Προκρ. Τσάμπιονς Λιγκ: Ντροπιαστικός αποκλεισμός για Ολυμπιακό

Προκρ. Τσάμπιονς Λιγκ: Ντροπιαστικός αποκλεισμός για Ολυμπιακό



Ένας απογοητευτικός Ολυμπιακός, ηττήθηκε με 1-0 από την Χάποελ Μπερ Σεβά στο Ισραήλ και πλέον θα διεκδικήσει την είσοδο του στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ. Ο Τζέντεκ το γκολ των Ισραηλινών στο 79’.

Δεν θα κουνήσει σεντόνι ο Ολυμπιακός. Το 0-0 του πρώτου αγώνα στο «Γ. Καραϊσκάκης» δεν έγινε μάθημα στους «ερυθρόλευκους», οι οποίοι πραγματοποίησαν ακόμα μια απογοητευτική εμφάνιση, που είχε ως συνέπεια την ήττα-αποκλεισμό (1-0) από την Χάποελ Μπερ Σεβά στο Ισραήλ.

Μια ομάδα χωρίς αρχή, μέση και τέλος, δεν δικαιολόγησε σε κανένα σημείο τον τίτλο του φαβορί και έγραψε μαύρη σελίδα στην ιστορία του συλλόγου. Ο αποκλεισμός φυσικά προκαλεί μεγάλη οικονομική ζημιά ενώ αναμένεται να φέρει άμεσες εξελίξεις, με τον μέλλον του Βίκτορ στην ομάδα να είναι ιδιαίτερα αμφίβολο. Όπως το 2010, ο Ολυμπιακός αποκλείστηκε και πάλι στο Ισραήλ και πλέον θα διεκδικήσει την παρουσία του στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

Στα του αγώνα, ο Ολυμπιακός ξεκίνησε μουδιασμένα στο παιχνίδι και λίγο έλειψε να βρεθεί από νωρίς πίσω στο σκορ. Στο 10’ ο Μπίτον επιχείρησε διαγώνιο σουτ υποχρεώνοντας τον Καπίνο σε εντυπωσιακή επέμβαση. Οι «ερυθρόλευκοι» κατάφεραν να ισορροπήσουν, ωστόσο είχαν μεγάλο πρόβλημα στην δημιουργία και προσπαθούσαν να απειλήσουν μόνο με μακρινά σουτ. Ενδεικτικό ότι η μοναδική αξιόλογη φάση ήρθε στο 26’, με τον Μπουχαλάκη να επιχειρεί το σουτ και τη μπάλα να περνά ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της Χάποελ.

Οι γηπεδούχοι κρατούσαν με σχετική ευκολία το μηδέν και στο φινάλε του ημιχρόνου είχαν σημαντική στιγμή με σουτ του Μέλικσον (η μπάλα λίγο άουτ) για να πάρουν το προβάδισμα. Η εικόνα του Ολυμπιακού δεν άλλαξε στην επανάληψη και στο 56’ ο Καπίνο χρειάστηκε να επέμβει με το πόδι σε σουτ του Νουακέμε για να κρατήσει το μηδέν.

Η κίνηση του Βίκτορ να βάλει τον Μαζουάκου στη θέση του Τσόρι (!) δεν βοήθησε τους «ερυθρολεύκους», που όχι μόνο δεν μπορούσαν να απειλήσουν, αλλά δεν έβγαζαν καθόλου νεύρο, δίνοντας την εικόνα ότι το παιχνίδι ήταν φιλικό προετοιμασίας. Ο αγώνας κυλούσε χωρίς φάσεις, ώσπου στο 79’ ο Τζέντεκ έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής και έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Καπίνο. Η πίεση του Ολυμπιακού για το γκολ που θα του έδινε την πρόκριση, αποδείχθηκε άκαρπη και έτσι οι «ερυθρόλευκοι» αποκλείστηκαν από τα πλει-οφ της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.



Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΙΣΡΑΗΛ

Σχολιασμός

57 σχόλια:

στις 03/08/2016 22:58
Άλλη μια αποδειξη της παραγκας που επικρατει στην Ελλαδα, να βλεπεις τον γαυρο να ξεφτιλιζεται από ομαδουλες ανυπαρκτων χωρων στο ποδοσφαιρο με ποδοσφαιριστες που δε τους ξερει ουτε η μανα τους. Κριμα για την ευρωπαικη θεση της ελλαδος αλλα ακομα και οι υγιεις οπαδοι του ολυμπιακου ελπιζω να καταλαβαν καποια πραματα με αυτή την ηττα περι ολυμπιακου στην ελλαδα και ολυμπιακου στην ευρωπη

[+]  t4sos στις 03/08/2016 22:59

στις 03/08/2016 22:59
ahahhahahahahha

[+]  t4sos στις 03/08/2016 22:59

[+]  t4sos στις 03/08/2016 23:00

[+]  g.4 στις 03/08/2016 23:00

[+]  hondaGSXR στις 03/08/2016 23:01

στις 03/08/2016 23:01
ξεφτιλα!

