Αναλαμβάνει τον ΟΦΗ ο Νιόπλιας

Αναλαμβάνει τον ΟΦΗ ο Νιόπλιας



Σε προφορική συμφωνία με τον Νίκο Νιόπλια ήρθε ο ΟΦΗ και ο Έλληνας τεχνικός άρχισε άμεσα τη συνεργασία με τη διοίκηση για τη μεταγραφική ενίσχυση της ομάδας.

Μετά από 14 χρόνια, ο Νίκος Νιόπλιας επέστρεψε στον ΟΦΗ. Ο πρώην άσος της ομάδας ήρθε σε προφορική συμφωνία με τη διοίκηση και θα αναλάβει την ομάδα μέχρι το φινάλε της σεζόν.

Ο 51χρονος ξεκίνησε ήδη, σε συνεργασία με τα στελέχη της ομάδας, τον μεταγραφικό σχεδιασμό του Ιανουαρίου, ενώ η οριστική συμφωνία αναμένεται να επικυρωθεί επίσημα τις επόμενες ημέρες.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

"Ο ΟΦΗ έχει έρθει σε προφορική συμφωνία με το Νίκο Νιόπλια, προκειμένου ο 51χρονος προπονητής να αναλάβει την τεχνική ηγεσία της κρητικής ομάδας. Ο Νίκος Νιόπλιας ξεκίνησε από την Πέμπτη (21/1) το πρωί την αναλυτική ενημέρωση που θέλει να έχει για όλα τα θέματα που αφορούν το ποδοσφαιρικό τμήμα και το έμψυχο δυναμικό του ΟΦΗ.

Παράλληλα ξεκίνησε ήδη, σε συνεργασία με τα στελέχη της ομάδας, τον μεταγραφικό σχεδιασμό, του Ιανουαρίου. Πάνω σε αυτό έγινε την Πέμπτη (21/1) το πρωί πολύωρη συνάντηση του Νίκου Νιόπλια με τον υπεύθυνο ποδοσφαιρικού τμήματος Γιάννη Πολεμαρχάκη και τον τεχνικό διευθυντή της ομάδας Γιώργο Βλαστό.

Η συμφωνία του ΟΦΗ με το Νίκο Νιόπλια αναμένεται να επικυρωθεί και επίσημα τις επόμενες ημέρες.

Αυτό που έχει μεγαλύτερη σημασία αυτήν την ώρα-αναφέρει η ανακοίνωση του ΟΦΗ-είναι η νίκη στο παιχνίδι της Κυριακής με τον Εθνικό στο γήπεδο Θεόδωρος Βαρδινογιάννης, ώστε να μείνει η ομάδα ζωντανή στο στόχο και να έχουν αξία όλες οι κινήσεις που κάνει αυτό το διάστημα".



Ομάδες που αφορά: ΟΦΗ, ΕΘΝΙΚΟΣ

Σχολιασμός

11 σχόλια:

στις 21/01/2016 23:36
Και ο Μουρίνιο να έρθει δεν ανεβαίνει φέτος

[+]  stasoumugdala στις 22/01/2016 00:06

στις 22/01/2016 08:16
χαχα ευτυχως που παραδεχετε και ενας γαυρος για το παραρτημα μη καρφωνεστε τοσο αδερφια!

[+]  RED_KOZANH_7 στις 22/01/2016 10:33

στις 22/01/2016 12:20
ειστε και οι δυο το ιδιο ηλιθιοι... ειναι δυνατον να θεωρω το οφακι παραρτημα του ολυμπιακου..;τσατσος του βαρδηνογιαννη μια ζωη ηταν ο οφη..δειτε την προιστορια πως ανοιγε τα ποδια του στον βαζελο..δειτε πως κοντραρε δεκαετιες ολοκληρες τον θρυλο.. δειτε στιγμιοτυπα οταν σηκωνε το μοναδικο του κυπελλο στην ιστορια του κοντρα στον ηρακλειο που ειχε μπει μεσα στο γηπεδο ο "καπετανιος" και πανηγυριζε.. το παρε-δωσε με δανεικους οφη-ζελα..την "εξαφανιση" του εντοϊ πριν απο το ματς του βαζελου με τον οφη στο παγκρητιο.. (τοτε ο εντοϊ ηταν ολος ο οφη μονος του) επισης ρε ΑΣΧΕΤΟΙ σας θυμιζω οτι και το βοηθητικο γηπεδο του οφη αλλα και το γηπεδο του (γεντι κουλε) εχουν το ονομα του ΒΑΡΔΗΝΟΓΙΑΝΝΕΪΚΟΥ.. μπειτε τωρα στις τρυπες σας..

στις 22/01/2016 12:41
*κοντρα στον ηρακλη

εδω στην αθλητικη κυριακη πριν χρονια εβγαινε ο βαγγελης βλαχος μετα που εφυγε απο τον οφη, οτι "οποιο παιχνιδι θελει ο παναθηναικος απο τον οφη το παιρνει.."

στις 22/01/2016 17:02
ti e3igeis se dinosaurous dn mporw na katalavo..! afou ta 3ereis se stasou ti asxolise me tous ampalous..! oti kai na tous peis to mono pou 3eroun einai o OSFP fteei gia ola..! oxi i katantia kai i amorfosia pou dn vlepoun sto ena metro ..! tespa ti na leme twra..!

στις 22/01/2016 17:06
ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΕΩ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΑΠΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΜΟΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, 2-5 ΣΤΟ ΟΑΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΒΑΖΕΛΟ ΚΑΙ 1-1 ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΑ ΕΓΩ ΕΥΡΩΠΗ ΑΝΤΙ ΤΟΝ ΒΑΖΕΛΟ. ΕΣΥ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΩΡΑ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΟΨΕΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ ΣΟΥ. ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΑΠΟΚΤΗΣΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΓΗΠΕΔΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑΣΕ ΤΟ ΜΑΡΙΝΑΚΕΙΟ, ΜΗΝ ΖΗΛΕΥΕΙΣ.

στις 22/01/2016 17:21
Παιδιά ο Εργοτέλης και ο Πλατανιάς είναι ΤΣΑΤΣΟΙ του Μαρινάκη ο Πλατανιάς και του Κόκκαλη ο Εργοτέλης. Ο Άρης είναι ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ του χοντρού και του θείου.

στις 22/01/2016 20:46
ΕΣΥ ΑΝΤΙΧΟΥΛΙΓΚΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΡΩΣΕΙΣ ΘΕΛΕΙΣ ΕΝΑΝ ΧΟΝΤΡΟ ΛΟΥΤΣΟ.

στις 23/01/2016 00:05
kala koimithite me ta tsarouxia ..! kai minete me to oneiro..! ta pragmata einai toso apla ..! twra ti to kathete kai leei o kathe kahmenos opados pou ipostirizei mia psolo omaditsa dn to pernoume kai metritis..! OFI leei ..! PIOS OFI re ..! ela pigene na fas kai na 3aploseis exei cartoon aurio to proi..!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.