Μένει μέχρι νεωτέρας ο Στραματσόνι

Μένει μέχρι νεωτέρας ο Στραματσόνι



Ο Αντρέα Στραματσόνι παραμένει μέχρι νεωτέρας στον Παναθηναϊκό, με τον Γιάννη Αλαφούζο να απαιτεί άμεση βελτίωση της εικόνας του «τριφυλλιού».

Παραμένει, τουλάχιστον μέχρι νεωτέρας, στον πάγκο του Παναθηναϊκού ο Αντρέα Στραματσόνι. Ο Γιάννης Αλαφούζος συναντήθηκε το απόγευμα της Δευτέρας (7/11) με τον Ιταλό τεχνικό, απ’ τον οποίο ζήτησε εξηγήσεις για τη βαριά ήττα από τον Ολυμπιακό, την κακή εικόνα της ομάδας και τους πολλούς τραυματισμούς.

Οι δύο πλευρές αποφάσισαν να συνεχίσουν –για την ώρα- τον δρόμο τους, καθώς δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή κατάλληλη προεργασία για άμεσο αντικαταστάτη. Παράλληλα, ο Στραματσόνι όχι μόνο δεν έδειξε διάθεση παραίτησης, αλλά επεσήμανε ότι ο ίδιος έχτισε αυτήν την ομάδα και εμφανίστηκε πεπεισμένος ότι μπορεί να αντιστρέψει το κλίμα.

Ο Γιάννης Αλαφούζος, όντας έντονα δυσαρεστημένος, μίλησε με σκληρή γλώσσα στον Ιταλό, απαιτώντας πειθαρχία, βελτίωση της φυσικής κατάστασης των παικτών και μόνο νίκες σε Ελλάδα και Ευρώπη. Παρόλα αυτά το γυαλί στις σχέσεις των δύο πλευρών φαίνεται ότι έχει ραγίσει και η διοίκηση αναμένεται να κάνει προεργασία με υποψήφιους μνηστήρες για τη θέση του νέου προπονητή.



Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΕΛΛΑΔΑ

Σχολιασμός

11 σχόλια:

στις 07/11/2016 21:27
Kali eidisi auti!

στις 07/11/2016 21:32
Pali kala mhpws kai paroune kanena derby

στις 07/11/2016 22:07
ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΤΖΕΤ ΜΑΣ Κ ΠΟΛΥς ΜΑς ΕΙΝΑΙ..!!!!

στις 07/11/2016 22:09
μα καλα ο προπονητης φταιει..???? ολα ταλλα ειναι ενταξει ???

στις 07/11/2016 22:22
Αν δεν 'έρθουν έλληνες παίχτες στις ομάδες... φανέλα δεν πρόκειται να ιδρώσει!!! ξέρει ο κάθε παπάρας που έρχεται και την ιστορια τη κάθε ομάδας;;; μπορεί να μπεί στην ψυχολογία ενός ντέρμπι !!!!! ουστ τα γίδια !!

στις 08/11/2016 00:51
Ναιιιιι..... ευχαριστο νεο..για τους αντιπαλους του βαζελου..

στις 08/11/2016 00:54
Ρε παιδια..εσεις οι βαζελοι δεν ειστε που λεγατε οτιι εχετε το καλυτερο ροστερ απο εποχης αφραγκουζου..;

στις 08/11/2016 14:28
Ρόστερ ικανό να πάρει πρωτάθλημα και να κάνει και ευρωπαική πορεία παρακαλώ. Πάνε αυτοί τελειώσανε.

στις 08/11/2016 15:18
Ε ρε γλέντια.ΠΑΟ-ΑΕΚ Χ2 από τώρα παίχτε τα σπίτια σας να ξεχρεώσουμε τον ΕΝΦΙΑ.

ΥΓ : Όσο για το φίλο που λέει για το μπάτζετ.Η Ξάνθη έχει μεγαλύτερο μπάτζετ που έχει καλύτερο προπονητή ?

στις 08/11/2016 18:17
BILLMAZ,ΟΛΑ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ, ΜΕΤΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ.

στις 08/11/2016 20:49
ΜΕΝΕΙ Ο ΣΤΡΟΜΑ(ΤΣΟΝΙ) ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΗ ΚΟΥΡΑΜΠΙΕ Η ΟΜΑΔΑ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.