[+]  paxar0s στις 03/08/2016 23:02

[+]  manolis.S3 στις 03/08/2016 23:02

[+]  Mezzox στις 03/08/2016 23:03

στις 03/08/2016 23:04
πατατε -1 γαυρακια.

[+]  PAOKARAS1 στις 03/08/2016 23:07

στις 03/08/2016 23:07
αυτα γινονται οταν παιζονται οι αγωνες στα ισα...πως τους ξεφυγε κ το υποτιμησαν κ δεν πηραν τα ..μετρα τους..δεν το καταλαβαινω!!!!

στις 03/08/2016 23:07
θα γυρίσουν μια χαρά πίσω και τα εκατομμυριάκια τους θα πάρουν και εμείς sano θα τρώμε και η ζωή συνεχίζεται μπέε

στις 03/08/2016 23:09
XYNWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW

[+]  birbiham1980 στις 03/08/2016 23:10

στις 03/08/2016 23:11
Αααχαχαχαχα κλαίω

Απτά γελοία

[+]  bookadoros στις 03/08/2016 23:21

[+]  bookadoros στις 03/08/2016 23:24

στις 03/08/2016 23:26
Mezzox ΚΟΙΤΑ ΜΗΝ ΠΡΟΚΡΙΘΕΙ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΑΕΚΑΚΙ ΚΑΙ ΣΥ ΜΕΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΥΤΣΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΣΑΝ ΤΟΝ ΚΟΥΡΑΔΑ ΤΟΝ ΜΑΡΙΝΑΚΗ.

στις 03/08/2016 23:26
MIN STENOXORIOSASTE ERTHE KE H

SIRAMAS

στις 03/08/2016 23:27
Ρε κλείστε τα σύνορα

[+]  stevepintz στις 03/08/2016 23:28

στις 03/08/2016 23:28
Τους γλεντανε οι Εβραιοι.Καλως τα παιδια η αλλιως ידידותי לילדים

στις 03/08/2016 23:31
Ξεφτιλα, δεν ηθελαν να παιξουν σε κανεναν απο τους 2 αγωνες μονο τα εκατομυρια ηθελαν να παρουν στο πρωταθλημα το αν δεν γινουν μεταγραφες το πολυ 3η θεση ΤΕΛΟΣ ο Ολυμπιακος

στις 03/08/2016 23:31
XAXAXAXAXA.....PAEI KAI O SABIDIS A TON POUSTI,SKATA STA MOUTRA TOU

στις 03/08/2016 23:33
ΡΕ ΚΑΜΠΑΛΑ ΤΗ ΛΕΓΑΝΕ?ΕΡΕ ΓΕΛΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΞΕΦΤΙΛΕΣ

στις 03/08/2016 23:34
RE MAGKES APO PIO XWRIO TOU VITHLEM PROERXONTE AUTOI OI BEER SHEVA?

στις 03/08/2016 23:35
xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa TI POUTSA 8EEE MOUU

στις 03/08/2016 23:38
Ηρθε η στιγμη που γυρισε ο τροχος και θα γαμησει κι ο φτωχος γαυρακια....Δεν θα πω πολλα απλα πηγαιντε στα σχολια του πρωτου ματσ και κοιταξτε τι εγραψα....ΑΝΤΕ ΓΕΙΙΙΑΑΑ....ΜΠΕΡ ΣΕ ΒΑΑΑΑΑΑ....!!!!ΠΑΛΙ ΦΑΠΑΑΑΑΑΑ ΔΕΝ ΞΕΚΟΚΚΙΝΗΖΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ Ο ΣΒΕΡΚΟΣ...!!!!

στις 03/08/2016 23:40
Η πόλη της Μπερ Σεβά βρίσκεται στο νότιο μέρος του Ισραήλ και με 194.000 κάτοικους η έβδομη μεγαλύτερη πόλη του Ισραήλ.

