σημειωθεί πως ο Ολλανδός μέσος αντιμετωπίζει πρόβλημα στην καρδιά, το οποίο τον κράτησε για καιρό εκτός γηπέδων μέχρι να βρουν οι γιατροί τί ακριβώς έχει, ωστόσο διαπιστώθηκε ότι δεν απειλεί τη ζωή του και του επιτρέπει ν’ αγωνίζεται κανονικά.



Ομάδες που αφορά: ΠΑΟΚ, ΓΙΟΥΡΟΠΑ

Σχολιασμός

9 σχόλια:

στις 27/12/2013 22:14
Οκ

στις 27/12/2013 23:04
Berbatov 8a parei?antalagh me Klaus..

στις 28/12/2013 01:05
Επίφοβο πρόβλημα υγείας... -_-

στις 28/12/2013 11:26
olous tous teleiwmenous pernei o paok o maduro pou gializei ton pagko ths sevillhs kai ton martens pou ta duo teleutaia xronia den einai o gnwstos martens kala ta paei o paok 8a gelasoume polu

στις 28/12/2013 13:19
Ο Μαντούρο τελειωμένος που διδάχθηκε τι σημαίνει ποδόσφαιρο από τον Άγιαξ και από το 2008 αγωνίζεται στην Ισπανία( Βαλένθια και Σεβίλλη)?

Και ας πούμε ότι είναι τελειωμένος επειδή δεν παίζει βασικός( γελοίο επιχείρημα) αν έρθει Ελλάδα δεν θα πιάσει εε? Είναι τόσο υψηλό και ποιοτικό το ποδόσφαιρο στη χώρα μας που δεν θα ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις.

Βγάλτε μερικοί τα οπαδικά σας γυαλιά γιατί είστε αστείοι.

στις 28/12/2013 16:31
kala ta leei o mezzox.kai esi re panouliaekarar21 ton exeis parakolouthisei ti bala paizei kai ta les afta h mono apo to search tou google kai oti mathame,mathame??makari na peksei balara ston paok kai o enas kai o alos kai to pistevo dioti eine paiktes tou stefens kai oxi ton karnavalion ton allon.as elpisoume se kati kalo.

στις 28/12/2013 16:53
skato omada mpaok !!!

paokara4alex ama tous eperne autous tous pektes o olimpiakos o pao ktlp tha eleges oti aftoi den xeroun bala !!

στις 28/12/2013 17:04
Καταρχάς paokara4alex βλέπω ότι συμφωνείς με τον Mezzox που τον χαρακτηρίζει τελειωμένο ενώ παράλληλα λες ότι είναι επιλογή του Στέφενς άρα μπορεί να πιάσει.

Άρα λοιπόν άσε αν τον γνωρίζω εγώ τον παίκτη και κοίτα εσύ να διαμορφώσεις μια ξεκάθαρη άποψη για το αν τον θέλεις ή όχι.

Και επειδή σε ενδιαφέρει τόσο και με ρωτάς τον Μαντούρο τον έχω παρακολουθήσει σε αρκετά ματς, και επειδή στον Άγιαξ ήταν βασικότατος να ξέρεις διακρίνεται για την δύναμη και για την αντοχή του. Αν και αμυντικό χαφ έχει καλή τεχνική κατάρτιση.

στις 28/12/2013 18:27
hahaha gia ton paok poli kalos einai

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.