Κοεντράο: «Η Ρέαλ είναι η καλύτερη ομάδα στον κόσμο»

Κοεντράο: «Η Ρέαλ είναι η καλύτερη ομάδα στον κόσμο»



Αν και βρέθηκε κοντά στην πόρτα της εξόδου από την Ρεάλ, ο Φάμπιο Κοεντράο μίλησε με τα καλύτερα λόγια για τη «βασίλισσα», αναφέροντας πως η ομάδα του είναι η καλύτερη στον κόσμο.

Ο Πορτογάλος αριστερός μπακ ήταν πολύ κοντά στο να συνεχίσει την καριέρα του στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ως δανεικός από την Ρεάλ, ενώ δημοσιεύματα τον ανέφεραν ως μέρος της συμφωνίας των «μερέγχες» με την Τότεναμ για την μεταγραφή του Γκάρεθ Μπέιλ.

Τελικά, ο 25χρονος άσος παρέμεινε στην Μαδρίτη, με δημοσιεύματα από την πατρίδα του να υποστήριζαν πως τα... έβαλε με τη διοίκηση του συλλόγου μετά το «ναυάγιο» της συμφωνίας με την Γιουνάιτεντ, ωστόσο ο παίκτης τα διέψευσε, υποστηρίζοντας πως βρίσκεται στην καλύτερη ομάδα του κόσμου:

«Υπήρχε η πιθανότητα να παίξω στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αλλά τελικά έμεινα στην Ρεάλ, και αυτό έχει σημασία. Θα ήταν άσχημο για μένα εάν δεν θα μπορούσα να πάρω μεταγραφή για μια καλύτερη ομάδα, αλλά αυτό δεν συμβαίνει τώρα, γιατί βρίσκομαι ήδη στον καλύτερο σύλλογο του κόσμου.

«Πλέον, θέλω να τα πάω καλύτερα από την περασμένη σεζόν και να δείξω σε όλους πως αξίζω να βρίσκομαι εδώ
».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ
1Χ2OverUnder1X12
5.003.751.501.402.202.141.15
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
4.752.201.951.352.30
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.002.102.206.50

Σχολιασμός

53 σχόλια:

στις 08/09/2013 16:48
kai meta stamathse ligo gia naksemoudiasei h glossa...

στις 08/09/2013 18:20
ti allo tha leges mwrh gluftra alla pali apo to pagko tha xazeueis tin omada sou na diasuretai

στις 08/09/2013 18:51
ennoeite pws einai agori m!

στις 08/09/2013 19:12
ennoeitai otan vlepw apo kapoious typous na lene gia thn barcelona h genika ma peite mou ena pragma exoume 9 cl kai tis perisoteres emfaniseis se imitelikous cl apo olous kai sygkrinete tis omades me thn real. h sigkrinete messi me ronaldo ton eidame ti kaneis to palikari sthn argentinh kai eidame kai ton ronaldo.gia thimiste mou goal sto pagkosmio kypelo o paixths pou exei kerdisei 4 fores thn xrysh mpala exei valei????

στις 08/09/2013 19:13
xwris iniesta kai tsavi na paizoun gia parti tou einai xali mauro.evale goal sthn bayern???? persysi????

στις 08/09/2013 19:32
Re vlaka p ise k me tn real des posa ekatomiria ksodepses ta teleutaia 8 xronia p den exeis kerdisi tpt eisai h pio apotixumeni omada meta tn anzhil mono lefta exeis alla omada eisai 9-11 stn kosmo

στις 08/09/2013 19:34
K o koefrao exei xaraktiristei mz m tn ramos ws h pio vlakes paixtes valte st youtube stupit koetrao k ramos k tha sas vgali

στις 08/09/2013 19:34
ti les re vlaka mamouth eisai xazos h paristaneis ton xazo.exoume 3odepsei lefta kai nai den dikaiologeitai auto alla san omda den yparxei kalyterh apla eimai sto down mou opws polles omades den mporei panta mia na einai sthn koryfh

στις 08/09/2013 19:35
kai ti paei na pei auto re kai o malakas o messi ti einai dld pou vrizei tous sympaiktes tou kai den plirwnei tous forous tou ilithie

στις 08/09/2013 19:36
esu ti omada eisai megale?

στις 08/09/2013 19:36
EISTE GIA TON POUTSO ,,,OXI KAI KALYTERH OMADA... ELEOS TIPOTENIA PLASMATA

στις 08/09/2013 19:39
ti les re apovrasma ths varkelwnhs esu pou an den eixes ton ovrebo tha se eixe 3eskisei h tselsi kai tha eixes parei ta arxidia mou kai oxi trempl.milas kai esu vlaka pou sas pigainei h diaithsia gamiontas me 9 eprepe na mineis sto super kup sthn atletiko vlaka

στις 08/09/2013 19:51
To teleftaio cl einai en kero zidane exete tin 1 thesi se dapanes metagrafin exete tn megalitero prohpologismo meta tn anzhil (p twra allakse) ta teleftaia 8 xronia....... Auta ta 8 xronia kataferate na kerdisete 2 protathlimata k 3 kupella dld me alla logia eistai LOSers

