Κριστιάνο Ρονάλντο: «Να μείνω για πάντα στην Ρεάλ»

Κριστιάνο Ρονάλντο: «Να μείνω για πάντα στην Ρεάλ»



Να μείνει για πάντα στην Ρεάλ Μαδρίτης επιθυμεί ο Κριστιάνο Ρονάλντο όπως δήλωσε αμέσως μετά την υπογραφή του σε νέο συμβόλαιο συνεργασίας το οποίο τον «δένει» στην Μαδρίτη μέχρι το 2018!

Ο Πορτογάλος άσος δεσμεύεται πλέον με συμβόλαιο μέχρι το 2018 με τη «βασίλισσα» και θα απολαμβάνει ετήσιες απολαβές που αγγίζουν τα 17 εκατ. ευρώ, ποσό που τον κάνει αυτόματα τον ακριβοπληρωμένος παίκτη στον κόσμο.

Μάλιστα ο ίδιος στις πρώτες του δηλώσεις μετά τις υπογραφές δήλωσε πως η Ρεάλ είναι το σπίτι του και θέλει να μείνει στην ομάδα μέχρι το τέλος της καριέρας του:

«Είμαι πολύ χαρούμενος εδώ. Θα βρίσκομαι στην ομάδα για ακόμα πέντε χρόνια και θέλω να κερδίσω τρόπαια με τον σύλλογο. Ευχαριστώ τον κόσμο για την συμπαράσταση του. Θα δώσω τα πάντα στο γήπεδο για να τους ευχαριστήσω.

Η Ρεάλ Μαδρίτης είναι το σπίτι μου, εδώ είναι η οικογένεια μου. Σέβομαι όλους του συλλόγους που ενδιαφέρθηκαν για μένα, όμως πάντα ήξεραν πως η επιθυμία μου είναι να βρίσκομαι και να παίζω για την Ρεάλ, ίσως μέχρι το τέλος της καριέρας μου
».

Με τη σειρά του ο Φλορεντίνο Πέρεθ δήλωσε πως ο Πορτογάλος άσος θα μείνει για πάντα στην Ρεάλ:

«Ο Κριστιάνο Ρονάλντο είναι και θα παραμείνει για πάντα παίκτης της Ρεάλ. «Είναι μια θαυμάσια ημέρα για την ομάδα. Κάναμε το όνειρο κάθε οπαδού της ομάδας μας πραγματικότητα».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
5.004.001.531.452.102.221.171.11
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
4.752.402.051.452.10
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
4.752.002.307.50

Σχολιασμός

25 σχόλια:

στις 15/09/2013 18:00
KAI TI ?????????????

στις 15/09/2013 18:11
kai egw thelw na zw me ta lefta twn goniwn mou gia panta alla mporw? 18 xronwn eimai...

στις 15/09/2013 18:28
ax...emeis exoume 1.000.000.000 provlhmata kai asxoloumaste me ton ronaldo pou leei oti thelei na minei gia panta stin real...KSEKOLISTE RE!!!!!!!!!!!!!

στις 15/09/2013 18:46
Κοίτα Πάχαρε αφού τα προβλήματα είναι τόσα πολλά (1.000.000.000) το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα λύσεις ούτε το 10%, οπότε ασχολήσου κα εσύ με τον Ρονάλντο :P

στις 15/09/2013 19:23
xaxaxa gia auto einai to podosfairo(arton kai theamata) gia na ksexname prwswrina ta problhmata tis kathimerinotitas mas..

στις 15/09/2013 19:31
Τώρα είπες κάτι πολύ σωστό που το εφάρμοζαν στη ρωμαική περίοδο.

Στην εποχή μας όμως ο άρτος(ψωμί) δεν υπάρχει και ένα μεγάλο ποσοστό ανθρώπων πεινάει, τα θεάματα όμως περισσεύουν.

στις 15/09/2013 19:34
auto akrivos enoousa kai pio panw ^^

στις 15/09/2013 19:40
Το έχεις, πρέπει να σπουδάσεις κοινωνιολογία.

