Τίτλοι τέλους: Αποχωρεί από το πρωτάθλημα ο Εργοτέλης

Τίτλοι τέλους: Αποχωρεί από το πρωτάθλημα ο Εργοτέλης



Δεν αποφεύχθηκε τελικά το μοιραίο για τον Εργοτέλη. Οι Κρητικοί δεν κατάφεραν να βρουν λύση για τα τεράστια οικονομικά προβλήματα και αποφασίστηκε η αποχώρηση της ομάδας από το πρωτάθλημα της Football League.

Μετά από 14 χρόνια, ο Εργοτέλης επιστρέφει ξανά στις ερασιτεχνικές κατηγορίες. Μετά από συνάντηση της διοίκησης της κρητικής ΠΑΕ που έγινε το πρωί της Τρίτης (19/1), δεν βρέθηκε λύση κι έτσι η ομάδα θα αποχωρήσει από το πρωτάθλημα της Football League.

Λίγο μετά τις 15.00 το μεσημέρι, οι ποδοσφαιριστές του Εργοτέλη ενημερώθηκαν από τα μέλη του Δ.Σ. ότι η ομάδα δεν θα συνεχίσει στη Football League. Το κλίμα ήταν πολύ βαρύ, με τον Σταύρο Λαμπράκη να δηλώνει:

«Σήμερα γράφτηκε ο επίλογος μιας πολύ δύσκολης κατάστασης. Με 15 παιδιά κάναμε ότι μπορούσαμε, προσπαθήσαμε και παραμερίσαμε τα προβλήματα. Δώσαμε χρόνο στους ανθρώπους της ομάδας μήπως βρεθεί λύση και πλέον είμαστε αναγκασμένοι να σταματήσουμε. Το κάναμε αυτό με περηφάνια. Έχουμε περάσει και άλλες δύσκολες στιγμές αλλά σήμερα φτάσαμε στο χειρότερο δυνατό σημείο. Τους ευχαρίστησα που τα έδωσαν όλα για την ομάδα, που τίμησαν τη φανέλα του Εργοτέλη. Τους ζήτησα να φυλάξουν όλες τις ωραίες στιγμές που ζήσαμε και να έχουν αυτές τις στιγμές ως εφόδιο στην ζωή τους», δήλωσε με δάκρια στα μάτια ο τεχνικός της ομάδας.

Σε 15 παιχνίδια στη Football League, ο Εργοτέλης κατέκτησε 19 βαθμούς και η ομάδα αποχαιρετά την κατηγορία από την 8η θέση. Τα συμβόλαια των ποδοσφαιριστών αναμένεται να λυθούν άμεσα και το μόνο που απομένει πλέον είναι και η επίσημη ανακοίνωση της ομάδας.



Ομάδες που αφορά: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

25 σχόλια:

στις 19/01/2016 17:16
rip

στις 19/01/2016 17:23
rest in peace(RIP)εργοτελη

εκπληκτικη ομαδα αλλα κριμα

στις 19/01/2016 17:28
ΕΝΑΣ ΔΟΡΥΦΟΡΟΣ ΛΙΓΟΤΕΡΟΣ.

ΠΟΥΣΤΙΚΙΑ ΟΜΑΔΑ, ΠΟΤΕ ΔΝ ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ.

ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΑΞΙΖΕ.

ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΑΤΡΙΚ.

στις 19/01/2016 17:29
σειρα εχει ο οφη ! επιτελους το κωλοχανειο που λεγεται εργοτελης καταρεει! τοσα χρονια δεν πληρωνει τιποτα και πουθενα οπως και ο οφη! καλο διασυρμο !

στις 19/01/2016 17:30
συμφωνο απολυτα με τον τασο!

στις 19/01/2016 18:38
epistrofh sth g kai annagenhsh apo to 0 krima gia tetoies omades vevaia...

στις 19/01/2016 19:26
ΜΑΝΩΛΗΣ ΚΑΙ ΤΑΣΟΣ ΣΙΑΜΑΙΕΣ ΑΔΕΛΦΕΣ.

στις 19/01/2016 19:42
ανυπαρκτη σαν ομαδα.. καλα για οπαδους δεν το συζητω..ΠΟΥΘΕΝΑ.. καλη διαλυση και στον συμπολιτη του..

στις 19/01/2016 19:45
ομάδα χωρίς κόσμο... δεν νομίζω να ξαναανέβει θα είναι ανάμεσα σε Ερμή Ζωνιανιών και ΠΑΟ Κρουσσώνα

[+]  steiksos στις 19/01/2016 19:46

[+]  manolis.S3 στις 19/01/2016 19:52

στις 19/01/2016 19:53
Siga tin poutso omada kalo pato ..!

στις 19/01/2016 19:56
poutanes sta krevatiasas

στις 19/01/2016 20:04
ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΤΟ ΑΡΧΙΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΤΟΥ ΒΑΓΓΕΛΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΩΚΡΑΤΗ. ΤΟ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟ. ΑΝΤΕ Η ΟΦΑΡΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΤΗΝ Ά ΚΑΙ...ΚΑΛΕΣ ΦΑΠΕΣ ΑΠΟ ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΟΦΗ!

στις 19/01/2016 20:08
o enas pio gia ton poutso apo ton allo edo mesa

στις 19/01/2016 20:17
τελος του εργου.....

εργοτελης

στις 19/01/2016 21:09
ΑΝΤΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΜΕΙΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ.

στις 19/01/2016 21:19
ΚΡΙΜΑ. Κ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ Κ ΑΛΛΕΣ... ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΝΙΑΟΥ ΝΙΑΟΥ... Υ.Γ. ΜΕΓΑΛΟ ΚΛΑΜΑ Κ ΣΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ

στις 19/01/2016 22:25
στον αποπατο και ακομα παραπερα βρομοπαραρτημα

στις 19/01/2016 22:30
Δυστυχως αλλη μια συμπαθης ομαδα στον κυκλωνα της κρισης.Το οικοδομημα του αειμνηστου κ. Παπουτσακη κατερρευσε!Κριμα....Καλο κουραγιο σε ολους τους φιλους του Εργοτελη,ευχομαι γρηγορη επανοδο.

στις 19/01/2016 23:19
Paidia kalo kouragio! Emeis OK larisaioi pantos lipoumetha! Ta tirikala akoma klenai poli klama

στις 19/01/2016 23:50
Καλά να πάθεις στον απόπατο κι ακόμα παραπέρα αρχιπαράρτημα!

στις 20/01/2016 02:26
eyxomai kalh tyxh

στις 20/01/2016 03:49
Pou na pate topiko "mounopana " esastan Mia apo ta idia ama den edine o mpampas lefta stous paragontes den se anebazan parapano...kapsate polla talenta,sas euxomai mia mera na ta brite mprosta sas,pou pezate me ta oneira mas.

στις 20/01/2016 20:21
ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ..Ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ..ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ...5-0..ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ..ΕΙΠΑ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ..ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ..ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.....ΤΥΧΑΙΟ...ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ..

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.