Κύπελλο Αγγλίας: Πρόκριση για Σίτι και Άρσεναλ, γλίτωσε στο 90+4’ η Γιουνάιτεντ!

Κύπελλο Αγγλίας: Πρόκριση για Σίτι και Άρσεναλ, γλίτωσε στο 90+4’ η Γιουνάιτεντ!



Η Μάντσεστερ Σίτι κέρδισε με 3-0 την Νόριτς και προκρίθηκε στους «32» του Κυπέλλου Αγγλίας, όπως και η Άρσεναλ, μετά τη νίκη της με 3-1 κόντρα στην Σάντερλαντ. Γλίτωσε με πέναλτι στο 90+4’ η Γιουνάιτεντ, 1-0 την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στο «Όλντ Τράφορντ».

Κανένα πρόβλημα δεν συνάντησε απέναντι στην Νόριτς η Μάντσεστερ Σίτι. Οι «πολίτες» πέρασαν με 3-0 από το «Κάροου Ρόουντ» και «σφράγισαν» το εισιτήριο για τους «32» του Κυπέλλου Αγγλίας.

Στο 16’ ο Αγκουέρο πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ, ανοίγοντας το δρόμο της νίκης για την ομάδα του. Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Ιχεανάτσο διπλασίασε το προβάδισμα της ομάδας του, ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 78’ ο Κέβιν Ντε Μπρούιν.

Από την άλλη, η κάτοχος του τίτλου Άρσεναλ κέρδισε με ανατροπή (3-1) την Σάντερλαντ του Χάρη Μαυρία (μπήκε στο 76’) στο Λονδίνο και προκρίθηκε στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Ο Λενς με γκολ στο 17’ έδωσε το προβάδισμα στην Σάντερλαντ, όμως η Άρσεναλ, που αγνοεί την ήττα στο Κύπελλο εδώ και δύο χρόνια, έφερε… τούμπα το ματς χάρη στα γκολ των Κάμπελ (25’) και Ράμσεϊ (72’). Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 75’ ο Ζιρού, «κλειδώνοντας» τη νίκη για την ομάδα του.

Γλίτωσε στο 90+4’ η Γιουνάιτεντ


Κύπελλο Αγγλίας: Πρόκριση για Σίτι και Άρσεναλ, γλίτωσε στο 90+4’ η Γιουνάιτεντ!Με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γουέιν Ρούνεϊ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε 1-0 τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (ομάδα 3ης κατηγορίας) στο «Ολντ Τράφορντ» και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Αγγλίας!

Παρότι ο Λουίς Φαν Χαάλ χρησιμοποίησε βασική ομάδα, οι «κόκκινοι διάβολοι» πραγματοποίησαν μόλις δύο σουτ στο στόχο και φυσικά ο κόσμος αποδοκίμαζε συνεχώς την ομάδα του Ολλανδού τεχνικού, που για 10ο σερί εντός έδρας ματς δεν κατάφερε να σκοράρει στο πρώτο μέρος!

Τη λύση για τους γηπεδούχους έδωσε στις καθυστερήσεις ο Ντεπάι. Ο Ολλανδός με ωραία κούρσα από τα αριστερά, κέρδισε πέναλτι στην περιοχή, το οποίο μετουσίωσε σε γκολ ο Ρούνεϊ, διαμορφώνοντας το τελικό 1-0.



Ομάδες που αφορά: ΑΡΣΕΝΑΛ, ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 10/01/2016 00:05
Άμα δεν φύγει αυτός ο Φαν Χάλιας δεν θα δούμε άσπρη μέρα.Η διοίκηση πρέπει να ξυπνήσει.Δεν βλέπει ότι δεν το χει? Τι άλλο θέλει να γίνει για να τον διώξει? Άντε διώχτε τον μπας και έρθει κάποιος προπονητής της προκοπής πχ Μουρίνιο ή τουλάχιστον πόσο χειρότερα θα ήταν άμα γινόταν ο Γκιγκς προπονήτης? Μεταγραφές δεν χρειάζεται η ομάδα. ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΘΕΛΕΙ!!!!!!

στις 10/01/2016 01:49
Kala ta leei o apo pano o Pametameiopanta.

