«Καμπανάκι» ενόψει Χάποελ για Ολυμπιακό

«Καμπανάκι» ενόψει Χάποελ για Ολυμπιακό



Στο τελευταίο του φιλικό πριν το πρώτο παιχνίδι με την Χαποέλ Μπερ Σεβά, ο Ολυμπιακός προβλημάτισε κόντρα στον Ατρόμητο, γνωρίζοντας φιλική ήττα με 3-1 στο Περιστέρι. Λε Ταλέκ (73’, 84’) και Μπίτολο (27’) οι σκόρερ για τους Περιστεριώτες, που εντυπωσίασαν στο πρώτο τους φιλικό. Ισοφάρισε προσωρινά ο Μιλιβόγιεβιτς (33’), κακός ο Φιγκέιρας.

Αρκετή δουλειά και ποιοτικές προσθήκες έδειξε ότι χρειάζεται ο Ολυμπιακός, όμως δεν του περισσεύει χρόνος… Λίγες ημέρες πριν το πρώτο επίσημο παιχνίδι της σεζόν, οι «ερυθρόλευκοι» ηττήθηκαν με 3-1 από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, βγάζοντας πολλά προβλήματα.

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν κυρίαρχοι στο ξεκίνημα του αγώνα, έχοντας δύο καλές στιγμές με Ντουρμάζ (3’) και Ιντέγε (5’). Ακολούθησαν δύο δοκάρια με τους Σεμπά (22’) και Ντουρμάζ (26’) όμως στο 27’ ο Ατρόμητος πήρε το προβάδισμα κόντρα στη ροή του παιχνιδιού. Μετά από ωραία συνεργασία του Ουμπίδες με τον Μπίτολο, ο τελευταίος μπήκε στην περιοχή και με ωραίο πλασέ «έγραψε» το 1-0.

Η απάντηση του Ολυμπιακού ήταν άμεση, με τον Μιλιβόγιεβιτς να ισοφαρίζει στο 33’, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Ντουρμάζ. Αυτή ήταν και η τελευταία φάση μέχρι το ημίχρονο, με τον Βίκτορ να προχωρά σε αρκετές αλλαγές προσώπων στο δεύτερο μέρος. Ζντιέλαρ, Φορτούνης, Μαζουακού και Λεάλι μπήκαν αντί των Μανιάτη, Ντουρμάζ, Ντε Λα Μπέγια και Καπίνο, ενώ αρκετές αλλαγές έκανε και ο Τραϊανός Δέλλας.

Οι «ερυθρόλευκοι» έβγαλαν αρκετά προβλήματα στην άμυνα και ο Ατρόμητος τα εκμεταλλεύτηκε, πετυχαίνοντας δύο γκολ με τον Λε Ταλέκ (73’, 84’). Η ομάδα του Βίκτορ είχε πρόβλημα και στο δημιουργικό κομμάτι, αδυνατώντας να απειλήσει τους γηπεδούχους, με εξαίρεση μια επικίνδυνη κεφαλιά του Μπουχαλάκη (57’).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Δέλλας): Γκορμπούνοφ (46' Παπαδόπουλο), Κιβρακίδης (46' Κοντοέ), Ζησόπουλος (46' Γκουγκούδη), Λαζαρίδης (46' Φυτανίδη), Μπίτολο (46' Μπαστακό), Μπαγκά (46' Κεϊτά), Μπρίτο (46' Κατράνη), Ούμπιδες (46' Λημνιός), Ματέι (46' Στόιτσεφ), Γροντής (46' Ντιγκινί), Παπαδόπουλος (46' Λε Ταλέκ).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βίκτορ): Καπίνο (46' Λεάλι), Φιγκέιρας, Μποτία, Σιόβας, Ντε Λα Μπέγια (46' Μαζουακού), Μανιάτης (46' Ζντιέλαρ), Μιλιβόγεβιτς, Μπουχαλάκης (64' Κασάμι), Ντουρμάζ (46' Φορτούνης), Σεμπά (64' Πάρντο), Ιντέγε.



Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Σχολιασμός

27 σχόλια:

στις 20/07/2016 23:11
Mporei na min eimaste etoimoi akomi omws i fanela tou olympiakou tha kanei tin diafora sta pexnidia me tous israilites...

