Μεσημέρι το πρώτο «κλάσικο»!

Μεσημέρι το πρώτο «κλάσικο»!



Η ισπανική Λίγκα αποφάσισε το πρώτο «κλάσικο» της φετινής σεζόν να διεξαχθεί στις 3 Δεκεμβρίου και ώρα 16:15 προκειμένου να μπορέσουν να το παρακολουθήσουν σε... νορμάλ ώρα στην Ασία. Απαγορευτικό στην Αγγλία!

Απόφαση που έχει προκαλέσει αντιδράσεις πήρε η ισπανική Λίγκα, η οποία ανακοίνωσε πως το πρώτο «κλάσικο» της Μπαρτσελόνα με την Ρεάλ στο «Καμπ Νου» θα διεξαχθεί μεσημέρι Σαββάτου και ώρα 16:15 (17:15 Ελλάδας).

Όπως ανέφερε η διοργανώτρια αρχή του ισπανικού πρωταθλήματος, η συγκεκριμένη ώρα είναι η κατάλληλη για να παρακολουθήσει ζωντανά τη μάχη του «Καμπ Νου», το κοινό της Ασίας.

Αντίθετα, η συγκεκριμένη ώρα είναι απαγορευμένη στη Βρετανία και στο νησί θα αναγκαστούν να δουν το ματς σε «κονσέρβα»! Σύμφωνα με παλιό κανόνα στη Βρετανία, δεν μεταδίδονται αγώνες στην τηλεόραση τα Σάββατα από τις 16:45 έως τις 19:15 (Ελλάδας), ώστε ο κόσμος να έχει κίνητρο να πάει να δει αγώνες όλων των κατηγοριών που ξεκινούν στις 17:00, ώρα Ελλάδας.



Ομάδα που αφορά: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Σχολιασμός

21 σχόλια:

στις 12/10/2016 18:24
Τι μαλακιες αυτά που δεν μεταδίδονται αγώνες στην Αγγλία..χαχα

στις 12/10/2016 22:21
Μεσημερι? Εχει κλεισει κομμωτηριο ο Σουαρεζ απ'οσο ξερω και μαζι του θα ειναι ο Μεσσι και ο Νευμαρ εχουν μανικιουρ πεντικιουρ!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ ΑΛΛΟΘΡΗΣΚΟΙ ΤΟ "MSN" ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΝΑΝΕΟΜΕΝΟ!

Ευχαριστω πολυ!

στις 12/10/2016 22:23
ama einai na parete prwtathlima kai emeis pali CL edaksei,as sas afhsoune na kerdisete!!!!

στις 12/10/2016 22:38
Ο ηλια δυο μηνες πριν γινει το ματς βρεικε την δικαιολογια για την ηττα

στις 12/10/2016 23:04
Ναι! Ενώ ο αρσενικός ο γιαλαντζί Ρονάλντο θα φτιάχνει τη χωρίστρα!!!!¨-))

στις 13/10/2016 01:31
giorgo h dikaiologia einai mia....RREAL 11 CL kai oi alloi oloi poluuuuuu pio katw

στις 13/10/2016 01:31
H legomenh THE KING OF EUROPE

στις 13/10/2016 02:17
Θυμησε μου χρονολογιες απο αυτα τα τροπαια :D

στις 13/10/2016 02:31
στην έδρα τις ρεάλ πάντα γίνονται ματσάρες...στο κάμπ νου όλα τα μάτς ήταν βαρετά!

στις 13/10/2016 13:06
1956

1957

1958

1959

1960

1966

1998 2000 2014 2016...ANTE KAI KAΛΗ ΧΩΝΕΨΗ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ ΤΩΝ 5 ΤΡΩΠΑΙΩΝ!!! HALA MADRID!!!

στις 13/10/2016 13:07
ΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΠΛΟ ΓΑΤΑΚΙΑ...1-3 ΣΚΟΡ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΣΤΕ

στις 13/10/2016 15:27
OI MISOI ASIATES THA TO DOUN APO TA KEDRA FILOKSENIAS STN ELADA,OREO KINITRO PADOS OI AGLOI NA MAZEYODE STA GIPEDA

στις 13/10/2016 15:27
Για να ξαναγίνετε μεγάλοι θα πρέπει να φέρετε τον Πούσκας πίσω!!!

στις 13/10/2016 15:43
Ρεάλ χαλαρά πάντο το ματσάκι κρίμα είναι...Μη κανεις καμια ανατροπή όπως περσυ+(ακυρωμενο καθαρό γκολ Bale)και μείνουν με το στόμα ανοιχτό..Vamos Madrid!!!!!!!