Πρωτοαναφέρεται στη ιστορία ήδη τον δέκατο αιώνα προ Χριστού. Σύμφωνα με τηΒίβλο, τα πηγάδια έχουν σκαφτεί από τον Αβραάμ και τον Ισαάκ, όταν έφτασαν εκεί. Κατά τη διάρκεια της Ρωμαϊκής και αργότερα βυζαντινής περιόδου, η πόλη χρησίμευσε ως πρώτη γραμμή άμυνας κατά τωνΝαβαταίων.

Οι τελευταίοι κάτοικοι του Τελ Μπερ Σεβά ήταν οι Βυζαντινοί, οι οποίοι εγκατέλειψαν την πόλη κατά τη διάρκεια της Αραβικής κατάκτησης της Παλαιστίνης τον 7ο αιώνα. Απέκτησε μεγαλύτερη σημασία κατά τον 19ο αιώνα, όταν οιΟθωμανοί Τούρκοιδημιούργησαν ένα περιφερειακό αστυνομικό τμήμα εκεί. Ένα μεγάλο μέρος του πληθυσμού αποτελείται από τους Εβραίους που μετανάστευσαν από τις αραβικές χώρες μετά το1948, και έχει αυξηθεί σημαντικά από το 1990 από τους μετανάστες από τηνΑιθιοπία και την πρώην Σοβιετική Ένωση.

στις 03/08/2016 23:41
ενα μεγαλο μπραβο στην μπερ σεβα εκανε χιλιαδες ελληνες αντιολυμπιακους χαρουμενους,τωρα η μπερ σεβα θα μπει στο εορτολογιο καθε 3 αυγουστου θα πηγαινουν στην ερημο νεγκεμπ για προσκυνημα..απο εβδομαδα αναμενεται να κυκλοφορησουν στην ελληνικη αγορα μπουζακια μπερ σεβα,καπελακια,σορτσακια,στριγκακια κ υποθετα..

καποιοι βιαστηκαν να χαρουν αλλα αποκλειστηκε κ ο παοκ δλδ τσαμπιονς λιγκ χωρις ελληνικη ομαδα..αυριο να δουμε κ τις υπολοιπες,ελπιζουμε να μην φτασουμε σε σημειο να πηγαινει μια ομαδα προκρ για τσαμπιον κ δυο για γιουροπα στο αμεσο μελλον

στις 03/08/2016 23:51
τρέλανε και οι πέτρες με την κατάντια του ελληνικού (που λέει ο λόγος, γιατί έλληνες πλέον με το σταγονόμετρο) ποδοσφαίρου..!

στις 03/08/2016 23:51
γελανεε* και οι πετρες

στις 04/08/2016 00:10
snuppy thanks !

στις 04/08/2016 00:10
20 χρόνια ο παράγκας, έκανε ότι ήθελε με τους Μητρόπουλους και τώρα με την εγκλ. οργάνωση και τον υπόδικο Γκιρτζίκη. 20 χρόνια γαλουχήθηκε μια γενιά, μαθαίνοντας ότι δεν επιτρέπονται οι εκπλήξεις σ'αυτόν. Αυτή η ΑΠΑΤΗ αρχίζει να καταρρέει, βουλιάζοντας την Εθνική ομάδα πέρσι στην Βραζιλία και στέλνοντας την Ελλάδα στην 15η θέση, με λιγοτερες εκπροσώπους στην Ευρώπη δηλαδή... Να υπολογίσουμε και την στοιχηματική απάτη σε Ελλάδα και Ασία. Αυτός είναι ο Θρύνος...... Άει στην Μπιρ Σεβά λοιπόν. Μόνο ο Μελισσανίδης που ξέρει από μαφία μπορούσε να γκρεμίσει το Πρωτάθλημα του ολυμπιακού. Νάναι καλά ο όσιος Δημήτριος ο Μελισσανίδης.

Πφφφφ...... κοκκινοπάρταλα.....

στις 04/08/2016 00:19
Να κανει επενδυσεις... Δεν ειναι μεγαλη ομαδα ενα ψεμα ειναι μια απατη... Μαρινακης για ΑΕΚ.χαχαχαχαχαχαχαχαχα

στις 04/08/2016 00:22
Όντως ντροπιαστική ήττα για τον Ολυμπιακό.

Κι επειδή όποιος έχει συνηθίσει στα πολλά απαξιώνει τα λίγα, δεν θα είναι έκπληξη αν η διοίκηση της ομάδας του Πειραιά αδιαφορήσει για τους ομίλους του Europa League και ρίξει το βάρος της στην εκ νέου κατάκτηση του πρωταθλήματος, με την ελπίδα του χρόνου να φανεί πιο τυχερή.