[+]  bookadoros στις 20/07/2016 23:21

στις 20/07/2016 23:31
Bookadoros gia akomi mia fora fenetai poso ligi mpala xereis.Otan krineis mia omada opws ton olympiako,(tin megalyteri elliniki omada kata geniki omologia)apo ena filiko tote deixneis kai to epipedo s.Min ksexnas oti o olympiakos einai thrylos oti ki an simainei auto.Egw s lew oi istrailites tha xestoune panw tous molis patisοun to podi tous ston nao tou podosfairou kai na me thymitheis 3-0 yper mas tha teleiwsei t pexnidi...edw tha maste

στις 20/07/2016 23:37
Μόνο τον Ολυμπιακό έχασα και πήγαινα ταμείο σήμερα βρήκε να χάσει

στις 20/07/2016 23:49
Bookadore enw esu pou eisai skorpios to pio axristo zwdio. Oso gia to gay oi poutses tha peftoun mia mia. Kai i poutana tis evropis i paliovazela episis. Tha xaro an o paliopoustaras o skatovazelos kai i paliopoutanara i aek i koula kalytera auti i omaditsa skatoomada o gay o zelas episis koloomada kai i koula. To Pok sas mesa. Gamietai o paliopoustaras o aris.

στις 20/07/2016 23:50
Gamietai o karagamimenos o atromitos.

στις 20/07/2016 23:51
Ayto to mpourdelo tha xaro polu ama pesei g ethniki. Opos k i xanthi o levadeiakos o vazelos i koyla i larisa i poutana kai oi koloskatogries.

στις 20/07/2016 23:51
Τι γραφεις παλι ρε che_bookadoros???(τσιμπουκαδορος)??Το εχεις καταπιει εσυ αμασητο το αγγουρι στην σαλατα, και με το αλλο χερι ταυτοχρονα αλειφεις την μαρμελαδα στο ψαρι!..Πρεπει να σε εχει τσουξει αγρια εσενα η κολοτρυπιδα σου ,η εμπειρια σου με τον γαυρο!!!

στις 20/07/2016 23:51
Gamietai o gavroatromitos.

Gamo tous fentagin sas...

PANIONIOS RE MOUNIA...

στις 20/07/2016 23:54
Che Guevara δεν εχουμε! αλλα εχουμε Che Bookadoros!!Mε αγριες διαθεσεις για φετος στην κολοτρυπιδα του...ααααααααααααααχ αααααααχ

χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχα

στις 21/07/2016 00:02
Ετσι ρε @hannibal lecter αντιχουλη γιγαντα!!πανιωνιος του Βορρα και την μπουγατσα μου στο μιξερ σε λεω...Πες τα λεβεντη μου aνtihooligane ,μαθε μπαλιτσα στους Ατρομητους τους αμπαλους και τους πανιωνιους του νοτου!!

στις 21/07/2016 00:44
Γειά σου Γιώργος Mangas01 με το κλαρίνο σου

Μπιβιαρχιδοτριφτης τράβα πιες κάνα καφέ και μετά φάε και το καλαμάκι να γουστάρεις

στις 21/07/2016 00:53
biri biri το μπακιρι, να πληρωναν τον μαλακα θα ειχε κανει μια καβατζα μεχρι δισεγγονα για πλακα..bibibo εσενα οταν ησουν μικρος δυο τινα σου ειχαν συμβει η ειχες δει γαυρους απο εκδρομη παρεουλα με την μαμακα σου σε μπαρ, στην μπουγατσουπολη..Η σε πιασανε γαυροι πουθενα και κανανε πειραματα με την κολοτριπυδα σου...Ενα απο τα δυο ...Ακομα δεν σου εχει περασει το τσουξιμο στο κολοτριπυδι??

στις 21/07/2016 00:55
Αυτα τα αστεια σου ρε biri biri το καντηλι χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ρε τον biribiri τον χιουμοριστα...

στις 21/07/2016 09:09
Όλοι έχουν καταλάβει ότι έχεις παιδικά ψυχικά τραύματα από την ζωή της μάνας σου και βρίζεις μάνες αλλων. Υπάρχουν και ψυχολόγοι που μπορεί να σε βοηθήσουν αν και εσύ έχεις τόσα προβλήματα ψυχοσύνθεσης που θέλει να ξοδέψεις μια περιουσία για να αρχίσεις να στέκεσαι γκασμα

στις 21/07/2016 09:21
Μιλησε και το βαζελι να πουμε. Αχ γι αυτο φτασαμε εδω που φταασαμε.