στις 08/09/2013 19:52
Egw juventus eimai

στις 08/09/2013 19:55
koita file mou symfwnw oti den ta exoume paei katholou kala egw milaw genika.synolika twra den kaname toulaxiston ta 3 teleftaia xronia xasame sta penalti kai fetos o mourhnio an kai proponhtara ta ekane skata symfwnw alla thewrw oti h fetinh xronia tha ta kataferoume alliws na pame na pnigoume oloi mazi.oso gia thn giouve kalh omada an kai eimai inter alla sevomai oles tis omades akoma kai thn barcelona parolou pou eimai real apo ta 5 mou kai twra eimai 22 alla den mporw na akouw gia malakies otan exei kanei tosa ta teleftaia xronia kai nai ypirxan mats pou htan anwterh alla kai mats pou mas gamhse i diaithsia.

στις 08/09/2013 19:56
oso gia thn giouve sas paw kai tha doume otan pai3oume poios einai kalyterh omada ekei tha fanei posa apidia pianei o sakos kai oxi sthn ispania me thn granada

στις 08/09/2013 20:01
Kyprios ise re???????? H real nai einai h pio istoriki omada alla emis milame gia ta teleutaia 4-5 xronia

στις 08/09/2013 20:03
oxi re file. kala edw den mas paei mia o mourinio mia h bayern me ta penalti pw re file auth h bayern kai ta penalti den ta mporw auta re

στις 08/09/2013 20:40
BARCA RE SAVREEEEEEEEEEEES

στις 08/09/2013 20:42
ante re orfano tis varkelwnis esu

στις 08/09/2013 20:43
me tous fasistes tous katalanous

στις 08/09/2013 20:46
XAXAXA TI LES RE AXRHSTE MA8E NA BLEPEIS PODOSFAIRO APOVRASMA

στις 08/09/2013 20:56
ante re vlaka eisai kai barcelona tromara sas sas 3eskise kala h bayern perysi kai emeis kai oloi oi megaloi

στις 08/09/2013 21:01
prwfanws i real einai i kalyterh ston kosmo gatakia ths barcelona den tha mas ftasete pote

στις 08/09/2013 21:03
TI LES RE MALAKA MESA SE 3 XRONIA KSEREIS POSES KOUPES SHKWSA????? METRA LIGO THS DIKES SOU KAI KOITA DIAFORA ME TIS DIKES MAS MALAKA AN8RWPE

στις 08/09/2013 21:27
ti les re zwwn orthio poses koupes stis sikwse h diaithisia ilithie milas kiolas

στις 08/09/2013 21:48
fetos to CL einai tis REAL!

στις 08/09/2013 22:04
PAME ENA STOIXHMA AN 8ES RE POUSTARIKO ?

στις 08/09/2013 22:22
pame re arxidi tou iniesta.an esu pareis cl kai prwtathlima fetos egw tha ginw barelona

στις 08/09/2013 22:26
OK NA ME 8UMASAI STO LEW KSEKA8ARA . AKOLOY8HSE ME NA SE AKOLOU8HSW NA TA POUME TOTE !

στις 08/09/2013 22:36
Proton:O Ozil pou exeis gia onoma file efyge dystyxos gia thn real.eutyxos gia emas.

Deuteron:H real ta 9 ch.l. ta exei alla posa exei ta teleutaia 20 xronia?

στις 08/09/2013 22:58
POU XERW POSA EXEI H REAL !

στις 08/09/2013 23:15
kosta den leo se esena.kai ennoo oti h real apo palia ta exei ola.ta teleutaia xronia tipota

στις 08/09/2013 23:30
A NAI RE FILE ETSI MAZI SOU

στις 08/09/2013 23:32
exei 3 megale

στις 08/09/2013 23:32
98.00.02

στις 09/09/2013 00:19
4 EINAI OI KALYTERES OMADES STON KOSMO

1.REAL

2.BARCA

3.BAYERN

4.CHELSEA

OTI KAI NA LETE KAMIA DEN EINAI KALYTERH AP THN ALLH OLES IDIES EINAI EXONTAS EPITIXIES STA PRWTATHLIMATA TOYS KAI STHN EYRWPH.

στις 09/09/2013 01:03
PAXARE KLASE !BARCA RE

στις 09/09/2013 02:28
manchester united paxare?

στις 09/09/2013 02:28
juventus?

στις 09/09/2013 14:08
re file sovara paxare thes kai ta les??? oi omades krinontai apo titlous.prwth einai h real deuteh h milan tith h liverpoul mazi me bayern kai meta h barcelona 4h.oxi malakies twra akou ekei chelsea

στις 09/09/2013 15:17
H REAL EXEI NA PAREI CL APO TO 1900 PARTO XAMPARI ASXETE , ASE TO TI GINOTAN PALIA TO TWRA KOITA

στις 09/09/2013 15:35
re h liverpool omos den mporei na pei kapoios oti einai kalyterh apo thn barca.oso liverpool kai na einai.to mono pou mporei na pei einai oti exei pio polla ch.l. h oti einai istorikh h den ksero ego ti...

