Στη Football League ο Άρης

Στη Football League ο Άρης



Ο «εφιάλτης» της Γ’ Εθνικής έλαβε τέλος! Ο Άρης νίκησε με 3-2 τον Εορδαϊκό κι εξασφάλισε και μαθηματικά την άνοδό του στη Football League.

Η διετής περιπλάνηση στα «χωράφια» της Γ’ Εθνικής τελείωσε για τον Άρη! Οι «κίτρινοι» κέρδισαν με 3-2 τον Εορδαϊκό και εξασφάλισαν και μαθηματικά την άνοδο στην Football League.

Ο Άρης βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 11ο λεπτό από γκολ του Μαυρομαματίδη, όμως η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου έφερε… τούμπα το ματς πριν το ημίχρονο. Στο 13’, ο Μελισσάς ισοφάρισε σε 1-1 και στο 21’ ο Τάτος ολοκλήρωσε την ανατροπή με εξαιρετικό σουτ στην κίνηση.

Το 3ο γκολ του Άρη ήρθε στο 44’, με τον Καπνίδη να μετουσιώνει σε γκολ το πέναλτι που κέρδισε ο Τσουμάνης. Ο Εορδαϊκός μείωσε στο 67ο λεπτό με ωραίο σουτ του Μαυροματίδη, όμως παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων, το 3-2 έμεινε μέχρι το φινάλε και ο Άρης «σφράγισε» την άνοδο στην Football League.

Στον 4ο όμιλο, ο ΟΦΗ επικράτησε στα Καμίνια του Ατρόμητου Πειραιά με 1-0 και σε συνδυασμό με το 0-0 του Φωστήρα στην Κηφισιά, μείωσε στο -1 τη μεταξύ τους διαφορά. Πλέον, απομένουν πέντε ματς μέχρι το φινάλε και την τελευταία αγωνιστική, οι Κρητικοί υποδέχονται τον «φονέα» στην έδρα τους!



Ομάδες που αφορά: ΑΡΗΣ, ΟΦΗ

Σχολιασμός

19 σχόλια:

στις 03/04/2016 18:54
Μπραβο ρε αρη,μακαρι να ανεβουμε και εμεις και να εχουμε ενα ανταγωνιστικο πρωταθλημα

[+]  t4sos στις 03/04/2016 18:55

στις 03/04/2016 19:02
taso skipse na stin perasw malaka tourkala

στις 03/04/2016 19:36
το θεμα ειναι να σβηστουν τα χρεη και να γινει εκκαθαρση αλλιως την να την κανουμε την ανοδο! πρεπει να σβηστουν τα χρεη οπως εγινε σε αεκ και ηρακλη.

στις 03/04/2016 19:37
τασουλη γελα τωρα που μπορεις

στις 03/04/2016 19:42
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΣΥΝΟ ΦΙΑΣΚΟ ΤΟΥ ΑΡΗ ΗΤΑΝ ΩΡΑ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΣΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΤΗΣ Β ΕΘΝΙΚΗΣ.ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ..

στις 03/04/2016 20:00
ΑΡΗΣ Κ ΟΦΗ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝΕ Κ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ.

στις 03/04/2016 20:02
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΑΡΗ !!!

στις 03/04/2016 20:02
" Η διετής περιπλάνηση στα «χωράφια» της Γ’ Εθνικής τελείωσε για τον Άρη! "

και καπου εδω αρχιζει το καβλαντισμα...χαχααχχααχαχ

μπραβο στον αρη..μακαρι συντομα να ανεβει α εθνικη γιατι χρειαζομαστε τετοιες ομαδες.. απο την αλλη οποια ομαδα εχει χρεη δεν ειναι λυση να πεφτει γ και να ξεχρεωνει.. δηλαδη γιατι τις μαλακιες καποιων λαμογιων προεδρων που αφηνουν χρεη στις παε τους να τις πληρωνει ο ελληνικος λαος μετα..; γιατι στου λαου την πλατη μεταφερονται τα χρεη.. να μην σωσει να ξεχρεωσει η καθε ανωνυμη εταιρια.. τα χρεη ειναι χρεη και πρεπει να πληρωνονται.. αυτα και αυτα μας φερανε εδω.. μιλαμε για εταιριες γαμω το φελεκι μου..ας μεταφερετε το χρεος σε φυσικο προσωπο (προεδρος) να δουμε τοτε αν θα αφηνε χρεη.. αλλα εχουν βρει και τα κανουν..λαμογια

στις 03/04/2016 20:56
Άντε ρε σκουλήκια μακάρι να σας έχουμε στην Σούπερ Λιγκ.Τέτοιες ομάδες έχουν θέση στην Α κατηγορία!

στις 03/04/2016 21:06
Skoulikanteres stin football leage anikete sas euxome na minete pola xronia

στις 03/04/2016 21:34
ghjjh ξεχνας ευκολα κουλιτσα μου... στα ιδια χωραφια επαιζες πριν 2 χρονια ρε νεοφωτιστε

στις 03/04/2016 21:41
Ε ΚΑΛΑ ΟΙ ΓΑΥΡΟΙ ΤΙ ΘΑ ΘΕΛΑΝΕ ΑΛΛΟ?

ΤΟΝ ΡΟΥΛΗ ΡΟΥΛΗ ΑΡΟΥΛΗ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

ΚΑΘΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΑΜΑΩ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΙ.

ΣΤΑΣΟΥ ΜΥΓΔΑΛΑ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ ΜΠΑΣΤΑΡΔΕ

στις 03/04/2016 21:56
Ακομα δεν εχω καταλαβει τι παιζει με τον Καρυπιδη

στις 03/04/2016 21:56
τασο, ψοφα λιγο να δω κατι...

στις 03/04/2016 21:56
Ναζλίδη,χαβίτο πιστευω και Νέτο του χρόνου

στις 03/04/2016 23:18
Mhn gelas pou epesa,gela pou den mporw na shkothw!!!Opois sas g@@@@ei einai AEK,skoulikia ekei sthn Γ na katsete prepei,sto fusiko perivallon,na serneste...

στις 04/04/2016 16:57
ilias21tiger κατουρα και λιγο! να σε θυμισω 3 ψολες εφαγες φετος στο μπασκετ

στις 04/04/2016 16:58
φελιπε οντως ο ναζλιδης ο νετο , ο χαβιτο ειναι μαλλον κλεισμενοι και ο ιλιτς του πας γιαννενα

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.