Χωρίς νίκη σε ντέρμπι μετά από 17 χρόνια!

Χωρίς νίκη σε ντέρμπι μετά από 17 χρόνια!



Ο Παναθηναϊκός ολοκλήρωσε την κανονική περίοδο χωρίς νίκη σε ντέρμπι, κάτι που είχε να συμβεί από τη σεζόν 1998-99.

Ένα αρνητικό ρεκόρ που κρατούσε από τη σεζόν 1998-99 ισοφάρισε ο Παναθηναϊκός μετά την ήττα του από τον Ολυμπιακό στο «Καραϊσκάκης». Οι «πράσινοι» θα ολοκληρώσουν τη κανονική διάρκεια χωρίς νίκη σε ντέρμπι απέναντι σε Ολυμπιακό, ΑΕΚ και ΠΑΟΚ, κάτι που είχε να συμβεί 17 χρόνια!

Εκείνη την περίοδο, ο Παναθηναϊκός είχε πάρει δύο ισοπαλίες απέναντι σε Ολυμπιακό και ΑΕΚ και είχε γνωρίσει τέσσερις ήττες. Φέτος, οι «πράσινοι» μετρούν δύο ισοπαλίες και τρεις ήττες (όλες εκτός έδρας), αφού το ντέρμπι του πρώτου γύρου με τον Ολυμπιακό στη Λεωφόρο δεν διεξήχθη ποτέ.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ 1908
1Χ2OverUnder1X12X2
1.234.3011.001.801.70113.09
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.622.089.752.301.40
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.151.723.0530.00

Σχολιασμός

15 σχόλια:

[+]  t4sos στις 13/03/2016 22:45

στις 13/03/2016 22:50
Το λεμε καιρο οτι ο καραφλος παιδοφιλος εχει μικρινει τον βαζελο.. αλλα ας ειναι καλα οι υπαλληλοι της 13 που τους τα ακουμπαει ο καραφλοπαιδοφιλος, και εχει και τις εκπομπες στον σκαι για την προπαγανδα που σας κοιμιζει..

στις 13/03/2016 23:00
Μονο στο πρωτο μερος φανηκαμε και μετα στο δευτερο απραγοι μονο οι στιλ και μπεργκ και μπουμαλ αξιζουν.Οσο για τον μαμουτε και εμενα να βαλεις θα το βαζα αυτο που χασε..Γιαννακοπουλε παρε την παε μπας και γλιτωσουμε απο το καραφλο υβριδιο επιτελους...

στις 14/03/2016 00:25
όχι ότι περίμενα κάτι τρομερό να κάνουμε σήμερα...άλλα είμαι απολυτά δικαιολογημενα ξενερωμένος λόγο του ότι βάλαμε πρώτοι goal και το ματς κύλαγε μέχρι το 80 που κάπως καλά και ξαφνικά γύρναγαν την μπάλα μέσα στην περιοχή σαν μυγούλα... ε καποια στιγμή θα τρώγαμε και άλλα δύστυχος, καλύτερα να τρώγαμε νωρίς τα goal να τελειώναμε!

στις 14/03/2016 00:56
Έτσι ακριβώς στο πιάτο δώσαμε στον Ολυμπιακό νικη και μεγάλο σκορ.

στις 14/03/2016 12:26
siga ta laxana

στις 14/03/2016 13:46
H DIAITISIA FTAEI

στις 14/03/2016 13:52
πραγματι ξεφτυλα για τον παναθηναικο...οσα ακριβως χρονια εχει να κερδισει ενα ντερμπυ ο ολυμπιακος χωρις μια καθαρα αμφισβητουμενη φαση, σε καθοριστικο σημειο !!!

στις 14/03/2016 16:52
Βαζε αλαφουζε τον ταυλαριδη να παιζει βασικος σε μεγαλα ματς,ξερεις εσυ!!!!!!

στις 14/03/2016 18:41
ΤΥΧΕΡΟΙ ΕΙΣΤΕ, ΓΛΥΤΩΣΑΤΕ ΤΗΝ ΠΕΝΤΑΡΑ.

στις 14/03/2016 20:34
Fortounh17 ο ταυλαριδης σας έδωσε την νίκη με την φάση που έχασε για να κάνει το 0-2 άλλος ήταν ο τυχερός.

στις 14/03/2016 20:40
Θα συμφωνισω με λουπαν πολλοι ξενοι κ χανονται πολλα νεα παιδια ελληνες .παναθην.δοξα κ ο στυλ δεν κανει για τον παο οπως κ ο προπονητης κ τελος ο ταυλαριδης το εχασε με αδειο τερμα. Οσο για το ντερμπι μοιρασμενο απο ενα ημιχρονο.

στις 14/03/2016 21:42
Kυριοι ειναι απλα τα πραγματα ξεχαστε την πιπιλα με τις διαιτησιες που λενε οι ρομπες που βγαζουν τις κακεκτυπες ανακοινωσης της ΠΑΕ ΠΑΟ...Θες να παρεις πρωταθλημα ρε και με διαιτησια κοντρα σου λεω εγω???Γινεται κανεις αγορα δυο στοπερ παγκοσμιας κλασης δυο χαφ μηχανακια και ενα καλο σεντερ φορ παγκοσμιου επιπεδου...Ποσα φραγκα χρειαζονται???Περιπου 50 μυρια...τοσα δεν θες παραπανω και μετα αφου τα βαλεις και φερεις τους παραπανω που αναφερθηκαν ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΡΕΙΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ μετα συζηταμε για διατησιες και τα παπαρια μου...Οχι με στραπατσονι προπονητη και ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΗ καλυτερο παικτη του ΠΑΟ στο γηπεδο εχθες μετα τον Βιγιαφανες (που μαλιστα ειχε την εκπληκτικη ιδεα ο Τραπατονι εεε συγνωμη Στραπατσονι να τον αλλαξει)....Ο ΟΣΦΠ ΘΑ καθαριζε απο νωρις το ματς αν ο αλλος προπονηταρας (μεγαλο μυρωδικο) ο Σιλβα ειχε ξεκινησει το ματς με Καμπιασο και Παρντο...ολα τα αλλα ειναι να ειχαμε να λεμε

---BETMAKER---

στις 14/03/2016 21:44
Δηλαδη δεν καταλαβα αν ηταν στο πρωταθλημα Ελλαδας η Ατλετικο Μαδριτης με το μπατζετ που εχει δεν θα επαιρνε το πρωταθλημμα απο τον ΟΣΦΠ λογω διαιτησιας (αν υφισταται θεμα διατησιων εγω εχθες ειδα τον διαιτητη μεσα στο τηγανι να σπρωχνει βαζελο ιδιως στο πρωτο ημιχρονο...τωρα τι μου λετε εσεις..)

στις 15/03/2016 13:08
re ziliarei moufa korso an eise antras prepei na to diagrapseis to profil alios eise aderfara kounistei zilepses apo ton kanoniko ton korso eise oti nane axaxxaxxax...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.