στις 10/01/2016 01:50
Να παει ο Αγγελος Αναστασιαδης στη Γιουναιτεντ. Με τη βοηθεια της Παναγιας θα παρει τιτλο η Μαν.Γιου. το Μαιο.

στις 10/01/2016 02:50
Ρε φίλε πως δεν χρειάζεται μεταγραφές αυτή η ομάδα; Πρέπει να αλλάξει την μισή ομάδα και αν παει ο Μουρίνιο εκεί σίγουρα αυτο θα κάνει

στις 10/01/2016 10:25
ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΕΛΕΙ 11 ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ TEAM.ΑΦΟΥ ΧΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΟΛΟΠΕΤΙΝΙΤΣΕΣ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ.ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ Η ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΗΣ ΑΓΓΛΙΑΣ.

στις 10/01/2016 12:25
Ρε τσιμπουκαδόρε νίκα πρώτα εσύ την Έξετερ και μετά έλα να με μιλήσεις.

στις 10/01/2016 12:29
Φίλε AK777 εγώ πιστεύω ότι έχει παίκτες αυτήν την στιγμή η United για να πάει στο Champions Leugue,για να κάνει μια καλή πορεία στο Europa League και για να πάρει το FA Cup,όμως για να τα πετύχει αυτά ή κάποιο από αυτά θα πρέπει να φύγει ο προπονητής ο οποίος πιστεύω ότι ευθύνεται περισσότερο από κάθε άλλον για την εμφάνιση της ομάδας.

στις 10/01/2016 14:01
μιλησε και ο τσιμπουκαδωρος για μπουρδελο και υποστηριζει την ΛΟΥΖΕΡπουλ...αχαχαχαχαχα εχει παλαβωσει απο τις πουτσες το παιδι.. ΒΡΕ ΠΑΠΑΡΑ... εισαι η ομαδα της σφαλιαρας στο νησι εδω και 25 χρονια.. λιγο τσιπα ναχες μωρη πουτανα δεν θα σχολιαζες κανενα αγωνα στο νησι.. δεν μπορεις να νικησεις ομαδα 4ης κατηγοριας βρε μπαγλαμα..

στις 10/01/2016 16:00
stasoutsibouka ΔΑΦΝΟΤΣΙΜΠΟΥΚΩΜΕΝΕ GAY ΜΙΛΑΣ ΚΑΙ ΣΥ ΜΩΡΗ ΠΑΡΤΟΥΖΟΚΟΤΑ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΤΙΣ ΠΟΥΤΣΕΣ ΕΧΕΙ ΞΕΧΙΛΩΣΕΙ Η ΚΟΛΟΤΡΥΠΙΔΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΦΟΡΑΣ ΠΑΝΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΑΤΕΙΑ?ΑΝΤΕ ΓΙΔΙ.ΣΕ ΓΑΜΗΣΕ Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΠΡΙΝ ΚΑΤΙ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΘΥΜΑΣΑΙ ή ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΨΥΧΙΚΟ ΤΡΑΥΜΑ?ΠΟΛΥ ΣΧΟΛΙΑΣΕΣ ΠΑΛΙ ΣΗΜΕΡΑ.ΑΝΤΕ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΤΣΙΜΠΟΥΚΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ.

στις 10/01/2016 16:04
Pametsiboukipanta ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΑΛΛΑ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΑΣΧΕΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΑΓΑΘΟΨΟΛΗΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΣ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΚΟΥΒΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ.ΣΑΣ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΦΑΝ ΓΚΑΑΛ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΟΡΥΦΑΙΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ?ΤΑ ΚΑΤΣΙΚΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΟΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΣΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΣΑΣ ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΑΝΙΒΛΑΚΑ?ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΑΡΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΙΠΑ ΚΑΙ ΣΥ ΣΙΔΗΡΟΣΤΟΚΕ ΑΝΤΕ ΛΟΥΛΗ.ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΝΕ ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΟΡΔΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΜΠΑΛΟΙ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.

