Κύπελλο Ελλάδας: Πεντάρα πρόκρισης για Ολυμπιακό! (video)

Κύπελλο Ελλάδας: Πεντάρα πρόκρισης για Ολυμπιακό! (video)



Ο Ολυμπιακός διέλυσε με 5-0 τον Αστέρα Τρίπολης στο «Γ. Καραϊσκάκης» και εξασφάλισε από το πρώτο ματς την πρόκριση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. Δύο γκολ οι Ιντέγε (13’, 41’), Φορτούνης (50’, 64’), γκολάρα ο Πάρντο (79’), τρεις ασίστ ο MVP Ντουρμάζ.

Επίδειξη δύναμης έκανε ο Ολυμπιακός κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης. Οι «ερυθρόλευκοι» πήραν εντυπωσιακή νίκη με 5-0 στο «Γ. Καραϊσκάκης» , «σφραγίζοντας» από το πρώτο ματς το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου.

Η ομάδα του Μάρκο Σίλβα είχε τον έλεγχο από το ξεκίνημα της αναμέτρησης και μετά το πρώτο δεκάλεπτο άρχισε να απειλεί την εστία του Αστέρα. Στο 10’ ο Θεοδωρόπουλος έδιωξε με τα ακροδάχτυλα την κεφαλιά του Φορτούνη, ενώ στο 12’ η κοντινή προβολή του Ζντιέλαρ έφυγε άουτ.

Η υπεροχή του Ολυμπιακού μετουσιώθηκε σε γκολ στο 13’, με τον Μαζουάκου να κάνει την παράλληλη σέντρα και τον Ιντέγε να σκοράρει με κοντινό πλασέ, «γράφοντας» το 1-0.

Ο Αστέρας προσπάθησε να αντιδράσει και είχε δύο σπουδαίες ευκαιρίες για να φέρει το σκορ στα ίσα, όμως έπεσε πάνω στον… Καπίνο. Ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού έδιωξε εντυπωσιακά το σουτ από τον Χαμντανί στο 25’ και τρία λεπτά μετά απόκρουσε και αυτό του Ιγκλέσιας, κρατώντας το μηδέν για την ομάδα του.

Ο Ολυμπιακός ανέβασε ξανά ρυθμό, «άγγιξε» το 2-0 στο 39’ με σουτ του Ιντέγε και δύο λεπτά μετά ο Νιγηριανός διπλασίασε τα τέρματα του και της ομάδας του, σκοράροντας με όμορφο πλασέ, έπειτα από εξαιρετική κάθετη του Ντουρμάζ.

Ο Σουηδός πραγματοποίησε εντυπωσιακή εμφάνιση, αφού στο ξεκίνημα της επανάληψης (50’), έβγαλε τον Φορτούνη απέναντι στον Θεοδωρόπουλο και ο Έλληνας άσος έστειλε με διαγώνιο σουτ την μπάλα στα δίχτυα για το 3-0.

Στο 53’ η άμυνα των γηπεδούχων πιάστηκε στον… ύπνο, όμως η κεφαλιά του αφύλαχτου Μπερτόγλιο κατέληξε στο δοκάρι του Καπίνο. Ο Αστέρας δεν μπόρεσε να μειώσει και στο 64’ ο Ντουρμάζ έκανε χατ-τρικ στις ασίστ, «σερβίροντας» δεύτερο γκολ στον Φορτούνη… Μετά από σέντρα του Σουηδού, ο Έλληνας άσος έπιασε τρομερό σουτ στην κίνηση «γράφοντας» το 4-0.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Πάρντο, πετυχαίνοντας το γκολ του αγώνα με τρομερό σουτ μέσα από την περιοχή. Το 5-0 ήταν το τελικό σκορ και ο Ολυμπιακός είναι από τώρα στα ημιτελικά!




Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

23 σχόλια:

[+]  t4sos στις 27/01/2016 21:28

στις 27/01/2016 21:33
Έχουμε βαρεθεί πλεον αυτό το εργο, εσείς οι ίδιοι δεν το έχετε βαρεθεί?

