Σέριε Α: Μοιρασιά στο ντέρμπι

14/9/2013 21:56
Η Ίντερ υποχρέωσε την Γιουβέντους στην πρώτη της φετινή απώλεια στην Σέριε Α, καθώς οι δύο ομάδες έμειναν ισόπαλες 1-1 στο Μιλάνο για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Σε ένα πραγματικό ντέρμπι, Ίντερ και Γιουβέντους μοιράστηκαν το βαθμό της ισοπαλίας μετά το τελικό 1-1 στο Μιλάνο, όπου αμφότερες υποχρεώθηκαν στην πρώτη τους φετινή απώλεια στην Σέριε Α.

Στο πρώτο μέρος καμία ομάδα δεν κατάφερε να σημειώσει γκολ, ωστόσο στην επανάληψη η Ίντερ κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ χάρη με δυνατό σουτ του Ικάρντι, ο οποίος διαμόρφωσε το 1-0 στο 73’.

Η απάντηση της Γιουβέντους ήταν άμεση, με τον Βιδάλ να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 75’ για το τελικό σκορ.

Μάλιστα η «Γηραιά Κυρία» θα μπορούσε να πάρει και τη νίκη, καθώς στα τελευταία λεπτά ο Χαντάνοβιτς έδιωξε την κοντινή προσπάθεια του Βιδάλ, ενώ στη συνέχεια ο Ίσλα έστειλε τη μπάλα άουτ από τα πλάγια.