Σούπερ Λιγκ: Έχασε τα… άχαστα αλλά νίκησε

Σούπερ Λιγκ: Έχασε τα… άχαστα αλλά νίκησε

Αφορά τον αγώνα ΚΑΡΑΜΠΑΚ - ΠΑΟΚ


Με ωραίο γκολ του Ροντρίγκες στο 3ο λεπτό, ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 1-0 τον Ηρακλή στην Τούμπα, εκμεταλλευόμενος και το αριθμητικό πλεονέκτημα από το 27ο λεπτό λόγω αποβολής του Σαραμαντά. 23 τελικές είχε ο «δικέφαλος του Βορρά», που έπεσε πάνω στον Χουάντερσον.

Ο ΠΑΟΚ ήταν νικητής στο τοπικό ντέρμπι με αντίπαλο τον Ηρακλή. Ο «δικέφαλος του Βορρά» σπατάλησε ένα… τσουβάλι ευκαιρίες και τελικά κέρδισε με το «φτωχό» 1-0 στην Τούμπα, επιστρέφοντας στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά από δύο γκέλες.

Ο «δικέφαλος του Βορρά» ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι, παίρνοντας το προβάδισμα μόλις στο 3ο λεπτό του παιχνιδιού. Ο Μπίσεσβαρ σέρβιρε στον Ροντρίγκες και αυτός με τρομερό «κεραυνό» έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Χουάντερσον, ανοίγοντας με το… καλημέρα το σκορ.

Το γρήγορο γκολ έδωσε… φτερά στους παίκτες του Ίβιτς, που είχαν τον απόλυτο έλεγχο στο ματς, πιέζοντας ασφυχτικά για ένα δεύτερο τέρμα. Στο 15' και στο 19' Αθανασιάδης αστόχησε από πλεονεκτική θέση, ενώ στο 27’ τα πράγματα έγιναν πιο δύσκολα για τον Ηρακλή, καθώς έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη κάρτα του Σαραμαντά.

Ο παίκτης του «Γηραιού», μετά από ένα φάουλ που έκανε πάνω στον Κάμπος και υπέδειξε η βοηθός Κουρομπίλια, γύρισε και είπε στη βοηθό «δεν ξέρεις τι κάνεις, είσαι γελοία...». Ο 4ος διαιτητής, Γκράνας άκουσε τα λόγια του ποδοσφαιριστή και τα μετέφερε στον Κύζα, ο οποίος έδειξε κόκκινη κάρτα για εξύβριση.

Το 1-0 έμεινε μέχρι το ημίχρονο, αφού ο Χουάντερσον πραγματοποίησε τριπλή μεγάλη επέμβαση σε σουτ του Κάνιας, στην κεφαλιά του Μάτος και στο σουτ του Κάμπος! Η μοναδική καλή στιγμή για τον Ηρακλή ήρθε στο 45’ με απευθείας φάουλ του Μοντέιρο, όμως ο Γλύκος κράτησε το μηδέν.

Η εικόνα του πρώτου μέρους συνεχίστηκε και στην επανάληψη. Ο ΠΑΟΚ πίεζε για ένα δεύτερο γκολ, όμως δεν μπορούσε με τίποτα να παραβιάσει την εστία του Χουάντερσον. Στο 56’ ο Κάνιας δεν κατάφερε να σκοράρει με σουτ μέσα από την περιοχή, ενώ στο 59’ ο Κλάους έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι από θέση βολής. Ο γκολκίπερ του Ηρακλή σταμάτησε και την προσπάθεια του Μπίσεσβαρ (66’), κρατώντας το 1-0.

Ο ΠΑΟΚ σημείωσε 23 τελικές, η κατοχής της μπάλας έφτασε στο 76%, ωστόσο δεν κατάφερε να πετύχει δεύτερο γκολ και να «κλειδώσει» το ματς. Μάλιστα, στο 81’ θα μπορούσε να το «πληρώσει», ωστόσο ο Κυριακίδης έπεσε πολύ εντυπωσιακά από μαρκάρισμα του Κίτσιου και είδε σωστά κίτρινη κάρτα για «θέατρο». Το 1-0 έμεινε μέχρι το φινάλε και ο «δικέφαλος του Βορρά» μείωσε στο -4 τη διαφορά από την κορυφή, πριν το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης».

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Μάτος, Κρέσπο, Μαλεζάς (46' Βαρέλα), Λέοβατς (46' Κίτσιου), Κάνιας (85' Τσίμιροτ), Σάχοφ, Μπίσεσβαρ, Ροντρίγκες, Κάμπος, Αθανασιάδης.