στις 27/01/2016 21:45
Γκολ + θέαμα. Εκπληκτική εμφάνιση του Ολυμπιακου. Να χαίρεσαι να βλέπεις μπάλα.

στις 27/01/2016 21:45
ENAS

Enas zwntanos thrulos mprosta sta matiamas!

στις 27/01/2016 21:51
Τα-τα-ταληροοοο

[+]  antihooliganos στις 27/01/2016 21:54

στις 27/01/2016 21:59
Μήπως είσαι τρολ antihooligane?

στις 27/01/2016 22:00
Μεγάλη μπάλα..antihooliganos το ξέρεις ότι τα ματς είναι για το κύπελλο? τι μαλακίες για κομένους βαθμούς λες

στις 27/01/2016 22:09
Εσύ qcqc ξεχνάς ακόμα πιο εύκολα την τεσσάρα που σου έριξα ΕΓΩ στο Καραϊσκάκης. Γιατί εμείς δεν χρειαζόμαστε να γίνουμε άλλη ομάδα για να δούμε τον αντίπαλο μας να χάνει. Χαιρετίσματα από Φορτουνη

στις 27/01/2016 22:14
ωραιο... ακριβεσ σκορ το 5-0!!!!!

στις 27/01/2016 22:15
καποι θα χαρηκαν περισσοτρο απο τους απλους φιλαθλους!!!

στις 27/01/2016 22:50
DEN XORTAINW NA VLEPW TA TERMATA SE EPANALHPSH

στις 27/01/2016 22:54
Ωραιο ματς... Απολυτος κυριαρχος ο θρυλος.. Να περασει ο επομενος.. Οσο για του πικραμενους που βγαινουν σε καθε αρθρο ,μονο ηδονη προκαλει σε καθε ολυμπιακο καθε πικραμενο σχολιο σας..θρυλος ο βιαστης σας...

[+]  jordan21 στις 27/01/2016 22:57

[+]  jordan21 στις 27/01/2016 22:59

[+]  jordan21 στις 27/01/2016 23:00

στις 27/01/2016 23:14
File jordan21 ti exeis pathei??Xalarwse ligo kai katse na apolauseis ta termata tou olympiakou.Mhn stereis ap ton euato s tin mageia tou podosfairou tin opoia mas prosferei aploxera o yperprwtathliths tis xwra mas!Min to kaneis auto ston euato s!

στις 28/01/2016 00:07
Φίλε Jordan21 αφού είσαι "MONO AEK ORIGINAL 21" τότε τι έρχεσαι σε ένα θέμα που αναφέρεται μόνο στον ολυμπιακό. Άμα θες να μιλήσεις πήγαινε στον Μελισσανιδη να του πεις να πάρει καμιά μεταγραφή, ακόμα και ο Αλαφούζος παίρνει τους παίχτες που θέλατε εσείς.

στις 28/01/2016 00:33
nai ok bravo ston thrilomas

europi thelo 5ares opos rixname sti leverkouzen

στις 28/01/2016 01:54
Μπράβο στην ομάδα και το σκορ.

στις 28/01/2016 08:58
FOVERI OMADA ETIMI GIA CL!!!

στις 28/01/2016 13:09
Jordan21.. Αλλαξε το ονομα σου ρε συ.. Κριμα να λερωνεις το ονομα του τζορνταν και να γραφεις τετοιες παρλαπιπες.. 1. Κουλα και μπασκετ δεν πανε μαζι.. 2.οπαδος του αρθρου 44 αντε ναχει προτυπο οανεναν ντεμη και κανενα αραγιδη.. Μαγκια κλανια δλδ.. Σεβασου τον τζορνταν και αλλαξε ονομαααα

στις 28/01/2016 19:44
Aκυρε, λες και δεν ξερεις τα χανουμια τι κομπλεξικα ειναι...αστα να βελαζουν τα παιδια..αστους να τους δουλευει ο τιγρης..

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.