στις 10/01/2016 16:17
Pametsiboukipanta ΜΙΛΑΣ ΜΩΡΗ ΚΟΚΟΡΟΨΟΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΛΟΥΚΡΗΤΙΑ?ΤΗΝ ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΤΗΣ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΕΤΕΡ ΤΗΝ ΕΙΔΕΣ?ΚΑΝΕΝΑΣ ΒΑΣΙΚΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΠΑΝΙΒΛΑΚΑ.ΟΙ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ ΕΠΑΙΞΑΝ.ΤΟ ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΚΟΛΟΧΑΝΙΟ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΕ ΠΛΗΡΕΣ ΚΑΙ ΗΘΕΛΕ ΠΕΝΑΛΤΥ ΣΤΟ 94' ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΟΜΑΔΑ Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΒΡΕ ΚΛΑΨΟΜΟΥΝΙ?ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΟΣ ΠΑΝΙΒΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΕΙΣΑΙ.ΑΝΤΕ ΓΙΑ ΚΑΜΜΙΑ ΠΙΠΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ Ο ΣΤΟΚΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ.

στις 10/01/2016 16:26
περα απο τις ιδιες και τις ιδιες απαντησεις καθε φορα, σκοπευεις να πεις ποτε κατι διαφορετικο μωρη πουτανα..; ρε γαμω τον χριστο σου, βλεπεις αυτα που γραφεις..; παλι λες οτι μαλακια σου κατεβει στο ελαχιστο μυαλο που εχεις ρε σκατοκεφαλε..; σου μιλαμε για την μπουρδελοομαδα σου και την 25ετη ΠΟΥΤΣΑ που τρως στο νησι, και συ μου ανακατευεις στην συζητηση ενα ματς πρι 10 χρονια...κοινως π"πετας την μπαλα στην εξεδρα"..κοινως γαμω την παναγια σου.. ΖΩΟ

στις 10/01/2016 17:14
Δεν θα ασχοληθώ άλλο μαζί σου τσιμπουκαδόρε.Θα μιλήσω μετά την σίγουρη νίκη της Γιουνάιτεντ μέσα στο Άνφιλντ.

στις 10/01/2016 17:23
καλα εκει εχει να πεσει τρελο γελιο...με τα μηχανηματα θα συντηρουν τον τσιμπουκαδωρο..αχαχαχαχ

στις 10/01/2016 19:25
stasoupoustra ΜΗΝ ΣΥΓΧΙΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΟΠΕΛΛΑ ΜΟΥ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΨΥΧΡΑΙΜΗ ΓΙΑΤΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΡΕΙΣ ΠΙΠΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΡΦΩΚΟΛΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΣΥ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ ΣΤΟ site.ANTE NA BΓΑΛΕΙΣ ΤΟ ΜΕΡΟΚΟΜΑΤΟ ΤΣΙΜΠΟΥΚΛΟΥ.

στις 10/01/2016 19:31
Pame tsiboukipanta EIΣΑΙ ΤΟΣΟ ΣΚΑΤΟΚΕΦΑΛΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΠΟΛΛΩΝ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΩΝ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΕΣ ΓΛΩΣΣΑ ΜΩΡΗ ΚΟΛΟΤΡΥΠΙΔΑ.ΑΝ ΕΠΑΙΖΕ ΠΛΗΡΗΣ Η ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΑΡΠΑΓΑΤΕ ΕΝΑ ΤΡΙΜΠΑΛΛΟ ΣΤΗΝ ΠΑΤΟΥΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΓΙΔΙ.ΑΝ ΝΙΚΗΣΕΤΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΜΕ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΤΟΥΣ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ ΤΗΣ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑ.ΑΝΤΕ ΒΡΕ ΒΛΙΤΟ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΤΡΑΧΑΝΑ.ΕΔΩ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΠΛΗΡΗΣ Η ΜΑΝ.ΣΙΤΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 2 ΚΛΑΣΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΣΟΥ ΡΟΥΦΗΞΕ 4 ΤΕΜΑΧΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΗΣ (1-4)ΤΟ ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΑΠΑΡΑ?ΚΟΙΤΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΟΙ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ ΤΗΣ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΘΑ ΤΡΩΣ ΕΠΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΤΟ ΜΠΙΝΕΛΙΚΩΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ ΤΡΑΓΙ.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.