Πογιέτ: «Μόνο νίκη με Ολυμπιακό»

Πογιέτ: «Μόνο νίκη με Ολυμπιακό»



Να σπάσει το αήττητο του Ολυμπιακού θέλει ο Γκουστάβο Πογιέτ, ο οποίος ζήτησε μόνο νίκη από τους παίκτες του στο ντέρμπι του Σαββάτου στο ΟΑΚΑ.

Ξεκίνησε η προετοιμασία της ΑΕΚ ενόψει του ντέρμπι του Σαββάτου με τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ. Πριν την προπόνηση, ο Γκουστάβο Πογιέτ μίλησε στους παίκτες του, ζητώντας μόνο νίκη απέναντι στους «ερυθρόλευκους»:

«Θέλουμε μόνο νίκη σε αυτό το παιχνίδι», τους είπε ξεκάθαρα ο Ουρουγουανός, δείχνοντας την επιθυμία του να σπάσει το αήττητο του Ολυμπιακού.

Παράλληλα, ο Γκουστάβο Πογιέτ αποφάσισε πως ο Πέτρος Μάνταλος θα εκτίσει την ποινή του (έχει συμπληρώσει κάρτες) στα ματς με Παναθηναϊκό και Αστέρα και θα δώσει κανονικά το «παρών» κόντρα σε Ολυμπιακό και Ηρακλή.



Ομάδες που αφορά: ΑΕΚ, ΝΤΕΡΜΠΙ

Σχολιασμός

18 σχόλια:

στις 09/02/2016 16:20
X θα έρθει.

στις 09/02/2016 17:06
Άνετα νίκη για ολυμπιακό δεν βλέπει κανέναν

στις 09/02/2016 18:27
Ο άλλος άφησε εκτός τον Μάνταλο με Παναθηναικό , λες και το ματς με τον Ηρακλή είναι πιο δύσκολο

[+]  mangas01 στις 09/02/2016 18:46

στις 09/02/2016 18:52
Ερχεται η πρωτη ηττα για τον γαυρο.

Καιρος ειναι πια .....

στις 09/02/2016 19:08
Tha Tous Nikhsoume Kai Tha Lene Meta Eftaige O Enas Eftaige O Allos Xaxaxaxaxa Perastika Sas Otan Sas Nikhsoume Sto Gypedo Sas

στις 09/02/2016 20:16
το σαββατο θα ποναει και ο κωλος σου γαυρακι λιγο υπομονη!!!!

στις 09/02/2016 20:22
ειναι δυνατον να πιστευει κανενας οτι αυτη η αεκ θα κερδισει τον ολυμπιακο οποιος το πιστευει να το παιξει να βαλει λεφτα εκει να δουμε μαγκια

στις 09/02/2016 20:23
λεφτα στο οβερ ναι και στο γκολ γκολ ναι ε οχι και στην νικη τησ αεκ

στις 09/02/2016 20:25
οποιοσ ειναι αεκ να βαλει 50 ευρο στην αεκ να βοηθησει και τον οπαπ

στις 09/02/2016 20:27
η αεκ ειναι μια συμπαθη ομαδα του χρονου ναι ευχομαι να τα καταφερει οχι φετοσ παιδια ουτε με θαυμα

στις 09/02/2016 20:28
ενα ειναι σιγουρο οτι η αεκ ειναι αεκακι δεν εχει ομαδα και για να ακριβολογω εχει δυο παικταραδες και οι υπολοιποι 9 ειναι κακοι εως μετριοι ποδοσφαιριστες.απο την αλλη θα μου πειτε για τον παοκ να κοιταω την ομαδα μου.ο παοκ εχει πολλυ καλες μοναδες αλλα σαν συνολο πασχει.ολοι ειδατε οτι μεσα στο καραισκακης αξιζαμε την νικη.λιγη σοβαροτητα δεν βλαπτει.πρεπει να ειμαστε αντικειμενικοι.και το αεκ-παοκ 1-0 ηταν πλαστο αποτελεσμα ο παοκ εδειξε οτι μονον αυτος ηταν στο γηπεδο.τι να λεμε τωρα.βγαλτε τις μαυρες κορδελες απο τα ματια σας και γινετε αντικειμενικοι.και τα γραφω ολα αυτα εγω που εχω κραξει αγρια την ομαδα μου τον παοκ φετος.

στις 09/02/2016 20:52
1-0, 1-1

στις 09/02/2016 21:37
Λοιπόν εγώ σαν Ολυμπιακός και όχι σαν οπαδός οποιασδήποτε άλλης ομάδας, Παοκ, Παο, κτλ έχω να πω ότι η ΑΕΚ είναι πολύ πιο σοβαρή ομάδα από σας που την χλευάζεται, γι αυτό σας έχει κ απο κάτω της..

Ναι η ΑΕΚ δεν έχει ακόμη το σύνολο να χτυπήσει τον Ολυμπιακό σε περίπτωση που βρεθούμε σε καλή μέρα, γιατί σε κακή και ο Πλατανιάς μας κόντραρε. Αν σκέφτονταν όμως οι παίχτες όπως εσείς, όχι πρώτοι με αυτή την διαφορά δεν θα είμασταν, αλλά θα τσακωνόμασταν για το ποιός είναι χειρότερος από ποιόν.

Συνήθως τα παιχνίδια με ΑΕΚ ήταν καλά όσο αφορά τον ρυθμό και πολλές φορές κ σε θέαμα. Οπότε χάσουμε κερδίσουμε προσωπικά λίγο με νοιάζει. Εύχομαι μια φορά να δούμε μπάλα σε αυτό το μπο$ρδελο. Γιατί και στο ματς με τον ΠΑΟΚ κόντεψα να κοιμηθώ στο 2ο ημίχρονο.

στις 09/02/2016 21:38
Καλά όσο για το Τρολλ το Παοκι απο πάνω τι να πει κανεις. Άλλο ματς έβλεπε μάλλον. Άξιζε την νίκη με 1 σουτ σε όλο το ματς.

στις 10/02/2016 01:19
ε που ρε μαλακες γαυροι να χασετε ντερμπι με τον χοντρο να τα δίνει όλα για ολα

στις 10/02/2016 08:48
pame gera pogiet 3,50 apodosis exei o ASSOS!!!

στις 10/02/2016 13:18
symfwnw me steve.kai pali oso kai na to theloyme einai poly dyskolo to matchaki.makari na mas boostarei o kosmos gia x kai gia 1 me ligi tyxi.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.