Απέναντι στην Ντιναμό Τιφλίδας ο ΠΑΟΚ

Απέναντι στην Ντιναμό Τιφλίδας ο ΠΑΟΚ



Η Ντιναμό Τιφλίδας είναι η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στα πλει-οφ του Γιουρόπα Λιγκ.

Εμπόδιο από τη Γεωργία προέκυψε στον ΠΑΟΚ. Ο «δικέφαλος του Βορρά» θα διασταυρώσει τα ξίφη του με την Ντιναμό Τιφλίδας προκειμένου να προκριθεί στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

Η Ντιναμό Τιφλίδας είναι πρωταθλήτρια Γεωργίας και τη φετινή σεζόν ξεκίνησε τις ευρωπαϊκές τις υποχρεώσεις από τον 2ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ. Αρχικά απέκλεισε την αρμενική Αλασκέρτ με συνολικό σκορ 3-1, ωστόσο στη συνέχεια γνώρισε δύο ήττες από τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ (0-1 εντός, 0-2 εκτός) και… υποβιβάστηκε στα πλει-οφ του Γιουρόπα Λιγκ.

Το πρώτο παιχνίδι θα γίνει στη Γεωργία στις 18 Αυγούστου και η ρεβάνς στις 25 του ίδιου μήνα στην Τούμπα.



Ομάδες που αφορά: ΝΤΙΝΑΜΟ, ΠΑΟΚ

Σχολιασμός

18 σχόλια:

στις 05/08/2016 14:19
ΕASY

στις 05/08/2016 14:19
Μακαρι να περασει ο ΠΑΟΚ θα ειναι καλο να ανεβει καταταξη η Ελλαδα και οχι μονο

στις 05/08/2016 15:36
Βατη ομαδα η ντιναμο τιφλιδας αν παιξει ο παοκ οπως με τον αγιαξ και να εχει λιγο παραπανω τυχη θα προκριθει.

στις 05/08/2016 15:51
ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΝΕΤΑ. ΤΟ ΑΕΚΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ?

στις 05/08/2016 16:02
Soy gamaei tin kwlotrypida mwri arrwsti....Katse giati oi karpoyzades tis arouca einai kaylwmenoi kai tha soy skisoyn ton apopato.. Kako psofo stin thrylota...

στις 05/08/2016 16:04
ΠΑΙΞΕ ΜΕ ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΖΩΝΙΑΝΑ ΝΤΡΟΠΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ.

στις 05/08/2016 16:13
Ntropi tis ellados einai i vothrila toy peiraia...kolymbate sta skata kai exete ksexasei pws einai o katharos aeras vrwmopoystes..Kako psofo stin thrylota...

στις 05/08/2016 16:26
Οχι και ο,τι πιο ευκολο, αλλα φαβορι για μια φορα ο ΠΑΟΚ. Παμε γερα παλικαρια!

στις 05/08/2016 17:02
Αν δεν κάνω λάθος πριν καμιά 15αρια χρόνια είχαμε ξαναπαίξει εκεί και είχαμε κερδίσει 0-7

στις 05/08/2016 17:52
Μπερμπιχαμ, λαθος κανεις φιλε μου. Δεν ηταν η σαφως πιο γνωστη Δυναμο Τυφλιδος, ιδιως επι Σ.Ενωσης ηταν καλη ομαδα και ειχε αποκλεισει την Καστορια στο κυπελλουχων το 1980. Εσεις παιξατε το 2000 με την Λοκομοτιβ Τυφλιδας και η ρεβανς δεν εγινε καν στην Τυφλιδα, αλλα στην Ν.Σμυρνη! 0-7 οντως νικησε ο ΠΑΟΚ. Για οικονομικους λογους, 2-0 στην Τουμπα το πρωτο ματς...

στις 05/08/2016 19:10
Πάμε ΠΑΟΚ μου το έχουμε το ματς...Οι πιθανότητες είναι 70-30 υπέρ μας αλλά το κεφάλι χαμηλά και πάμε για πρόκριση...

στις 05/08/2016 20:13
Όντως έχεις δίκιο Λοκομοτιβ

στις 05/08/2016 20:20
Αλλά για την Ν.Σμυρνη κάνεις λάθος στην Τιφλίδα είχε γίνει το παιχνίδι κανονικά

στις 05/08/2016 20:23
Στη συνέχεια ο ΠΑΟΚ αποκλείστηκε από την Μπενφικα κλασική ήτα στην Τούμπα 1-2 νίκη στην Πορτογαλία 1-2 και αποκλεισμός στα πέναλτι

στις 05/08/2016 21:44
Οντως στην Τιφλιδα εγινε, κοιταξα το αρχειο μου. Ομως δεν μου ειναι ευκολο τωρα, θα ψαξω γιατι μια ελληνικη ομαδα νικησε με μεγαλο σκορ στην Ν.Σμυρνη, ενα καφενεδακι σε προκριματικα του γιουροπα. Για μενα ειναι ή η ΑΕΚ ή ο ΠΑΟΚ και εχει καμμια εφταετια το γεγονος...

στις 05/08/2016 22:00
FORTOUNHS-17 ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΕΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΣΟΥ ΒΡΕ ΛΟΥΛΗ.ΕΔΩ ΣΑΣ ΞΕΚΟΛΙΑΣΑΝΕ ΟΙ ΚΑΜΗΛΙΕΡΗΔΕΣ ΤΗΣ ΕΡΗΜΟΥ ΤΟΥ ΙΣΡΑΗΛ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΞΕΠΑΤΩΣΟΥΝ ΟΙ ΠΟΡΤΟΓΑΛΟΙ?ΒΡΕ ΓΙΔΙ ΠΑΡΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ.ΓΕΛΑΕΙ ΟΛΗ Η ΕΥΡΩΠΗ ΜΕ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΣΑΣ.

στις 06/08/2016 00:37
S.G.W. στην Νέα Σμύρνη είχαν παίξει Πανιώνιος-Δυναμό Τυφλίδας, είχε κερδίσει οΠανιώνιος με σκορ 5-1 με ανατροπή(!), με τους Γεωργιανούς να προηγούνται 0-1 στο ημίχρονο, και είχε βουίξει ο τόπος για το διπλό ημίχρονο άσο τελικό και για το τελικό σκορ!!!

Φυσικά ήταν φραγμένο από νωρίς.

στις 06/08/2016 00:40
Από αγωνιστική άποψη, είναι βατός αντίπαλος, αλλά θέλει προσοχή.

Λογικά ο ΠΑΟΚ μπαίνει στους ομίλους.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.