στις 09/09/2013 15:35
kai gia na leme ta pragmata me to onoma tous h liverpool exei nomizo koda stous 63 titlous eno h barca kapou stous 80.

στις 09/09/2013 16:00
SWSTOS SHADEEEEE

στις 09/09/2013 18:25
re ilithie kosta h reak pira cl to 98 to 2000 kai to 2002 se 6 xronia tria vlaka pia allh to exei kanei re katestramene auto??? pou eisai poio xazos kai apo ta laxana

3ereis kai apo mpala vlaka e vlaka.kai otan sygkrineis mia omada den sygkrineis to twra mono vlaka sygkrineis genika giati kai h tselsi gamaei kai dernei ena cl exei omws vlaka e vlaka pou 3erete kai apo mpala

mou emathes kai esu ths barcelona pou prin mia pentaetia se eixan oloi sthn sfaliara apo istoria kai omada.kai den eimai liverpool eimai united alla ta pragmata ta lew opws einai vlaka e vlaka.

στις 09/09/2013 18:28
exete mia omada na paizei apokleistika gia ton messi o ronaldo paizei monos tou xwris tis voitheies kai gamaei kai dernei.cr7 re koryfh nperysi h xrysh mpala htan dikh tou kai to 10 tou snaider alla ti peripeneis kwloplatini.o enas epithetikos o allos kentrwos kai kanei ta idia pragmata 10 fores kalytera me takounakia,kefalies,faouls,psalidia kai ths panagias ta matia o allos an den pathsei perioxh 99% to xanei o messi

στις 09/09/2013 18:29
oso gia sena file shade symfwnw me afto alla sygkrine mia ti titlous exei o enas kai ti o allos giati kai h reintzers exei 100 kai titlous alla den einai omadara na mhn trelathoume twra otan h seltik exei ena cl.poia einai kalhterh tote??

στις 09/09/2013 20:36
ZHLEYETAI REALAKIA POU EIMASTE KALYTEROI .MPALOKTONOI EISASTE KOLOREALAKIAAAAAAAA

στις 09/09/2013 20:40
POSES XRYSA PAPOUTSIA KAI MPALES EXEI O CR KAI POSES O MESSI ?? GIA NA SE DW KSEREIS NA METRAS H KSEREIS NA METRAS THN 5ARA POU FAGATE TELEUTEA ZOUMIA APO KOTES ,,,8YMAMAI TON RAMOS DEN MPOROUSE NA PAREI AANASAA ,,,, O RONALDO EKLEGE STHS GONIES ..KAI MHN PW GIA TO TSEKOURI THS REAL TON PEPE ,,,ELEOS EISTE APO MPROSYA MEXRI PISW XALVADES

στις 09/09/2013 21:03
h liverpool exei 1 perissotero ch.l. apo barca kai 4 perissotera super cup ths xoras ths(commynity shield) eno h barca exei 4 perissotera protathlimata 9 perissotera kypella(kapou ekei..) kai h liverpool exei parei kai 4 deuterhs kathgorias epishs pou den ta metrao.pou shmainei oti eixe meinei gia kapoio diasthma b' kathgoria.

gia to allo pou les oti h barca ta exei parei ola ta teleutaia 5 xronia.an to pas etsi kai h real eixe parei pano apo ta misa ths ch.l.(me allh onomasia tote)prin 50 xronia me ton di stefano kai htan ola se 6 xronia mono.

oso gia ton ronaldo.oti o messi exei xavi kai iniesta pou lene oloi,o ronaldo otan efyge o ozil vgike kai ekane dhloseis oti tha leipsei apo thn omada h kati paromoio kai oti autos ton trofodotouse synexeia kai eixe moirasei polla goal,pou einai alitheia.o ozil gia thn akrivei eixe koda stis 75 assist se 3 xronia.

στις 10/09/2013 14:49
Ποοο σταματηστε να συγκρινετε Μεσσι με ροναλντο, ελεος, απο που και ως που???? Ειναι σα να συκγρινεις τον Ζινταν με τον Πιου. Καλος ο Ροναλντο, δολοφονικο τελειωμα στις φασεις (οπως και Ιμπρα,Φαλκαο και αλλοι) αλλα μεχρι εκει. Ο Μεσσι ειναι τελειως αλλης κλασης, δεν γινεται συγκριση.

Τωρα ποια ειναι καλυτερη ομαδα εμενα προσωπικα στα @@ μου. Ας ειναι και η Ρεαλ δεν σημαινει κατι. Το πιο ομορφο ποδοσφαιρο για μενα το παιζει η Μπαρτσα και ας εφαγε 7αρα απο Μπαγερν.

στις 10/09/2013 18:43
swstos filos pollu kala ta les .MIA ATYXH STIGMH HTAN AYTOI ME TO 7 0 .OPWS ATYXH STIGMH HTAN KAI TO 5 0 FCB ME REAL !

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.