Σούπερ Λιγκ: Τριάρα κορυφής για Παναθηναϊκό

Σούπερ Λιγκ: Τριάρα κορυφής για Παναθηναϊκό



Στην πρώτη θέση των πλει-οφ ανέβηκε ο Παναθηναϊκός, ο οποίος μετέτρεψε σε περίπατο το ντέρμπι κορυφής με αντίπαλο την ΑΕΚ. Οι «πράσινοι» εκμεταλλεύτηκαν την κούραση που έβγαλαν οι παίκτες της «Ένωσης» και πήραν εμφατική νίκη με 3-0 στη Λεωφόρο, «καθαρίζοντας» την υπόθεση νίκη από το πρώτο μισάωρο (11’ Λουντ, 30’ Μπερκ, 90’ Κλωναρίδης).

Ο Παναθηναϊκός ήταν ανώτερος της ΑΕΚ καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και πήρε εμφατική εντός έδρας νίκη με 3-0, πιάνοντας τον ΠΑΟΚ στην κορυφή των πλει-οφ. Οι παίκτες της «Ένωσης» παραδόθηκαν στην κούραση λόγω των διαδοχικών αγώνων και πλέον καλούνται να τα δώσουν όλα στη ρεβάνς της Πέμπτης.

Η ομάδα του Αντρέα Στραματσιόνι ευτύχησε να προηγηθεί στην πρώτη της κλασική ευκαιρία στο ματς. Στο 11ο λεπτό, ο Λουντ έδωσε στον Μπεργκ, το τακουνάκι του Σουηδού φορ κόντραρε στον Ντίντακ και κατέληξε στον Φινλανδό, ο οποίος πλάσαρε εύστοχα για το 1-0 των γηπεδούχων.

Οι «πράσινοι» ήταν ανώτεροι καθ’ όλη τη διάρκεια του πρώτου μέρους και στο 30’ πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων. Μετά από γύρισμα του εξαιρετικού Βιγιαφάνες, ο Μπεργκ ξέφυγε από τον Κολοβέτσιο και έκανε την προβολή, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του Ανέστη. Η ΑΕΚ είχε πρόβλημα στο κράτημα της μπάλας και δεν κατάφερε να απειλήσει με αξιώσεις την εστία των γηπεδούχων, έχοντας σε κακή βραδιά όλα τα ατού της.

Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος. Η κόπωση έκανε την εμφάνιση της στα πόδια των παικτών ης ΑΕΚ και η είσοδος του Μπουονανότε δεν άλλαξε την εικόνα της «Ένωσης». Ο Παναθηναϊκός δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο και στο 90’ ο Κλωναρίδης έβαλε το κερασάκι στην τούρτα, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0 με ωραία ατομική ενέργεια.

Μετά από αυτή τη νίκη, ο Παναθηναϊκός έφτασε τους 7 βαθμούς και έπιασε τον ΠΑΟΚ στην κορυφή της ειδικής βαθμολογίας των πλει-οφ, λίγες μέρες πριν τη ρεβάνς με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ.

Η βαθμολογία (3η αγωνιστική):


1. ΠΑΟΚ (5-2)
2. Παναθηναϊκός 7 (5-2)
3. ΑΕΚ 5 (2-5)
4. Πανιώνιος 1 (1-4)



Ομάδες που αφορά: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, ΑΕΚ

Σχολιασμός

32 σχόλια:

[+]  Egoist13 στις 23/05/2016 22:32

[+]  Egoist13 στις 23/05/2016 22:33

[+]  lazo1 στις 23/05/2016 22:41

στις 23/05/2016 23:08
To aekaki gamise ton olympiako oxi san esas pou fagate triara kai sto prwto paixnidi fobhbhthkate na bgeite eksw

στις 23/05/2016 23:09
Phrame k kupelaki eseis fetos phrate ta arxidia m

[+]  antihooliganos στις 23/05/2016 23:25

[+]  antihooliganos στις 23/05/2016 23:25

[+]  antihooliganos στις 23/05/2016 23:27

στις 23/05/2016 23:33
Καλά εσύ είσαι τέρμα βλαμμένος.

