Κύπελλο Ισπανίας: «Καθάρισε» η Ατλέτικο, προβάδισμα η Μπαρτσελόνα

Κύπελλο Ισπανίας: «Καθάρισε» η Ατλέτικο, προβάδισμα η Μπαρτσελόνα

Αφορά τον αγώνα ΕΪΜΠΑΡ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ


Η Ατλέτικο κέρδισε με 3-0 την Εϊμπάρ και «καθάρισε» την πρόκριση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας, ενώ η Μπαρτσελόνα, με πέναλτι του Νεϊμάρ, νίκησε με 1-0 την Σοσιεδάδ στο «Ανοέτα» και πήρε προβάδισμα για τους «4».

Με το… ενάμιση πόδι στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας βρίσκεται η Ατλέτικο. Οι «ροχιμπλάνκος» νίκησαν με 3-0 την Εϊμπάρ στο «Βιθέντε Καλντερόν» και ουσιαστικά εξασφάλισαν την πρόκριση για τους «4».

Ο Γκριεζμάν άνοιξε το σκορ στο 28ο λεπτό ενώ ο ίδιος έδωσε την ασίστ στο γκολ του Γκαμειρό (68’) για το τελικό αποτέλεσμα. Ενδιάμεσα (60’), ο Κορέα (60’) «έγραψε» το 2-0 πετυχαίνοντας το 500ο γκολ της ομάδας του υπό τις οδηγίες του Σιμεόνε σε όλες τις διοργανώσεις.

Από την άλλη, η Μπαρτσελόνα κέρδισε με 1-0 την Σοσιεδάδ στο «Ανοέτα» και απέκτησε προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς στο «Καμπ Νου». Μάλιστα, αυτή ήταν και η πρώτη νίκη των Καταλανών σ’ αυτό το γήπεδο μετά από δέκα χρόνια!

«Χρυσός» σκόρερ για την ομάδα του Λουίς Ενρίκε ήταν ο Νεϊμάρ (21’), ο οποίος μετουσίωσε σε γκολ το πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος από τον Ελουστόντο. Η Μπαρτσελόνα είχε ευκαιρίες και για δεύτερο γκολ, αν και στο 90’ στάθηκε τυχερή, καθώς η κεφαλιά του Ιγιαραμέντι από κοντά πέρασε άουτ, με το 1-0 να μένει μέχρι το φινάλε.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΕΪΜΠΑΡ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
1Χ2OverUnder1X12X2
9.005.251.201.352.453.3211
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
7.252.501.501.721.78
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.001.982.1214.00

Σχολιασμός

13 σχόλια:

στις 20/01/2017 00:40
Μπραβο ομαδαρααααα! Οχι και το καλυτερο ποδοσφαιρο αλλα ειναι να εχεις και διαιτητη ΚΟΥΦΑΛΑ!

Εφτασε στο 90' για να ριξει καρτα στο αρχιδι τον Ιγιαραμεντι..! Μονο αλογακι δεν εκανε πανω στο Μεσι!

Στο 1ο ημιχ. το σουτ της μπαλας πανω στον Μεσι εκτος φασης απο τον Γιουρι? ΓΑΡΓΑΡΑΑΑΑΑΑΑ!

Το χερι ενος(δεν θυμαμαι ονομα) της Σοσιεδαδ μεσα στην περιοχη μετα απο σουτ του Πικε? ΓΑΡΓΑΡΑΑΑΑΑΑ! Εχετε και παραπονα ... 5αρα μεσα στο Καμπ Νου απο το "εξοργισμενο" MSN θα εχει η ρεβανς!

OLE OLE OLEEEEEE

Φθηνα γλιτωσε την κοκκινη ο Μεσι που ηταν εκτος εαυτου με τον "διαιτητη"! Φυσικα δεν δωθηκαν και στην Σοσιεδαδ κατι ψηλοπραγματα! ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ! 5ΑΡΑ ΣΤΟΝ ΝΑΟ ΚΑΙ ΠΟΥΛΟ Σοσιεδαδ!

ΥΓ θα πατησω στο σχολιο μου πρωτος ντισλαικ να σας το κανω πιο ευκολο ΠΟΝΕΜΕΝΟΙΙΙΙΙΙΙ αχαχαχαχαχχαχαχα

[+]  geniusMSN- στις 20/01/2017 00:47

στις 20/01/2017 00:55
Aυτο το λαμογιο ο Μεσσι, τυχερος που δν εφαγε κοκκινη...