στις 13/10/2016 18:00
αν είναι δυνατόν να παίρνει ο μπουχέσας 210 εκατ.! βέβαια τα παίρνει όχι για την μπάλα που παίζει!

στις 13/10/2016 20:16
ΤΕΟ184 ΕΓΙΝΕΣ ΧΘΕΣ ΜΑΔΡΙΛΕΝΟΣ ,ΜΟΥ ΓΚΟΥΓΚΛΑΡΕΣ ΑΡΧΑΙΑ ΤΡΟΠΑΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΧΕΡΕΣΑΙ? ΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ

ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΠΕΡΝΑΛΕΟ ΘΑ ΣΑΣ ΜΑΘΟΥΜΕ ΜΠΑΛΑ ,ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΟ 0-4 ΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΠ

Υ.Γ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΘΑΜΕΝΗ ΕΠΙΘΕΣΗ (εκτος τον μπειλ,που μ'αρεσει) ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΚΗΣΕΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΑΥΤΟΓΚΟΛ !

VAMOS BARCA PUTA MADRID Το ματς πλησιαζει;)

στις 13/10/2016 21:54
Tha pesei polu fapa na thimasai,milame tha fate 4-5 me svistes mixanes giati emeis ws sinuthws kathe xrono pame gia CL h stadar imiteliko,dld thelw na pw emeis exoume kai sovara match kai megalh poreia mexri na to sikwsoume....KONTOS PSALMOS ALILOUIA lene sto xwrio mou geni!!!!

στις 13/10/2016 22:46
geniusMSN-

ποιο ειναι το προβλημα σου ρε κολοπαιδο και δεν μπορεις να κλεισεις το στομα σου , ολοι σε εχουν παρει χαμπαρι ποσο κομπλεξικο παιδακι εισαι και το ποσο ανιστοριτο εισαι....και μιας και ανεφερες σκορ ψαξε για το 11-1 το κυπελο...ναι μια φορα και ενα καιρο αλλα δεν ειναι παραμυθι αγορακι μου...ειναι τερμα αληθινο οπως και το 32-24 και το 11-5....οσο αφορα το ποιος ειναι ποιο παλιος οπαδος/φιλαθλος φανεικε απο την δικη σου απαντηση...HALA MADRID!!!

*********** > *****

******************************** > ************************ αυτη ειναι η αληθεια που σε ποναει μικρουλη και εσενα και πολλους αλλους ...ΜΑΔΡΙΛΕΝΙΚΟ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!

στις 14/10/2016 01:39
ilia μην το δενεις κορδονι το τσουλου φιλε μου, εχεις μπροστα σου μια ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ!

ΤΕΟ184 ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΕΝΑ ΘΑ ΠΩ 0-4 ΤΟ 2015 ΕΣΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΓΙΑ ΤΟ 48' ή ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΚΙ ΕΓΩ!

Υ.Γ ΘΥΜΙΣΕ ΜΟΥ ΚΑΝΑ ΠΑΙΚΤΗ ΡΕ ΟΠΑΔΕ ΤΗΣ ΜΑΔΡΙΤΗΣ ΤΟΥ ΤΟΤΕ 11-0 ..

ΚΛΑΜΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΛΑΜΑ ΘΑ ΣΕ ΔΙΔΑΞΕΙ ΗΘΟΣ ΕΝΑΣ ΙΝΙΕΣΤΑ ΚΑΛΜΑΑΑ ΧΘΕΣΙΝΕ ΤΥΠΕ

στις 14/10/2016 09:03
Εγώ λέω εδώ και καιρό ποσο μπάσταρδο κωλομωρο είναι αυτό ρ ... Ιδέα δεν έχει τι γράφει και όλα αυτά του τα σχόλια είναι σχόλια ΠΟΝΟΥ και ΠΟΥΤΣΑΣ όλα αυτά τα χρόνια και τώρα νομίζει παίρνει εκδίκηση... Μαλακας τελιως ρ

στις 15/10/2016 02:46
πακο σκευτεσαι ποτε?Λεω ΠΟΤΕ?

τι εκδικηση ρε τζιτζιφιογκο με κορδελα ,που ζεις ρε ?

Βουτα την γλωσσαα στο κλουβιο πριν πεταξεις κοτσανα και μας παρει ο χαρος, αντε μου εισαι και μαδριλενος ΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΠ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.