Κύπελλο Ελλάδας: Κανένα ντέρμπι στους «8»

Κύπελλο Ελλάδας: Κανένα ντέρμπι στους «8»



Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, χωρίς να προκύπτει κάποιο μεγάλο ντέρμπι. Δείτε τα ζευγάρια, προοπτικές για μεγάλα ματς στα ημιτελικά.

Κανένα μεγάλο ντέρμπι δεν προέκυψε στην κλήρωση των προημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας. Ο κάτοχος του τίτλου, Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει τον Αστέρα Τρίπολης, ο Παναθηναϊκός θα παίξει με τον Ατρόμητο, η ΑΕΚ θα αναμετρηθεί με τον Ηρακλή και ο ΠΑΟΚ θα διασταυρώσει τα ξίφη του με τον Πανιώνιο.

Οι πρώτοι αγώνες θα διεξαχθούν στις 27 και 28 Ιανουαρίου ενώ οι επαναληπτικοί θα γίνουν στις 3-4 Φεβρουαρίου και τις 10-11 του ίδιου μήνα.

Αναλυτικά τα ζευγάρια:


Πανιώνιος – ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης
ΑΕΚ – Ηρακλής
Παναθηναϊκός – Ατρόμητος

Αξίζει να σημειωθεί πως πριν την κλήρωση, η ΕΠΟ απέρριψε το αίτημα του Παναθηναϊκού να τραβήξουν οι εκπρόσωποι των ομάδων τα μπαλάκια, θεωρώντας ότι αυτό αποτελεί μομφή προς την ίδια.

Στη συνέχεια, ο πρόεδρος της Επιτροπής Κυπέλλου, Μάνος Γαβριηλίδης ρώτησε αν θέλει κάποιος να ελέγξει τα μπαλάκια για τη θερμοκρασία τους! Ο εκπρόσωπος του Παναθηναϊκού Στράτος Σωπήλης ανταποκρίθηκε κι έπιασε τα μπαλάκια, δηλώνοντας αμέσως μετά: «θερμοκρασία δωματίου».



Ομάδες που αφορά: ΝΤΕΡΜΠΙ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

14 σχόλια:

[+]  stasoumugdala στις 15/01/2016 14:31

στις 15/01/2016 14:32
τα επιασε τα μπαλακια ο βαζελος...οχι που θα εχανε την ευκαιρια.. ;) γελοιοτητες...

στις 15/01/2016 14:36
Ο ΠΑΟΚ ΚΑΙ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΕΠΕΣΑΝ ΜΕ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΜΑΡΙΝΑΚΗ ΚΑΙ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ

ΤΟΥ ΚΟΚΚΑΛΗ. ΠΑΟΚ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΑΕΚ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΜΑΡΙΝΑΚΗ!

[+]  manolis.S3 στις 15/01/2016 14:41

στις 15/01/2016 15:34
Η κλήρωση του Τσάμπιονς Λιγκ είναι στημένη... κάθε χρόνο Άρσεναλ-Μπαρτσελόνα

στις 15/01/2016 15:55
αντιχουλιγκανε...ο πανιωνιος και ο ατρομητος επεσαν με παραρτηματα και πουτανες του θρυλου...

στις 15/01/2016 18:10
ΜΑΝΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΒΑΖΕΛΟΙ ΜΕ ΤΑ ΜΠΑΛΑΚΙΑ.

στις 15/01/2016 18:23
Ενταξει γαυροι θα την περασετα την τριπολη.... Εχετε τον τροπο σας εσεις!!!θυμαστε τον τελικο με τον βαλειμπολιστα μανιατακο...

στις 15/01/2016 18:41
η τριπολη μπορει θα μας δυσκολεψει... εσενα θελαμε ναχαμε μια ξεκουραστη προκριση.. να τρωγατε αλλα 4, αλλα δεν σταθηκαμε τυχεροι

στις 15/01/2016 19:11
εκτος τον ολυμπιακο το οποιο θεωωρω καρφωτο....τα υπολοιπα δεν θα με εξεπλητε αν υπηρχαν πολλες εκπληξεις...σε ολα εκτοις τον γαυρο ημ-χ κ μετα οτι πιστεψει ο καθενας...ωραια ματς...

στις 15/01/2016 19:30
Ο Αστέρας είναι η πιο δύσκολη ομάδα κύριοι καθότι παίζει κάποια μπάλα απο ό,τι βλέπω. Όσο για τις συμμαχίες που βλέπω να αναφέρονται (Παο-Αεκ-Παοκ), δε με εκπλήσσει, καθότι πάντα έτσι ήταν, φιλαράκια και αγαπημένα στη πραγματικότητα.

[+]  stasoumugdala στις 15/01/2016 21:41

στις 15/01/2016 21:50
χαχαχαχα μαγκες σας υποσχομαι ατομοσφαιρα 14' αν ερθετε τουμπα κωλογαυροι μαλακες

στις 15/01/2016 23:14
θοδωρη προσεξε μην ξαναεχει κατουρημα στο γκαζον της τουμπας...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.