Σούπερ Λιγκ: «Κλείδωσε» τα πλει-οφ ο ΠΑΟΚ

Σούπερ Λιγκ: «Κλείδωσε» τα πλει-οφ ο ΠΑΟΚ



Με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο (80’ Λέοβατς, 89’ Μακ), ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 2-0 τον Λεβαδειακό στην άδεια λόγω τιμωρίας Τούμπα και εξασφάλισε τη συμμετοχή του στα πλει-οφ.

Ο ΠΑΟΚ ήταν κακός στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα κόντρα στον Λεβαδειακό, όμως με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, πήρε τη νίκη με 2-0 και «κλείδωσε» τη συμμετοχή του στα πλει-οφ.

Η απουσία καθαρόαιμου φορ ήταν εμφανή για τους γηπεδούχους, οι οποίοι δυσκολεύτηκαν να δημιουργήσουν ευκαιρίες για γκολ. Ο Λεβαδειακός έπαιζε στο μισό γήπεδο και απειλήθηκε για πρώτη φορά στο 34’, όταν ο Μουλόπουλος έδιωξε στη γραμμή την μπάλα στην κεφαλιά του Ροντρίγκες. Δέκα λεπτά μετά, ο ΠΑΟΚ απείλησε ξανά με κεφαλιά του Πέλκα, όμως η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

Στο δεύτερο μέρος, ο «δικέφαλος του Βορρά» μπήκε πολύ δυνατά στο γήπεδο και μέχρι το 60’ είχε τρεις καλές στιγμές για το 1-0. Στο 51’ ο Ροντρίγκες δεν μπόρεσε να κάνει το πλασέ από πλεονεκτική θέση και στο 57’ το σουτ του Μακ πέρασε παράλληλα από την εστία. Δύο λεπτά μετά, ο Τζαβέλας έπιασε την κεφαλιά, όμως Βίτορ και Ροντρίγκες δεν μπόρεσαν να έρθουν σ' επαφή με την μπάλα για να την στείλουν στα δίχτυα.

Η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος σταμάτησε να είναι απειλητικός. Ο Λεβαδειακός κατάφερε να ισορροπήσει, όμως οι γηπεδούχοι βρήκαν γκολ σε μια ανύποπτη φάση… Στο 80’, μετά από σέντρα του Κάτσε, ο Λέοβατς ξεχάστηκε από την αντίπαλη άμυνα και με μονοκόμματο σουτ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Ο σκόρερ είχε συμμετοχή και στο δεύτερο γκολ του ΠΑΟΚ στο 89’, καθώς μετά από δικό του γύρισμα, ο Τριποτσέρης απομάκρυνε πάνω στον Μακ, και αυτός με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 2-0.



Ομάδες που αφορά: ΠΑΟΚ, ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

11 σχόλια:

στις 10/04/2016 21:21
Γ@@ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

στις 10/04/2016 22:11
Δύσκολη νίκη.

στις 11/04/2016 00:50
Ποιος να το περιμενε οτι θα εμπαινε και το παοκακι πλει οφ.. υπερβαση..χαχαχαχα

στις 11/04/2016 19:16
ρε παλιομαλακα ποσα κιλα μαλακας πρεπει να εισαι γαμω τον γαυρο σου γαμω.

στις 11/04/2016 19:23
jethrotull γιατι ρε συ...; μετα απο τοσο ΠΟΥΤΣΟ που αρπαξες απο την μιση κατηγορια, το οτι μπηκατε στα πλει οφ ειναι κατορθωμα.. (αφου να λετε παλι καλα που στα χαρτια βγαλατε στην απεξω τον νιωνιο, που αγωνιστικα σας εκανε χαβαλε)

στις 11/04/2016 19:31
μωρη βουλγαρα τι πεταγεσαι..?σε θιξανε...μια ζωη παοκ...5ος θ σαι...κατσε να γυρισει ο αρης να μπειτε στα καβουκια σας...

στις 11/04/2016 21:06
Στα πλέι οφ ο ΠΑΟΚ θα βγει 1 ή δεύτερος και θα κλαίτε αεκτσιδες.

στις 11/04/2016 21:54
ΠΑΟΚ ρε μουνες βαλτε το καλα στο μυαλο σας!! Δευτερη ομαδα πισω απο τον γαυρο ειμαστε!Στα παπαρια μας για τον νιονιο ...ετσι με τσαμπουκα και πουστιες θα παιξουμε στα πλειοφς αγηνοντας τον νιονιο εκτος στα χαρτια...ΕΤοιμαστοιτε τωρα για μεγαλη πουτσα βαζελοχανουμακια...Παλι champions league η Παοκαρα...Γαμα τους παοκ στα χαρτια και στα γηπεδα...Παοκ τρελενομαι σας τρεχουμε παοκ εδωωωω...παοκ εκειιειει ...ΠΑΟΚ ΠΑΟΚ

στις 11/04/2016 21:55
χωνεφτε το εμεις θα κανουμε κουμαντο στην ΕΠΟ και στην παραγκα...

στις 11/04/2016 23:05
Αντί να γίνει 2-0 σετ έγινε 1-1 παντού διαιτησία υπέρ σας

στις 13/04/2016 21:50
Ρε μην ξεφτιλιζεται το επιπεδο των οπαδων του Παοκ σε λεω @2kefalos...Τοσα χρονια στην Α2 στο volley εκατο ανθρωπο τρεχαμε μεσα εξω μεχρι να ανεβει η ομαδα..Και τωρα που χτυπαει πρωταθλημα μου εμφανιζεστε μεσα απο τις κλυδαροτρυπες που εισασταν κρυμμενοι...Και πολλους εβαλα εκατο που τρεχαμε με βροχες και ψοφοκρυα...Οριστε μας σε λεω, μου μαθατε τωρα και το volley... Αιντε παρτε κανενα διαρκειας και σταματηστε το ιντερνετικο οπαδιλικι κιρατσες...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.