Με αυτά που γράφεις θα κάνεις ρεκόρ στα ( - )

στις 24/05/2016 00:46
arxise ta dika tou o pao sta play off...

pali gia deutero ton kobw kai pali kanape mexri ton oktwbrh

στις 24/05/2016 00:53
Στα παπαρια μας!!! εχει ηδη κριθει η πρωτη θεση βαζελινες.Πλακα θα σας κανουμε παλι φετος τρυπιδες.Μακραν ειμαστε η δευτερη ομαδα μετα τον γαυρο.

στις 24/05/2016 00:54
Μην σου πω ,και καλυτεροι απο τον γαυρο, αλλα θελω να φαινομαι αντικιμενικος!

στις 24/05/2016 02:39
Phran aera k ta giftopaokia

στις 24/05/2016 02:42
Giftovazelia k giftopaokia zileuoun gt mono emeis stamathsame ton olympiako. Les k opios bgei deuteros tha perasei stous omilous champions league pou xanoun apo kabales

στις 24/05/2016 03:22
proton lucadirisio phres kupelo???? xaxaxaxaxa kalo polu kalo... ksereis poso edunai sthn nikh ths aek??? asto... to kupelaki htan kathara stoixhmatiko... xontroi kai lignoi bgalan polla fragka tou na tou elege tou gaurou ena kupelo kanena oikonomiko ofelos... oso gia sena mariner allakse to ntoumani pou pineis h akoma kalhtera kopsto se xalaei asxhma kai exeis paresthiseis... o paok deuterh omada to akousame kai auto xaxaxaxa

eiste h antoisthxh arsenal kathe xrono 4oi-5oi an bghtai kai tritoi katebenete sto leuko ton phrgo kai trwte mpougatsa... kai LSD na pareis deuterous den sas blepeis

στις 24/05/2016 03:24
lucadirisio an gamhsate ton osfp magkia sas thn 3-0 thn arpaksate shmera...

στις 24/05/2016 08:40
This is great, you are good, i like your post and i still waiting our next post!

http://npselalu.net , http://dewabet.com

στις 24/05/2016 08:53
arpaksame tria se filiko k paiksame 3 mats se 6meres

στις 24/05/2016 08:55
Re vazelia mas prhksate ta arxidia k to olympiako na kerdisate ligotero tha xairosastan

στις 24/05/2016 09:33
re aekakia salta gamithite stiste kana paixnidh me ton fwsthra stin g ethnikh mono gia ekei eiste skatovlaxoi!

στις 24/05/2016 10:12
πηρε κυπελλο η κουλα της Γ εθνικης με εναν ολυμπιακο που ειχε να παιξει 1 μηνα να πουμε.....στα Play Offs φαινεται ποιος εχει ομαδα και ποιος οχι.....

[+]  antihooliganos στις 24/05/2016 11:48

[+]  antihooliganos στις 24/05/2016 11:53

[+]  antihooliganos στις 24/05/2016 11:54

στις 24/05/2016 12:49
re vazelia poso gelioi eiste?kerdisate thn A.E.K pou exei se 11 meres 5 match kai xaireste?Wraia!Bravo ston panathinaiko megalh omada pou kerdise thn ksekourasth A.E.K.Ena bravo ston panathinaiko pou exei toso megalh omada,alla thn poutsa apo gianena platania panaitoliko kai panathrakiko opws kai atromhto thn ksexasate?RE GELAOI O KOSMOS MAZI SAS.Molis nikaei ena match lene:H trifulara h omadara kai molis thn allh vdomada xanei lene:OI axroistoi gamw ton alafouzo,ntroph tous ta mounia...XAXAXAXAXAXAXAXAXA GELAME MAZI SAS

