Μπέιλ: «Ο Ρονάλντο είναι ο καλύτερος του κόσμου»

Μπέιλ: «Ο Ρονάλντο είναι ο καλύτερος του κόσμου»



Το εγκώμιο του Κριστιάνο Ρονάλντο έπλεξε ο συμπαίκτης του στην Ρεάλ, Γκάρεθ Μπέιλ, τονίζοντας πως ο Πορτογάλος άσος αξίζει το βραβείο της «Χρυσής Μπάλας».

Ο Ουαλός μεσοεπιθετικός ο οποίος το καλοκαίρι αποχώρησε από την Τότεναμ για λογαριασμό της Ρεάλ και έγινε αυτόματα η πιο ακριβή μεταγραφή στην ιστορία του ποδοσφαίρου, αφήνοντας στην 2η θέση της σχετικής λίστας αυτή του Ρονάλντο, «υποκλίθηκε» στον Πορτογάλο άσο, τονίζοντας πως αξίζει να πάρει τη «Χρυσή Μπάλα»:

«Για μένα ο Ρονάλντο είναι ο καλύτερος παίκτης του κόσμου και δεν νομίζω πως υπάρχει κάποιος άλλος που να μπορεί να συγκριθεί μαζί του. Αξίζει το βραβείο της «Χρυσής Μπάλας». Οι εμφανίσεις που κάνει, τα γκολ που βάζει καθώς και τα παιχνίδια που έκανε με την Πορτογαλία, αποδεικνύουν ότι είναι παίκτης παγκόσμιας κλάσης», τόνισε αρχικά ο Μπέιλ και συνέχισε:

«Δεν υπάρχει ανταγωνισμός ανάμεσα μας. Τα πηγαίνουμε πολύ καλά. Από τη στιγμή που βρέθηκα στη Ρεάλ, με έχει βοηθήσει πολύ, εντός και εκτός γηπέδου. Με ενθαρρύνει σε κάθε παιχνίδι και μου δίνει αυτοπεποίθηση.

Απολαμβάνω να παίζω μαζί του στο γήπεδο και νομίζω πως τα γκολ και οι ασίστ που πετυχαίνουμε δείχνουν πως συνεργαζόμαστε άψογα
».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ
1Χ2OverUnderX2
1.206.007.751.352.303.38
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.453.006.501.651.80
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.502.202.106.00

Σχολιασμός

27 σχόλια:

στις 24/11/2013 13:56
Ε ΝΑΙ STADAR SIGOURA OTI PEIS !! A RE MALAKA SAS EFAGAN TA LEFTA KAI DEN KSERETAI TI LETE

στις 24/11/2013 13:57
TETOIES PIPES BLEPW KAI MOU TI SPAEI PERISSOTERO H REAAAL ELEOS MALAKES KSUPNATEEEEEEEEEE

στις 24/11/2013 14:17
RONALDO reeee

στις 24/11/2013 14:18
τι ηληθιος που εισαι ρε κωστα.βγαλε τις παροπιδες.ο ροναλντο αυτην της στιγμη ειναι ο καλυτερος στον κοσμο.εχει ποσα γκολ,κανει τρομερα παιχνιδια και περνει τις νικες μονος του.ειτε το θες ειτε οχι.

στις 24/11/2013 14:22
AIDEEEE DEN PATE KALAAA

στις 24/11/2013 14:28
a re kwstaki bgale kai allo pono...sas efagan ta les e?gt ekei sthn barcelona o kontos kai o neymar pairnoun polu ligotera???

στις 24/11/2013 14:44
-kwst@s- eleos pia stamata na brizeis se ka8e ti pou grafei gia real . Ok den eisai real antipa8eis tin real to exoume katalabei eisai fanatikos tis mparselonas alla i sumperifora sou einai enos 5 xronou apo ena simeio kai meta den milas alla krazeis otidipote etsi epeidi se xalaei den milas me antikimeniki apopsi o ka8enas exei tin apopsi tou kai o ronaldo ta exei paei polu kala alla exeis kompleks den mporeis na diakrineis kai i apopsi sou ginete anousia.

στις 24/11/2013 14:45
kai einai mesa stous kaluterous o ronaldo to exei diksei alloste kai oxi mono sta eukola mats alla sta duskola kai me tis anatropes pou exei kanei kai exei gurisei to paixnidi.

στις 24/11/2013 14:55
DEN LEW KATI TO ANI8ETO APLA 8ELEI POLLU AKOMH GIA NA FTASEI TON MAGO THS MPALAS TON MESSI!!

στις 24/11/2013 14:59
den eipe kaneis pws kai o messi den einai mesa stous kaluterous. telos pantwn o ka8enas exei tin apopsi tou.

