Μελισσανίδης: «Τα ψωμιά τους τελειώσανε»!

Μελισσανίδης: «Τα ψωμιά τους τελειώσανε»!



Έξαλλος με τη διαιτησία του Κουκουλάκη και την κατάσταση που επικρατεί στο ελληνικό ποδόσφαιρο παρουσιάστηκε ο Δημήτρης Μελισσανίδης μετά το ΑΕΚ-Ξάνθη. «Τα ψωμιά τους τελειώσανε» δήλωσε με νόημα.

Η ΑΕΚ κέρδισε με 2-1 την Ξάνθη στο ΟΑΚΑ ωστόσο ο Δημήτρης Μελισσανίδης ήταν έξαλλος από τη διαιτησία του Μιχάλη Κουκουλάκη. Συγκεκριμένα μίλησε για «νεκροκεφαλές και γκρανκάσες που διοικούν το ποδόσφαιρο», ενώ προειδοποίησε πως «τα ψωμιά τους τελείωσαν»:

«Η ώρα τους πλησιάζει. Λίγα ψωμιά τους έμειναν. Δεν μπορεί λίγοι να διαλύσουν το ποδόσφαιρο. Το ποδόσφαιρο διοικείται από νεκροκεφαλές και γκρανκάσες», είπε στις κάμερες κατά την αποχώρησή του από το γήπεδο.



Ομάδες που αφορά: ΑΕΚ, ΞΑΝΘΗ

Σχολιασμός

25 σχόλια:

[+]  stel61 στις 09/01/2016 23:06

[+]  malibu1986 στις 09/01/2016 23:27

[+]  paxar0s στις 09/01/2016 23:39

στις 10/01/2016 00:38
ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΑ ΓΚΟΛ ΘΑ ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΠΕΝΑΛΤΥ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΑΕΚ ΘΑ ΔΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΒΡΟΜΩΚΟΡΑΚΕΣ , ΤΣΙΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΣΚΑΤΙΑΡΗ ΤΟΥ ΚΟΛΟΧΟΝΤΡΟΥ.ΘΑ ΣΑΣ ΤΣΙΜΕΝΤΑΡΕΙ Ο ΤΙΓΡΗΣ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΑΙ

στις 10/01/2016 00:47
ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΕΙ Ο ΚΟΥΦΑΛΑΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ. ΠΑΨΑΡΕ, ΜΑΛΙΒΥ1986, ΣΤΕΛ61 ΣΚΑΣΤΕ ΤΩΡΑ Ε; ΔΕ ΣΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΓΑΒΡΟΙ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ!

στις 10/01/2016 00:47
ΑΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ΤΙΓΡΗ!

[+]  alex68 στις 10/01/2016 01:23

στις 10/01/2016 01:26
To na vgainoun tetoioi anthrwpoi kai na poulane pneuma me tetoio parelthon kai paron nmz einai trani apodeixis tis krisis ithikwn axiwn pou pernaei i xwra mas.

στις 10/01/2016 05:26
ε καλα που δεν βγαινει και ο χοντρος να πει κατι τετοιο που οντως ανηκει στο οργανωμενο εγκλημα του ποδοσφαιρου!

στις 10/01/2016 06:37
Την εποχή του Βαρδινογιάννη ο Κόκκαλης ήταν ο κλάψας που ζητιάνευε πρωτάθλημα "επί ίσοις όροις".

Όταν άρχισε να παίρνει πρωταθλήματα, καταλάβαμε όλοι πως εννοούσε τους "ίσους όρους" που έλεγε. Αρκούσε να πάρει το παρασκήνιο κάτω από τον έλεγχο του. Το έχει αφήσει προικιό και στον Μαρινάκη, αλλά αυτός σιγά σιγά το χάνει. Δεν είναι τόσο ξύπνιος όσο θέλετε να νομίζετε μερικοί. Ο Σωκράτης ήταν γάτος, τούτος 'δω είναι αρκετά φαντασμένος.

Τι περιμένετε να αλλάξει δηλαδή αν την θέση του Μαρινάκη ως αρχινονού του παρασκηνίου του ελληνικού ποδοσφαίρου την πάρει ο Μελισσσανίδης; (Που θα την πάρει, η θέση αυτή μοιάζει μέρα με την μέρα να χηρεύει).

Ίδιες διαιτησίες θα έχουμε, ίδιους μαφιόζους, ίδια απαξίωση διεθνώς. Μόνο που αντί για έναν κάποιο Ολυμπιακό, θα ευνοείται μία κάποια ΑΕΚ. (Ή ένας κάποιος Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ, κλπ).

Αυτό είναι το όραμα που έχουν οι Έλληνες φίλαθλοι; Κρίμα, γιατί σήμερα έχουμε παραστάσεις και από το εξωτερικό, δεν χρειαζόμαστε τόση βρωμιά και μιζέρια. Νισάφι πια!

