Μπουντεσλίγκα: Ξέφυγε από την Ντόρτμουντ η Μπάγερν

22/10/2016 22:12
Παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο για ένα ημίχρονο, η Μπάγερν κέρδισε με 2-0 την Γκλάντμπαχ στο Μόναχο και ξέφυγε με +6 από την... 6η Ντόρτμουντ.

Μετά από δύο σερί ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, η Μπάγερν επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα, νικώντας με 2-0 την Γκλάντμπαχ στο Μόναχο.

Οι Βαυαροί ήταν εντυπωσιακοί στο πρώτο μέρος, δημιούργησαν ένα… τσουβάλι ευκαιρίες και στο 16’ πήραν το προβάδισμα με δυνατή κεφαλιά του Βιδάλ. Δεκαπέντε λεπτά μετά, ο Ντάγκλας Κόστα διπλασίασε το σκορ με σουτ εντός περιοχής και ο ίδιος πανηγύρισε το γκολ με… selfie.

Στην επανάληψη, η Γκλάντμπαχ ανέβασε την απόδοση της και στο 71’ είχε δοκάρι με τον Χαν για να επιστρέψει στο ματς. Η Μπάγερν κράτησε το μηδέν και με τη νίκη έφτασε τους 20 βαθμούς, όντας στο +3 από την 2η Χέρτα και στο +6 από την 6η Ντόρτμουντ.