στις 24/11/2013 15:49
Βασικά ποιος είναι ο Bale? Υπάρχει τέτοιος παίχτης στα γήπεδα της ρεαλ?!?!?!

στις 24/11/2013 15:54
....... XAXA KSEKOLA

στις 24/11/2013 16:43
afou pezei maji tou th tha elege

στις 24/11/2013 16:50
ιστορικα καλυτερος ο μεσι αλλα αυτη τη στιγμη ο ροναλντο ειναι ο καλυτερος του κοσμου

στις 24/11/2013 18:16
Ρονάλντο και Μέσι η καλήτεροι ποδοσφαιριστές του κόσμου ,δεν ανταγωνίζονται ο ένας τον άλλον απλώς παίζουν θεαματικό ποδόσφαιρο (ο ένας είναι καλός, ο άλλος καλήτερος ) και η δύο παικτάρες είναι γαμώ βάλτε το στο αναθματισμένο κεφάλι σας επιτέλους

στις 24/11/2013 18:22
ok KANENAS ! XAAXAXAXAXAXAX!!!

στις 24/11/2013 20:15
eno otan den itan xtipimenos ixe na vali goal 5 mats are kounia pou sas kounage gelioi cr7 re mpounia axristi asxeti k o alos pou lei gia ton bale 2 xronies kaliteros sto agliko p[rotathlima asxeti mathame twra traumatias o messi 10 meres exi pou xtipise prin ti ekane asxeti auti ti stigmi o messi ine ektos 10kadas ilithii

στις 24/11/2013 20:32
den yparxei sugkrisi paides... se ola einai kaluteros o ronaldo. ektos ap tn trimpla se kleisto xwro. opou ekei einai kaluteros o kontos

στις 24/11/2013 21:31
ΜΕΓΑΛΕ ΜΠΕΙΛ!

στις 24/11/2013 23:32
koita to ti ta leei o sympaikths tou den einai kati tromero sympaiktes einai prwton.deuteron symfwnw mazi sou figo861 kai auta oxi giati eimai real alla giati as mou pei kapoios ektos apo tripla se kleisto xwro pou o messi einai kaluteros se ti allo einai kalyteros?? se dynamh? taxythta? kefalia,makrino sout?swma? ekriktikothta? antoxh? faoul? pou exei 12-13 se olh tou thn kariera kai psa3te to kwstaki kai sia kai o allos panw apo 50 alla vevaia to idio einai 13 faoul kai to idio einai 50 vale.loipon milhste kai ligo antikeimenika kai mhn fereste san tous geloious tis fifa.

στις 24/11/2013 23:34
kai an o ronaldo thn parei th xrysh mpala tha thn a3izei file mou giati exei kanei tosa kai sinagonizetai kai se atomiko epipedo 3epernaei kata poli riberi enw to 10 o snaider o monos pou ton adagwnizotan htan tsavi iniesta kai roben an thimaste auth htan adikia giati o messi den htan pouthea ekeinh thn sezon.gia auto kwsta kopse tis pipes agori mou zou mperdeuoun to myalo kai 3erw thes na skefteis alla den mporeis

στις 24/11/2013 23:38
kai epeidh milame gia xrysh mpala o ronaldo to 11 prwtos skorer kai einai kai kentrikos enw o allos epithetikos kai ton 3eperase se goal alla pire titlous o messi.kai perysi pou tous pire o ronaldo evale pio polla o messi telika ti metraei?loipon stamata kwstakh na ferese etsi giati ektithese agori mou anepanorthwta.pragmatika mporw na akousw polles gnwmes kai ta panta alla na stekoun oxi oti malakia erthei ston kathena.oso gia ton bale ta teleftaia xronia einai top kai to elega prn paei real polu poio prin oti meta ronaldo kai messi einai oti kalytero yparxei auth thn stigmh sto enas me enan

στις 25/11/2013 13:31
cr7 ine o kaliteros kai o mesi ala o kristiano ronaldo eki vali perisotera gol fetini sezon jafto tin krisi bala to aksisi o ronaldos cr7

στις 25/11/2013 18:35
BARCA KAI MESSI GAMW KSANA THN REAAAAAAL

στις 26/11/2013 03:00
fetos kai merxi tora ronaldo - messi den sigkrinetai o ronaldo me ton messi makran kaluteros o ronaldo antikimenika me to ti exei kanei kai ti exei diksei se osa mats exei paiksei

στις 26/11/2013 03:04
merxi twra tin fetini xronia akoma den exei teleiwsei gi auto kai eipa merxi ews simera

στις 26/11/2013 03:24
alla kai pali den 8ewrw pws sigkrinonte.. alla opws to 8elete..

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.