Υ.Γ KUPELOUXOS 2016 ME NIKH EPI TOU OLUMPIAKOU(KAI DEUTERH FORA GIA FETOS H MONH OMADA POU TON NIKHSE,GIATI OI UPOLOIPOI KANATE EPEISODIA GIA NA MHN FATE 12GOAL KAI NTROPH SAS ADERFARES)

A.E.K KUPELOUXOS 2016(AUTO SAS PONAEI OLOUS KAI EIDIKA TA VAZELIA POU MEINANE APO TON XEIMWNA EKTOS KUPELOU APO ENAN AAAAAAAATHLIO ATROMHTO FETOS....

στις 24/05/2016 15:59
Bρει αφηστε τον προστατευομενο μου κατω..Ποιος πειραξε τον φιλο μου τον antihool..Μην τους ακους λεβεντη μου σε ζηλευουνε γιατι εισαι παιδι τζιβανα...Ετσι δειξε σε ολους οτι εισαι παοκι τρελο να γουσταρουμε να πουμε..Να μπαινει γκολ στην Τουμπα με τον Γαυρο και να εισαι πισω απο το πανο του Ευοσμου και να μην βλεπεις παιχνιδι ενω εχεις διαρκειας με 300 ευρω,αλλα οταν ακους το γκολ να σηκωνεσαι και κανεις σχιζοφρενια..Αυτο ειναι Παοκ,.Ετσι λεβεντη μου σε λεω..Παντου παοκ θα φωναζεις και για τα παραρτηματα του γαυρου..Ευγε τζιβαερι μου τζιβανα μου εσυ παοκι τρελαμενο..Μεχρι και στο σκακι στα τουρνουα να τους τα λες.

στις 24/05/2016 16:06
Na mpainei gkol sthn Toumpa me ton gayro???Ka8e pote soy symbainei kati tetoio re ???Exeis kai thn polyteleia na ka8esai pisw apo to pano kai na mhn to blepeis???xaxaxaxaxaxaxxa Mpaoygk oygk oygk kai ta myala sto mixer!!!xaxaxaxaxa

Τi eipe o an8ropos!! xaxaxaxaxa Poy katanthsame me ton Karamoyzo na mas koynioyntai oi tsoylh8res oi mpaoygktzides oi pemptoektoi...Are bromopoysta Karamoyzo...

στις 24/05/2016 16:19
Πουτσα στο αεκακι ετσι ΠΑΝΑΘΑ γαμα τους την βανα τους!!Μπουγατσομπερδεμενα ερχεται και η σειρα σας...Γαμαω Ατρομητο,Τουμπα,Λεβαδεια γαμαω Πανιωνιο αεκακι και τα αλλα παιδια...γαμω αστερα,πλατανια,μπαουγκ και τα αλλα μουνια...ΠΑΟ ΠΑΟ ΠΑΟ και παω να τρελαθω ριξτε τον γαυρο Β Εθνικη να σηκωσω κουπα αλλο δεν μπορωωωωω ΠΑΟ ΠΑΟ ΠΑΟ οπου και αν παωωω ΠΑΟ ΠΑΟ σας γαμαωωωωω!!

στις 24/05/2016 17:35
Xarikan oi zeles pou kerdisan tin kourasmeni aek

στις 24/05/2016 22:06
xaxaxaxaxa exete polu plaka re aekakia... egw an hmoun aek tha ntrepomoun pesate g ethnikh gia na ksexrewsetai exete thn pio LERA gia proedro akoma kai o marinakhs einai gatakh mprosta tou sas edwse o gauros to kupelo kai kati egine

στις 24/05/2016 22:07
an kerdizate omos h aekara mesa se mia bdomada 3 nikes

skatiarides gamotourkoi

στις 25/05/2016 01:44
μονο στα φιλικα κερδιζουν τα βαζελια

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.