(Πόσο πιο τυχερή όμως; Με μία από τις πιο άμπαλες ομάδες της διοργάνωσης κληρώθηκε, δεν την κέρδισε και δεν σκόραρε! Έλεος, ας κάνουν κανένα ευχαίλεο εκεί στο Καραϊσκάκης για τα ευρωπαϊκά νοκ άουτ, για να μην πω εξορκισμό καλύτερα)!

στις 04/08/2016 01:28
να μη γυρισουν πισω,τα κολοπαιδια,ειδικα εκεινος ο φορτουνης,που τον καναμε,και θεο....να ψοφησουνε εκει στην ερημο σαχαρα,και παραπερα...

στις 04/08/2016 04:29
TOSA XRONIA KATETHIAN STOYS OMILOYS

ARSENAL KERDISATE GKREMISATE OLOI TIN ELLADA MANTSESTER KERDISATE PALOI TA IDIA TORA PEKSATE GIANAPATE OMILOYS

KE KSIRISATE TIN MAIMOY

KE KOROIDEBATE TIS OMADES TIS KYPROYMAS AFTES EXOYN DIKSOI OTOI

AKSIZOYN KE PANDA PROTA BAZOYNE TIN GALANOLEFKI SIMEAMAS

στις 04/08/2016 10:29
I kalyteri mera toy ellinikoy podoasfairoy....Kako psofo stin thrylota tis ellados... Fortouni 17 na eixate omada na kerdagate. Poy kryftikes mwri loybina ?

στις 04/08/2016 10:34
TO TRENO TIS EUROPIS KSANAXTIPA

στις 04/08/2016 12:58
Re paidia den peirazei 8a nikisete ton platania tin 3an8i kai to allo sas parartima tou volou kai paei legontas

στις 04/08/2016 16:00
kali poutsa simera koula

στις 04/08/2016 17:12
ΣΙΜΟΝΣΕΝ-ΠΑΡΑΜΕΝΕΙΣ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΔΕΡΦΑΡΑ

στις 04/08/2016 17:34
Αρε μαλακα χοντρε...Δινεις δικαιωμα και χαιρονται οι καθε πικραμενοι αμπαλοι αταλαντοι με ποδοσφαιρο και αθλητισμο γενικοτερα...Τραγικος ο Ολυμπιακος...Τελικα την περυσινη χρονια ολοκληρος ο Ολυμπιακος οπως αποδειχθηκε και ειχα υπονεια μεσα στο νου μου ηταν ο ΠΑΡΝΤΟ ΚΑΙ Ο ΤΣΟΡΙ...ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ

στις 04/08/2016 19:17
Fortouni esy eisai i megalyteri thrylota tis eyrwpis olis..I poytana twn katatrexamenwn....Twra xwris tin epixorigisi soy eyxomai kako psofo kai tha maste edw pera na gelame me tin gayriela......

στις 04/08/2016 21:07
Για να δουμε την καινουργεια ομαδα του θρυλακου που ειπε ο χοντρουλης. Εχει αρχιδεια η του τα εφαγε η ισραιλινη γατουλα.

στις 04/08/2016 21:07
ΣΙΜΟΝΣΕΝ ΑΔΕΡΦΑΡΑ, ΤΑ ΓΕΛΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΟΝΤΑΙ,Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΠΗΓΕ Γ ΕΘΝΙΚΗ,ΛΩΠΟΔΥΤΕΣ,ΤΥΧΟΔΙΩΧΤΕΣ, ΑΔΕΡΦΑΡΕΣ.

στις 04/08/2016 21:08
ΔΗΜΗΤΡΑΚΗ,ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΕΣΥ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΚΑΤΑΠΙΝΕΙΣ.

στις 05/08/2016 04:03
PROS TON FILOMOY

STEVEPINTZ

HSE OREOS LIGO PONAO AN IXE 9 ELLINES PRAGMATIKA THA PONAGA POLI

στις 05/08/2016 10:56
Megalyteri aderfara kai poytana san tin kwlotrypida sas den yparxei...Tin stinete se oloys toys israilites...Pws kai pws perimenoyn oi valkanioi kai oi soymerioi tin kwlara tis thrylotas...Gayriela i poytana twn katatrwgmenwn tiw eyrwpis....Kako psofo.....

στις 05/08/2016 11:54
ΑΕΞΑΡΑ, ΠΑΡΛΕ ΒΟΥ ΦΡΑΝΣΕ?

στις 05/08/2016 12:21
Τι

στο

διαολο

εγινε

εκει

στις 05/08/2016 15:27
Nai katse na vgalw to frikase apo ton pato soy kai tha se gamisw...Kako psofo thrylota...

στις 07/08/2016 19:05
XUNOUMEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.