Μπάρκας: «Πρωτάθλημα με την ΑΕΚ»

Μπάρκας: «Πρωτάθλημα με την ΑΕΚ»



Η ΑΕΚ ανακοίνωσε επίσημα την απόκτηση του Βασίλη Μπάρκα για τρία χρόνια και ο Έλληνας τερματοφύλακας εξέφρασε την επιθυμία του να κατακτήσει πρωτάθλημα με την «Ένωση».

Ολοκληρώθηκε και τυπικά η μεταγραφή του Βασίλη Μπάρκα στην ΑΕΚ. Ο νεαρός Έλληνας γκολκίπερ υπέγραψε τριετές συμβόλαιο και ανακοινώθηκε επίσημα από την «Ένωση».

Στις πρώτες του δηλώσεις ως παίκτης της ΑΕΚ, τόνισε: «Ο λόγος που προτίμησα ΑΕΚ είναι γιατί πιστεύω σε αυτό που πάμε να κάνουμε στην ΑΕΚ. Πάμε για πρωτάθλημα, πάμε να διεκδικήσουμε όσα περισσότερα μπορούμε. Και είναι για μένα ένα βήμα να παίξω σε υψηλό επίπεδο.

Στόχος τώρα είναι να παίξω στην ΑΕΚ και να καθιερωθώ στην Εθνική. Όταν κλείνεις σε μια ομάδα σαν την ΑΕΚ σκέφτεσαι τους τίτλους, βάζεις τον εαυτό σου να παίρνεις τρόπαια, όπως έκαναν τα παιδιά με το Κύπελλο. Το περιμένω πώς και πως. Ήρθα εδώ για να βοηθήσω, να πετύχουμε τους στόχους μας και να πάρουμε το πρωτάθλημα που τόσο θέλουμε. Ευχαριστώ τον κ. Σπανό για τη στήριξη, τον κ. Μελισσανίδη που με προτίμησε γι’ αυτή τη θέση, όσους γυμνάστηκα μαζί τους, όσους με βοήθησαν και τους συμπαίκτες μου
».

Όσο για το γεγονός ότι θα είναι τώρα συμπαίκτης με τον Γιάννη Ανέστη, σχολίασε: «Ο Ανέστης έπαιζε πέρυσι, θα είμαστε μαζί τώρα, ο καλύτερος ας παίξει. Δεν έχω να αγχωθώ για τίποτα».

Η ανακοίνωση της ΠΑΕ ΑΕΚ αναφέρει:


«Η ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει την απόκτηση του τερματοφύλακα Βασίλη Μπάρκα, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας διάρκειας τριών ετών.

Ο Βασίλης Μπάρκας είναι γεννημένος στις 30 Μαϊου του 1994 και έχει περάσει όλη την καριέρα στον Ατρόμητο, ξεκινώντας από 11 ετών στα τμήματα υποδομής. Έγινε επαγγελματίας τον Ιανουάριο του 2013 και έκανε ντεμπούτο στη Super League πέρσι τον Μάιο. Ακολούθησε η σεζόν 2015-16 με συνολικά 20 συμμετοχές σε Πρωτάθλημα και Κύπελλο. Έχει αγωνιστεί στις «μικρές» εθνικές, ενώ συμμετείχε και στο πρόσφατο ταξίδι της Εθνικής Ανδρών στην Αυστραλία».



Ομάδες που αφορά: ΑΕΚ, ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Σχολιασμός

19 σχόλια:

στις 10/06/2016 21:51
cccccc

στις 10/06/2016 21:51
O,τι

στις 10/06/2016 22:13
Λολ

στις 10/06/2016 22:47
Xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa

στις 11/06/2016 00:38
και νομιζα ημουν ο μονος π εκανε χορτο

στις 11/06/2016 00:59
kales epitixies

στις 11/06/2016 01:25
Το άλλο με τον Κρισάντους το ξέρει;

στις 11/06/2016 01:36
Τώρα περίμενε

στις 11/06/2016 03:02
Τι ώρα;

στις 11/06/2016 04:43
Η Ρ Θ Α Μ Ε....!!!

στις 11/06/2016 09:05
Μακαρι. Μονο ο βαζελας κι ο gay να μην το παρουμ. Ο βαζελος κι ο gay πρεπει να πεσουν στη β εθνικη. Εγω αν αναλαβαινα θα εριχνα γαυρο και βαζελο στη γ. Οσο για τον τιτλο μακαρι.

στις 11/06/2016 10:13
axaxaaxa anti dwseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

στις 11/06/2016 11:00
Σαν πολυ αερα δεν πηρε ο μικρος?

στις 11/06/2016 12:36
ΑΛΛΑΞΕ ΠΛΕΥΡΌ ΓΙΑΤΊ ΡΟΧΑΛΊΖΕΙΣ

στις 11/06/2016 12:45
ANTIHOOLIGANO,ΕΣΥ ΘΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙΣ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΕΙΣ ΧΟΡΤΟ ΣΤΟΝ ΒΑΡΔΑΡΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΛΛΩΣΤΕ .

στις 11/06/2016 13:15
CannonballG4 δεν πήραν τα μυαλά του αέρα απλώς του είπαν τι να πει και αυτός το έκανε.

στις 11/06/2016 15:05
σας τσουζει και σας ποναει ο λοκος σας γαυρακια.... μια χαρα τερματοφυλακαρα ειναι μπασταρδα!!! και πανω απ ολα ελληνας μαλακες γαυροι!!!

στις 11/06/2016 18:19
ton proto logo ton exoyn PAO OSFP gia protathlima an den to theloyn tote ene mia AEK PAOK LARISA alios oso ke na prospathite teleytea e proteleytea tha xanete sta gipedasas apo panaxaiki ioniko

KE TEZA O BLAXOS

στις 11/06/2016 18:31
KEsasthimizopio megali dinami exi o pao ke to exigo ayto 6 bathmoys mrosta o osfp ke dixane

tonproponiti ke balane ton ELEFADO ala xexasane oti otan itane ston OFH plakothike me toys bardinoleoys ke perimene na pari protathlima ke pali

TEZA O BLAXOS to fisai ke den krioni aytoi ene h dinami to dixane opos mpagiebits ke aytos to idio oyte PAO oyte ETHNIKI ta katalabenete ayta oi oxoi

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.