Ηρακλής: Χουάντερσον, Κυριακίδης, Μπαρτολίνι, Ζιαμπάρης, Σαραμαντάς, Ιντζόγλου, Ρούσος (71' Καραγκούνης), Κούρος, Μοντέιρο, Λάμπρου (83' Τσότρας), Πασάς (46' Αγγελόπουλος.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΚΑΡΑΜΠΑΚ - ΠΑΟΚ
1Χ2OverUnder1X12X2
2.252.902.902.151.451.271.271.45
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.851.783.501.851.65
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.551.934.5030.00

Σχολιασμός

32 σχόλια:

στις 16/10/2016 23:08
ΕΤΣΙ ΡΕ ΠΑΟΚΑΡΑ!!!!!!

[+]  mpamiass στις 16/10/2016 23:18

[+]  S.G.W. στις 16/10/2016 23:40

στις 17/10/2016 00:00
EXETE DIAGONISMA TIN KURIAKH GIA ELATE.

στις 17/10/2016 00:25
Δεν παω για τιποτα αλλα ειμαι ο μονος αητητος ρε φιλε

στις 17/10/2016 00:58
EISE AHTHTOS KAI DEN PAS GIA TIPOTA TOTE PIOS PAI;I KOULA I LAGOS POU EINE GIA GELIA AN XASO FETOS PROTIMO TON PAOK NA TO PARI

στις 17/10/2016 07:09
@Giorgos_paokara αν εδινες 3 παιχνιδια σε μια διοργανωση θα προτιμουσες να εχεις 2 νικες+1 ηττα ή 3 ισσοπαλιες και να λες οτι εισαι αηττητος???

στις 17/10/2016 07:10
Εγω παντως(οπως και οι περισσοτεροι) θα προτιμουσα το πρωτο...

στις 17/10/2016 07:11
Βαθμους μαζευεις, οχι εντυπώσεις.

στις 17/10/2016 07:37
Στον παναιτωλικουλη απαντησα που δεν καταλαβαινει οτι εχω ομαδα φετος πιο ευστοχη να γινουμε και ολα τα ματς 5-0 θα τα παιρνουμε

στις 17/10/2016 13:22
Βουλγαροι μην παιρνετε αερα...στοχος για σας ειναι να μπειτε 4αδα...το ταβανι σας..

στις 17/10/2016 13:58
KOPSE KATI

στις 17/10/2016 14:39
Οποιος πιστεύει οτι υπάρχει πέναλντυ το λέω οποιος να μην ξαναδεί ΜΠΑΛΑ!!!!Οσο για τον γαυρο ΙΒΙΤΣ προέχει η καραμπακ...Πας παίρνεις ενα 2 και είσαι μάγκας...Οσο για τον γαυρο και παλι πάμε μέσα παίζουμε σα ΠΑΟΚ βάζουμε 2 τεμάχια +1 κανονικό δεν μας δίνουν ένα πέναλντυ και φευγουμε ανετα με την νίκη..

στις 17/10/2016 16:38
Δεν ήταν ποτέ πέναλτυ αυτό με το Μακ.

στις 17/10/2016 16:43
Δεν μίλησε κανεις για τον Μακ

Φαίνεται παραισθήσεις βλέπεις ακομα...Αλλα ξέχασα οποιος έχει την μύγα μυγιαζεται..

στις 17/10/2016 19:55
stasoymygdala, όταν θα σε περνάνε ροδέλα οι πακιστανοι χαμου,,, θα καταλαβεις βλακα!!! τωρα φαε κανενα μυγδαλο γιατι το άλλο....θα το φας την Κυριακή. Ξεφτίλα!!

στις 17/10/2016 20:07
Σε εχουν υπνωτισει ρε μαλακα δεν ηταν πεναλτι αυτο με το μακ λεει

στις 17/10/2016 20:14
Παιρνουμε το διπλο με καραμπαγκ και παμε να ξεσκισουμε το κολοτρυπιδη τους στο μπουρδελολιμανο ρε ΠΑΟΚΑΡΑ!!!!

