Χάνει το Μουντιάλ λόγω τιμωρίας ο Σίμουνιτς

Χάνει το Μουντιάλ λόγω τιμωρίας ο Σίμουνιτς



Απών από το Μουντιάλ της Βραζιλίας θα είναι o Ζόσεπ Σίμουνιτς ο οποίος τιμωρήθηκε από την FIFA με 10 αγωνιστικές εξαιτίας της ρατσιστικής συμπεριφοράς που επέδειξε στον αγώνα Κροατία-Ισλανδία.

Ο 35χρονος Κροάτης αμυντικός δεν θα μπορέσει να ενισχύσει την εθνική ομάδα της χώρας του στα γήπεδα της Βραζιλίας, καθώς τιμωρήθηκε με ποινή δέκα αγωνιστικών και πρόστιμο 20 χιλιάδων λιρών από την FIFA, εξαιτίας της ρατσιστικής συμπεριφοράς που επέδειξε μετά τον αγώνα μπαράζ με την Ισλανδία.

Συγκεκριμένα, ο έμπειρος αμυντικός πήρε το μικρόφωνο και φέρεται να φώναξε φιλοναζιστικό σύνθημα που ακουγόταν κατά τη διάρκεια του δεύτερου Παγκοσμίου πολέμου από το «Ουστάσα».

Παράλληλα ο Μάντζουκιτς τιμωρήθηκε με μία αγωνιστική για την αποβολή του στο ματς με τους Ισλανδούς και θα χάσει την πρεμιέρα με την Βραζιλία.



Ομάδα που αφορά: ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

10 σχόλια:

στις 16/12/2013 21:22
oxi re gamwto dn to pisteuw

στις 16/12/2013 22:22
skase poutanas gie esu mn se gamhsw plio lougra

στις 16/12/2013 22:22
palio

στις 16/12/2013 23:37
gia na sou klasw ta paparia prepei na exeis esu dn exeis giauto pane pies to galataki sou skoulikaki

στις 16/12/2013 23:49
Το καυλί, πουτάνας γιε.

στις 17/12/2013 01:10
Gamw ton pousth ton arh.... Kai gamhmenoi mpaoktzhdes poutanogennhmata...mpaoki me manaaa poutanaaaa...arh arh arh pousth xekoliarh ekei ekei sth b ethniki

στις 17/12/2013 14:50
Ειστε ΟΛΟΙ για τον ΠΟΥΤΣΟ!!!

στις 17/12/2013 15:35
Όλοι αυτοί που γράφουν με greeklish είναι για τον πούτσο. Βασικά αν τους βάλεις να γράψουν με Ελληνικά γράμματα θα πονάνε τα μάτια μου από τα ορθογραφικά λάθη που θα βλέπω.

στις 17/12/2013 15:45
Κρίμα θα ήταν το τελευταίο του Μουντιαλ, για αυτό πάνω από όλα αυτό που μετράει είναι να είσαι συγκρατημένος ειδικά όταν κάνεις πρωταθλητισμό...

στις 18/12/2013 03:54
σωπα ρε amfistomos που ειναι και κριμα!!!τι επαθε ο καημενος!!!ρε καλα του κανανε του γαμω-ναζι!την εχουν βρει ολα τα φασισταρια και το εκδηλωνουν!ρε ουστ!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.