Ο Μέσι ανακοίνωσε την επιστροφή του στην Εθνική Αργεντινής!

Ο Μέσι ανακοίνωσε την επιστροφή του στην Εθνική Αργεντινής!



Την απόφαση να επιστρέψει στην Εθνική Αργεντινής εξέφρασε ο Λιονέλ Μέσι, επιβεβαιώνοντας τα ρεπορτάζ των ξένων ΜΜΕ. «Δεν θέλω να δημιουργήσω άλλο πρόβλημα, αγαπώ αυτή τη χώρα», αναφέρει ο «Λίο».

Τη φανέλα της Εθνικής Αργεντινής θα φορέσει ξανά ο Λιονέλ Μέσι. Ο Αργεντινός σούπερ σταρ είχε ανακοινώσει την αποχώρηση του από την «αλμπισελέστε» αμέσως μετά το δεύτερο σερί χαμένο τελικό στο Κόπα Αμέρικα, ωστόσο μετά το ραντεβού που είχε με τον νέο ομοσπονδιακό τεχνικό , Εντγκάρδο Μπάουσα, έκανε… στροφή 180 μοιρών.

«Βλέπω ότι υπάρχουν πολλά προβλήματα στο αργεντίνικο ποδόσφαιρο και δεν θέλω να δημιουργήσω ακόμη ένα. Δεν θέλω να προκαλέσω κανένα κακό, πάντα προσπαθούσα να κάνω το αντίθετο και να βοηθώ όπου μπορούσα» δήλωσε ο Μέσι και πρόσθεσε:

«Πρέπει να διορθώσουμε πολλά στο ποδόσφαιρο της Αργεντινής, αλλά θα προτιμούσα να το κάνω εκ των έσω και όχι να ασκώ κριτική ως εξωτερικός παράγοντας. Πολλά πράγματα πέρασαν από το μυαλό μου την ημέρα του τελευταίου τελικού και σκέφτηκα σοβαρά να αποχωρήσω, αλλά αγαπώ αυτή τη χώρα και αυτή τη φανέλα.», αναφέρει σε επιστολή του ο 29χρονος.



Ομάδες που αφορά: ΜΕΤΑ, ΑΜΕΡΙΚΑ

Σχολιασμός

18 σχόλια:

στις 13/08/2016 00:37
α ρε μεσσι εχεις γινει πιο κλαψας και απο τον ροναλντο, ευχομαι αυτη τη φορα να βρεθεις στη κορυφη με την αργεντινη

στις 13/08/2016 03:47
ante re vlakako messi i paraitise i den paraitise!!vlaka!!!

στις 13/08/2016 04:42
ΕΣΥ ΚΑΙ Ο ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ.

ελα περα απο την πλακα καλα εκανε και γυρισε.

στις 13/08/2016 10:16
O CR exei sikwsei ta panta akoma kai me tin ethniki toy poy exei 2o for ton eder...I argentini me tosoys paixtes paizei to poylaki tis...gyriseis den gyriseis...

στις 13/08/2016 11:01
ουτε θα παρει ποτέ!!

στις 13/08/2016 11:23
Κωλοτουμπας σαν τον τσιπρα

στις 13/08/2016 11:41
σαν τον τσιπρα λενε ΧΑΑΧΧΑΧΑ

στις 13/08/2016 14:45
Τα αρχίδια μου θα πάρεις ξανθιά γκόμενα

στις 13/08/2016 16:37
pleon o RONALDO se exi kseperasi oxi ena epipedo ala 2!!!

στις 13/08/2016 21:07
Οι προλαλεισαντες χαρακτήρισαν τον καλύτερο παίχτη του κόσμου: βλακα κολοτουμπα κλάψα ξανθιά γκομενα. Τα συμπεράσματα δικά σας

στις 13/08/2016 21:42
ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΠΙΟ ΣΩΣΤΗ ΑΠΟΦΑΣΗ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΜΕΣΣΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ.

στις 14/08/2016 01:10
ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΟΥΧΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΠΟΦΑΣΗΣΤΟΣ ΔΕΝ ΠΑΕΙ... ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΕΠΕΣΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ

στις 14/08/2016 11:12
ΠΙΟ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΜΜΕΝΟ,ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΤΕΤΟΙΟ ΠΑΙΧΤΗ

στις 14/08/2016 14:24
Γινανε ολοι βεντετες και δηλωσεις. Αλλα για να γινει ο καλυτερος στον κοσμο θελει ψωμια ακομα.. George Best κυριοι.. οταν θα μπορεσει να κανει ο μεσι τετοια κοντρολ, τα λεμε ξανα: https://www.youtube.com/watch?v=U2HWUbFGHMU

στις 14/08/2016 16:30
Egw proswpika stamatisa na thaumazw auton ton pexti apo tote me tin ypothesi pou ekleve to kratos.Den axizei na asxoleise me tetoious anthrwpous pou einai ypodouloi sto xrima.Panw ap' ola magkes ypostirizoume kapoion pou exei ithos kai meta vlepoume ta ypoloipa.Panw ap' ola to ithos!

στις 14/08/2016 21:11
να χαιρομαστε οσοι αγαπαμε το ποδοσφαιρο που επεστρεψε ο μεσσι και θα τον δουμε στο μουντιαλ

στις 14/08/2016 21:39
Ρε birbiham1980 που έφυγε κ γύρισε δεν είναι κωλοτουμπας;;που έβαψε έτσι το μαλλί δεν είναι σαν ξανθιά γκομενα;; Όταν κλαίει που δεν μπορεί να πάρει τίτλο με την αργεντινη δεν είναι κλαψας;; (Μόνο ο Ρονάλντο σας αρέσει να λέτε ότι είναι κλαψας; ) Κ βρίσκω λογικό να κλάψει κάποιος που χάνει κάποιο στόχο του. Το να είσαι φόροφυγάς ένώ έχεις τόσα αμέτρητα λεφτά δεν σε χαρακτηρίζει αυτόματα κ βλακα;; Περιμένω την απάντησή σου..

στις 14/08/2016 23:08
Καλά υπάρχουν ακόμη άνθρωποι που συγκρίνουν τον Μέσσι με τον ακατονόμαστο; Έχουν μπερδέψει τη βούρτσα με την π....α!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.