στις 17/10/2016 21:00
λαζο δεν εχει διαγωνισμα τσιμπουκωμα εχει δικο σου και των αλλων γαβριελλων ετοιμαστε τα στρινγκ παλιοκυλοττες αλλωστε το ξερετε γιαυτο δεν αφησατε τον αιωνιο να σταυρωσει γκολ μεσω παραγκας

στις 17/10/2016 21:14
Ρε σεις ειστε πολυ νουμερα μα τον Αγιο λεμε. Χαμηλα το βλεμμα ρε ζωα στον μαγαλυτερο συλλογο της χωρας με διαφορα, σε ολο τον αθλητισμο. Ειδατε τι επαθε η ΑΕΚ. Δεν θυμαστε τι εχετε παθει τα τελευταια χρονια? Εγω ας πουμε θυμαμαι κατι: 5-1, 4-0, 3-0 και πολλες νικες για πλακα, ακομα και στην Τουμπα. Οι γαυροι βλεπανε το μπασκετ τωρα και θα σας περιποιηθουν μολις δουνε οτι βγαζετε τα γλωσσιδια σας...

στις 17/10/2016 21:31
Η ΜΠΟΥΓΑΤΣΟΠΑΡΕΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΚΟΤΕΣ ΤΙΣ ΜΑΔΑΜΕ.

στις 17/10/2016 21:33
Συμφωνώ..Αλλα τον ΠΑΟΚ τον παίρνετε τσιμπουκια..

στις 17/10/2016 21:58
Του παιρνετε, μου παιρνετε, σου παιρνουνε! Ετσι ειναι στην γενικη δηλαδη. Βρε παλιομαλακες, βιαστες της γλωσσας, ουτε να μιλησετε δεν ξερετε. Φυσικα δεν εισαι μονο εσυ τετοιος. Ολοι μιλαμε για γελια ρε ειστε. Ακου πως τα γραφει ρε ο στοκος! Δηλαδη εμεις οι Νοτιοελλαδιτες, καταλαβαινουμε οτι:''τον ΠΑΟΚ τον παιρνετε κτλ-κτλ εσεις δηλαδη, εμεις στην προκειμενη. Τον(κατι του κανουμε δηλαδη)παιρνετε, τον πηδατε ας πουμε. Οι πουτανες λενε: αυτον τον πηρα. Ηρθε δηλαδη μαζι μου. Θα σου κανω μαθηματα μωρη ρομπιτσα εγω, με τις αναλογες σφαλιαρες για να μαθεις γραμματα. Ειμαι παλιος δασκαλος εγω και ριχνω και ψιλες...

στις 17/10/2016 22:20
Ο μαλαξ του μαλακος τω μαλακι τον μαλακα ω μαλαξ...Μετα???

στις 17/10/2016 22:21
Πω ρε μαλακα το καταλαβαινεις οτι εχεις προβλημα;

στις 17/10/2016 22:22
Βλακα συνελθε

στις 17/10/2016 22:31
Χαχαχα όσο για τις πουτανες βλέπω τα ξες καλά εεε???Σοι παει το βασίλειο..

στις 17/10/2016 22:35
Εσεις ρε κυριζια κοταρες εχετε προβλημα. Πολυ καλα σας τα λεω. Πατατε αρνητικα, ενω μια χαρα την ακουτε απο μενα. Ετσι ειναι μαλακες μου. Ουτε να μιλησετε δεν μπορειτε. Κομπλεξ, σε ολο του το μεγαλειο. Εγω εδω ειμαι, οταν δεν ταξιδευω για δουλεια, για να σας ταπωνω και ποδοσφαιρικα και κοινωνικα. Πατατε - πλην μουναρες ε μουναρες, σε ολα τα σχολια αυτο κανετε. Αλλα το διαβαζουν και το ρουφανε ολοι ακι αυτο ειναι το ζητουμενο...

στις 17/10/2016 22:40
Και που ειστε ρε: παρτε ρε μαλακες κανα ποντο, να μην ξεφυγει ο Ολυμπιακος που σας περιμενει.Ωχ μανα μου, περυσι δεν ειχατε κατεβει λογω χεσιμου, ξερετε εσεις, αφου φοβοσαστε αντιποινα για την εισβολη στο ματς της Τουμπας. Θα εχει ενδιαφερον το πρωταθλημα, κι ο Παναιτωλικος κοντα λεμε. Ωραιο προγραμμα εχουμε, που θα μας σπρωχνει για την κοτυφη πουτανες μου....

στις 17/10/2016 23:13
Καλα. Τι να πω με ταπωσες ποδοσφαιρικα και κοινωνικα με της γνωσεις σου

στις 18/10/2016 02:18
Ξέρω εγώ τι λέω άσχετοι και ανίδεοι με τη μπάλα είστε, για κάνα μπάφο και δυνατά μουσική στο αμάξι του μπαμπά είστε. Αδερφάκια του βάζελου και της αεκ.

στις 18/10/2016 07:22
Τραβα να βοσκισεις ρε προβατο

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.