στις 15/09/2013 20:02
xaxaxa ase kalitera protimw plhroforikh na spoudasw gt me tin koinwniologia den me vlepw kala :P

στις 15/09/2013 20:12
ade psofa poustraki lousou kalitera kai mhn milas

στις 15/09/2013 20:19
STA PAPARIA MAS

στις 15/09/2013 23:34
τώρα κάναμε κακάκια

στις 16/09/2013 05:41
kai na fygei kai na meinei XESTHKA

στις 16/09/2013 12:24
αφου χεστηκες μην σχολιαζεις κιολας παπαρα! πανε ασχολησου με τον πουτανας γιο τον μεσσι φλωρουμπες!

στις 16/09/2013 12:49
CR7!

στις 16/09/2013 13:01
messi BARCAAAAAAAAAAAAA

στις 16/09/2013 14:59
realiotis7 SIGA SIGA PERPATA GIA NA APLONONETE ANETA H MAGIA POY TREXEI APTA MPATZAKIA SOY...EKANES KOLO K XEZEIS KIOLAS@@@@

στις 16/09/2013 21:57
re malakes den pate na gamitheite pou mas exete pri3ei ta arxidia me ton mikro mago tis mpalas eseis kai h uefalona kai o typos den exei valei goal akoma se mudial. den thelei myalo einai aplh logikh otan kati pianei se ena pragma kai sto allo apotyxanei prepei na deis giati ginetai auto.kai auto to pragma exei onomaaaaaa.malaes e malakes kai legetai tsavi kai iniesta dixws tsavi kai iniesta o messi einai katwteros apo polous podosfairistes.loipon o ronaldo exei pai3ei se 2 omades aki exei apodei3ei ti mpala 3erei.united kai real kai sthn etnikh me ligotetous poiotikous paixtes apo thn albineleste eftase stous 4 perysi kai exei ftasei kai se teliko eurwpaikou kai exei valei kai goal apo dw apo kei o messi pou einai??? epeidh paizei se mia barcelona o tsavi kai o iniesta???parte ton messi ektos varkelwnis kai an valei synolika 30 goal thn sezon egw tha katsw na me gamisei T-REX.

στις 17/09/2013 13:00
BARCAAAAAAAAAAAAAAA KSUPNATE RE KAMMENAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

στις 17/09/2013 13:37
kwstaki den mou apanthses se auto pou eipa pantws kai kanenas den mporei an mou dwsei apanthsh.sto 3analew gia ton koryfaio podosfairisth ston kosmo akoma kai perysi pou petyxe 91 goal o ronaldo eixe 70 omws o enas einai epithetikos kai o allos kentrwos kai o messi ta 75 goal ta eixe mesa sthn perioxh ta 60 kai htan apo pases ara monos tou evale 0ute 30 goal pare kai vale.thes an sou thimisw me thn valenthia to xatrik pare vale neymar.lathos sthn amyna h mpala ston messi monos tou kai to prwto goal pasa ston keno xwro koita mia th vazei o ronaldo omws gatakia.to 3ereis oti barca sta ispanika shmeinei karavi??? tyxaio??? den nomizw

στις 17/09/2013 15:58
κατσε να κανεις παλι πιπες!

στις 17/09/2013 16:06
AS TA KANEI KAI CR7 AYTA MHN ZHLEUETAI POU EXOUME TO KALYTERO KENTRO KAI TON KALUTERO MESSI

στις 17/09/2013 20:58
file o lampart einai kentrikos kai exei 300 kai goal pases oses thes kai mou les oti exeis to kalytero kentro??? apla to pasing game ta kanei ola auto pou kanei kai h bayern fetos

alla sto telos tha parei ta arxidia mou

στις 18/09/2013 16:13
AXAXAXAXA TI LES REEEEEE

στις 19/09/2013 23:21
ti ti lew re gay?

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.