Κύπελλο Ελλάδας: Τα ζευγάρια στους «16»

Κύπελλο Ελλάδας: Τα ζευγάρια στους «16»



Δεν προέκυψε κάποιο μεγάλο ντέρμπι στην κλήρωση για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας. Απέναντι στον Άρη ο Ολυμπιακός, κόντρα στον Κισσαμικό ο Παναθηναϊκός.

Ολοκληρώθηκε η κλήρωση για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας. Η παρουσία του Παναθηναϊκού στο δεύτερο γκρουπ δημιουργούσε προϋποθέσεις για ένα μεγάλο ντέρμπι, ωστόσο οι «πράσινοι» κληρώθηκαν με τον Κισσαμικό, που έκανε την έκπληξη στη φάση των ομίλων αφήνοντας εκτός τον Πανιώνιο.

Ο Ολυμπιακός θα διασταυρώσει τα ξίφη του με τον Άρη, η ΑΕΚ θα αντιμετωπίσει τον Λεβαδειακό, ενώ ο ΠΑΟΚ θα τεθεί αντιμέτωπος με τον Παναιτωλικό.

Τα πρώτα παιχνίδια θα γίνουν 10, 11 και 12/1 και οι επαναληπτικοί στις 24, 25 και 26/1. Γηπεδούχοι στον πρώτο αγώνα θα είναι οι ομάδες του 2ου γκρουπ, δηλαδή αυτές που τερμάτισαν στη δεύτερη θέση στη φάση των ομίλων.

Αναλυτικά τα οκτώ ζευγάρια:


Ξάνθη - ΟΦΗ
Πλατανιάς - ΠΑΣ Γιάννινα
Λεβαδειακός - ΑΕΚ
Άρης - Ολυμπιακός
Παναιτωλικός - ΠΑΟΚ
Τρίκαλα - Αστέρας Τρίπολης
Λαμία - Ατρόμητος
Παναθηναϊκός - Κισσαμικός



Ομάδες που αφορά: ΝΤΕΡΜΠΙ, ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ

Σχολιασμός

14 σχόλια:

στις 20/12/2016 13:02
Μια χαρα...!!

[+]  Hannibal_Lecter στις 20/12/2016 13:28

στις 20/12/2016 13:43
Χανιμπαλ καρκινο ρε! Εισαι ο ποιο μαλακας του σαιτ με διαφορα

στις 20/12/2016 13:51
Προσοχή στο Κισσαμικό εσείς!!!

στις 20/12/2016 13:57
Ολα τα παιχνιδια θα εχουν ενδιαφερον γιατι ολες οι ομαδες δεν πηγαινουν καλα τον τελευταιο καιρο και επισης στα ματς κυπελλου κανουν ροτεισον. Θα εχουμε σιγουρα εκπληξεις και οσον αναφορα στην ομαδα μου αυτο το παιχνιδι θα ειναι για να μετρησουμε δυναμεις και να προετοιμαστουμε για την Α . Επισης θα μαζεψουμε αρκετο κοσμο

στις 20/12/2016 14:16
Ευκαιρία για τον Άρη να μαζέψει κοσμο γιατί τα τελευταία χρόνια δεν βλέπουμε το Κλεάνθης Βικελίδης που ξέραμε.

στις 20/12/2016 14:31
o rouli8 pote re malakes mazepse kosmo; 8a mas trelanete telios re malakes; e re na fate mia poutsa apo ton olympiako...de 8a xalasto ka8olou. ego ka8e xrono mono to rouli fovamai mi bgei evropi apo kana kypello. dioti o marinakis xairetai otan o rouli8 paei kala.

στις 20/12/2016 14:34
2/2 mesa sto klean8is. poutsa pali o rouli8...

στις 20/12/2016 15:40
Μόνο ο Παναιτωλικός ημπορεί την έκπληξιν.

στις 20/12/2016 17:51
Χανιμπαλ σκασε ρε μας εχεις ζαλισει τα αρχιδια με τις μαλακιες σου. Ο ρουλης συνεχως αποδυκνυει οτι μαζευει περισσοτερο κοσμο απο το μπαοκι και ειδικα στο μπασκετ

στις 20/12/2016 18:07
manolis.S3 Μόνο(!) στο μπάσκετ μαζεύετε κόσμο...

στις 20/12/2016 21:42
φορτσα παναθα!!!!!!!

στις 21/12/2016 17:17
o paok tha kerdisi toulaxiston 3-0 sti edra tou kai 1-4 stin edra tou panaitolikou

στις 22/12/2016 04:50
KE AYTO TO DIAMELISANE KAPOTE PIGENE EYROPH TORATI OFELOS EXH H OMADA MILAO GIA TIS MIKRES

GIA AYTO POYDRA STIS MAIMOYDES

ESOIS TOYS YPOSTIRIZETE MALOON SAS TAIZOYNE KALA EGO TOYS EXO FTISOI APO XRONIA NE MEN EME PAOKARAS ALA GIA NA ME DOYNE STO GIPEDO

9 ELINOPOYLA ESOIS POY THELETE TOYS KSENOYS TREXATE STA GIPEDA

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.