στις 21/07/2016 09:24
beavis ΡΟΥΦΑ ΤΟ ΚΑΒΛΙ ΤΟΥ ΛΕΤΑΛΕΚ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΠΑΤΟ ΣΑΝ ΤΗΝ ΜΠΟΥΚΑΠΟΡΤΑ ΤΟΥ KING MINOS ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΤΟ ΓΙΑ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΗΡΑ ΚΑΙ ΤΡΑΒΑ ΝΑ ΒΟΥΤΗΞΕΙΣ ΣΤΟ ΒΡΩΜΟΛΙΜΑΝΟ ΣΟΥ ΜΕ ΤΑ ΣΚΑΤΟΝΕΡΑ ΒΡΕ ΤΡΑΧΑΝΟΨΟΛΗ.ΤΟ ΕΙΠΑΜΕ ΟΤΙ ΦΕΤΟΣ Η ΠΑΤΟΥΡΑ ΣΑΣ ΘΑ ΞΕΧΙΛΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΨΟΛΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΦΑΤΕ.

στις 21/07/2016 09:36
Ξυπνά χανιμπαλ ΠΑΟΚ είμαι

στις 21/07/2016 09:49
ΞΥΠΝΑ ΧΑΝΙΜΠΑΛ ΚΑΙ Ο ΜΠΙΡΙΜΠΙΡΙ ΑΔΕΛΦΗ ΕΙΝΑΙ.

στις 21/07/2016 10:32
Megalo fovitro i thrylota....Eipame meta tis ekloges eiste ena tipota....

στις 21/07/2016 12:59
Γαμω τα μυαλα σας...Βγαλε ρε καραγκιοζη το σημα του ΠΑΟΚ..τολμας και βαζεις σημα του ΠΑΟΚ μαλακα....εχει 200 προφιλ και μπαινει απολα ψυχακιας..11 like 9 like ποσο μαλακας πια....Δε λεω τον χανιμπαλ......χαχααχ λογαριαζετε χωρις τον Miguel Vitor αυτος θα σας το καρφωσει ρε........Αλλα τα ειπαμε τι ΠΑΟΚ τι Λαρισα ο ενας εχει 2 πρωταθληματα και η αλλη 1 εεε??Σχεδον ιδιο.....Αλλα περιμενω απαντηση η Μπολονια εχει 7 πρωταθλημα και η Ρομα 3..Αυτες ειναι στην Ιταλια αν δεν γνωριζεις γιατι αποτι κοβω δε σκαμπαζεις.....Αρα η Μπολονια ειναι μεγαλυτερη ομαδα???Ζωα μαθατε μια καραμελα και τη μασατε....

στις 21/07/2016 13:27
Αν περάσει ο Ολυμπιακός θα είναι θαύμα.Θα δείτε ότι θα ρουφήξει δύο εδώ και δύο εκεί.

στις 21/07/2016 15:12
POUTANA BAZELE DEN FILATE TON KOLOSAS GIA AUTO SAS GAMAME KAUE XRONO

στις 22/07/2016 01:28
Exei megali tsonta fetos me tin eurwpi

στις 23/07/2016 00:02
dimitrispaok biribiri che_bookadoros παρτε φορα ολα μαζι τα αντιολυμπιακα φατε καλα πριν ερθετε και ελατε να μου κανετε αερα στα αρχιδια για να με νανουρησετε...Μπλα μπλα μπλα τα κιλοτακια...Απο την πολυ πουτσα πελατες παραμιλατε...ολα τα αλλα ειναι ιστοριες για να μας λετε να διαβαζουμε και να γελαμε χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

ετσι σας θελω ολα μαζι να μαζευεστε να εχει περισσοτερο χαβαλε χαχαχαχαχαχαχαχα

στις 23/07/2016 00:07
birbiham1980

στις 21/07/2016 09:36

0 Ξυπνά χανιμπαλ ΠΑΟΚ είμαι

γιατι ποιος σε ρωτησε ρε κωμικε τι εισαι και ποιος εισαι??Ουτε η μανα σου δεν ξερει τι εισαι χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

ειναι παοκ λεει χαχαχαχαχαχα

και ελεγα γιατι με τρωγανε τα αρχιδια μου....χαχαχαχαχαχαχαχα

αι μορη ψολιτσα κατουρα ορθια να δεις την διαφορα και προσεχε μην βρεξεις το βρακακι σου, και ριξε μια ματια μην ερχομαι στην γωνια και σε κερασω φαπες παλι χαχαχαχαχαχαχααχα βλακα και ασε τους ψυχιατρους και πες στην μανα σου να την γυρισουμε καμια ταινια να βγαλουμε λεφτα...το καλο σου θελω...

στις 23/07/2016 00:43
Να βγαλω γραφει το αλλο το μαλακιστιρακι το σηματακι του Παοκ...Ρε ξεφτερι μου εσυ δεν λες που γραφω και εγω εδω μεσα ,και ενημερωνεσαι τι γινεται στο καψιμι που υποστηριζεις για ομαδα...Το σηματακι σε πειραξε μπουγατσομπερδεμενο μαλακιστιρακι

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.