[+]  geniusMSN- στις 20/01/2017 00:58

[+]  geniusMSN- στις 20/01/2017 01:06

στις 20/01/2017 04:03
Kerdisame xalara 3-0 sinexizoume gera

στις 20/01/2017 04:05
O messi to mounopano den pure kokkinh mono k mono epeidh ine messi. Real k barca panta mad paizoun me diaithsia yper toys. Real k barca ta megalitera katesthmena

στις 20/01/2017 09:49
η Διαιτησια , σχετικα καλη, αν εξερεσεις καποιες φασεις...ελαφρα πιο ευνοηενη η Σοσιεδαδ..τωρα στο αγωνιστικο, η μπαρτσελονα στο ρελαντι με μια καλουτσικη εμφανιση αξια πηρε την νικη απενταντι σε μια Σοσιεδαδ, απενταντι σε μια μικρη ομαδα, οπως εμφανιστηκε στο γυπεδο..εφτανε στη αντιπαλη περιοχη και δεν ηξερε τι να την κανει την μπαλα, πολυ αργες μεταβιβασεις απο τους παιχτες της Σοσιεδαδ..κρατουσαν υπρβολικα την μπαλα στα ποδια τους και δεν εβγαζαν καθετες τελικες πασες για να δημιουργησουν ευκαιρια...

στις 20/01/2017 09:51
τι ονος βρε καθηστερημενο σκατοπαιδιο , αντε πανε μαθε πρωτα μπαλα και μετα μιλα...αντε μαλακιστηρι μας εχεις πριξει καθηστερημενο, νομιζεις σαν εσας ειμαστε ..ντροπη των οπαδων..λεμε τωρα μωρακι, θα μας πεις επιτελους ποσο χρωνων εισαι για να ξερουμε αν ειναι να ασχολουμαστε μαζι σο η οχι...

στις 20/01/2017 16:37
Πιος σου ειπε οτι θελω να ασχοληθειτε μαζι μου? Κανω οτι θα κανατε! Βγαλτε την πουτσα του Ασπας και του Γιοβετιτς απο το στομα σας και μετα μιληστε για εμας.. 2/2 καλα πατε ΦΑΑΑΑΑΑΠ και πουλο βρωμια της Μαδριτης!

Σου ειπα 10 ειμαι εσυ που εισαι μεγαλυτερος μην ασχολεισαι με μωρα ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 20/01/2017 19:52
οκ , λοιπον μικρε..οκ, εγω τωρα ειδα την ηλικια σου , πραγματικα δεν ασχολουμε αλλο.., εισαι μικρος και δεν ξερεις..και πραγματικα συγνωμη για το βρησιδι, ....Παιδια ολοι ειδατε την ηλικια του παιδιου..μην καθεστε και ασχοληστε, θα μεγαλωσει , θα οριμασει και θα μπορει να κανει συζητηση, μεχρι τωρα δεν ξερει λογο ηλικιας τι θα πει η λεξη συζητηση..οκ, δεν σε ειχα για οσο μικρο...λαθος μου που ασχολιομουν τοσο καιρο μαζι σου..καλη τυχη στο σχολειο , πραγματικα...επειδη μπορει να εισαι πολυ εξυπνο παιδι, και μια συμβουλη φιλικη...σαν πολυ μεγαλητερος σου, ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΣΕ ΜΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Κ.Λ.Π. , ΚΟΙΤΑΞΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙς ΣΩΣΤΟς ΑΝΘΡΩΠΟς ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΩΣΤΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ..

στις 20/01/2017 20:11
t4sos λαμογιο ειναι ο γκευ σας η ροναλντινα που σε καθε ματς πρεπει να τρωει 2-3 κοκκινες.

στις 21/01/2017 00:18
Teo σε ευχαριστω απο καρδιας για τις χρησιμες συμβουλες σου!Απλα το να μην ασχολουμε με το ποδοσφαιρο,ειναι πραγμα δυσκολο οπως και το να σε ρωτησω τι σχημα εχει η μπαλα!!!

Μια συμβουλη απο εμενα προς εσας τα "γεννημα θρεμα της Μαδριτης" που την βγαζετε εξω απο το Μπερναμπεου.. Ευχομαι απο καρδιας να παρετε 3 ΑΡΧΙΔΙΑ φετος!

Υ.Γ: Εμαι μια χαρα σωστος ανθρωπος ,ισα ισα και πολυ ευγενικος στην καθημερινοτητα μου αλλα τετοιου ειδους μαλακιες που ακουω απο "Μαδριλενους" οι οποιοι δεν εχουν περασει καν εξω απο το γηπεδο τους ειναι λιγακι εως πολυ κακιστες..

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.