[+]  GABRILOMANIA στις 10/01/2016 12:29

στις 10/01/2016 14:02
μυαλο δεν βαζουν οι κουλες... παλι (ξανα)ερχονται...αχαχαχαχαχαχαχαχαχ

στις 10/01/2016 14:07
πριν γινει κανεις οπαδος της κλαψας πρεπει να περναει απο σεμιναρια..δεν εξηγειτε αλλιως.. ολοι καθε χρονια (αποτυχημενη κλασσικα για την ομαδα τους) λενε "του χρονου θααααα σας κανουμε..θα σας ρανουμε.."

μελι μελι και τηγανιτα τιποτα...

οχι τιποτα αλλο...αλλα για να δουμε λιγο ενταση.. αλλα μην ελπιζετε... γατουλης που γαβγιζει δεν δαγκωνει..και του χρονου στο τζαμπα..

Υ.Γ: ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΤΟΥ balantzas μπας και ανοιξουν τα ματια σας... αυτο το 50-50 και αυτη την "δικαιοσυνη" ονειρευονται ολοι οι "εξυγιαντες" βρε βοδια

στις 10/01/2016 15:52
Η δικαιοσυνη του σαπιοκοιλια ειναι 100-0 υπερ του για μια ζωη.Του χρονου μετα τις εκλογες ισως να προσγειωθει αποτομα...και τοτε θα σκασει ηται απ το κακο του η απο το φαι.Τα ψεματα τελειωσαν.Το μαγαζακι της παραγκας θα γκρεμιστει σαν χαρτινος πυργος και τοτε θα φανει ποσο μαγκας ειναι να περνει τις κουπες στο γηπεδο και μονο σ αυτο.Ο χρονος θα δειξει.

στις 10/01/2016 15:56
κουφαλα, αν διαβασες το σχολιο του μπαλαντζα, μαλλον δεν καταλαβες χριστο

στις 10/01/2016 16:02
Ο stasumygdala το έπιασε το νόημα: Η παράγκα είναι εδώ για να μείνει! Δεν σκάνε οι παραγκαίοι για το ποιος θα παίρνει τους τίτλους. Θα τους παίρνει όποιος έχει μαζί της τις καλύτερες διασυνδέσεις. Απλά πράγματα, αλλά σίγουρα όχι ποδοσφαιρικά.

στις 10/01/2016 16:23
φιλε balantza επειδη εισαι απο τους λιγους σοβαρους εδω μεσα θα σου μιλησω αναλογα..κατα την αποψη μου το ποδοσφαιρο παγκοσμιως αν το δεις παντου υπαρχει παρασκηνιο..ποσο μαλλον ετσι οπως εχει εξελιχθει και το στοιχημα (νομιμο και παρανομο) ολες οι ομαδες ανεξαρτητου κατηγοριας ειναι χωμενες στα ΣΚΑΤΑ.. παντου υπαρχουν στημενα και ολοι συμμετεχουν σαυτα.. απο κει και περα σε πρωταθλημα που εχεις ισες ομαδες (μπαρτσα-ρεαλ) εκει σε καποιες "λεπτομερειες" η διαιτησια μπορει να κρινει τιτλο μιας και οι 2 ομαδες οταν παιζουν με τις υπολοιπες της λιγκας μοιαζουν ασταματητες...

στις 10/01/2016 17:31
στασου πουτσααααααααα!!!!θα σας γαμησει ο τιγρης ολους σας και πιο πολυ τον πρεζεμπορα

στις 10/01/2016 17:50
σιγα μην σκισει κανενα καλσον...εχετε φαει το παραμυθι αμασητο κιτρινες προβατινες

στις 10/01/2016 17:52
Stasoumugdala, παρασκήνιο υπάρχει παντού, αλλά δεν είναι θεσμικό παρασκήνιο. Εδώ είναι η δικιά μας πρωτοτυπία. Στην Ελλάδα παρασκήνιο είναι οι ίδιοι οι κρατικοί θεσμοί, και όχι μόνο στο ποδόσφαιρο! Αφού μιλάμε για ποδόσφαιρο όμως, κι επειδή είμαι σε μια ηλικία που μπορώ να θυμάμαι αρκετά πράγματα, αποφάσεις καθ υπαγόρευση του παρασκηνίου έχουν πάρει και η ΕΠΟ, κκαι η ΕΠΑΕ, και το ΑΣΕΑΔ, και η Super Liga, και τέλος οπάντων όλοι ανεξαιρέτως οι ΚΡΑΤΙΚΟΙ θεσμοί που διέπουν τον χώρο του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Στο εξωτερικό σίγουρα οι επενδύσεις πολλών εκατομμυρίων προσελκύουν και μαφιόζους, αλλά οι θεσμικοί θεματοφύλακες προσέχουν πάρα πολύ να μην μπλέξουν μαζί τους με υποθέσεις χρηματισμού, εκβιασμών κλπ. Γιατί αν πιαστούν, όποιοι λειτουργοί τους συλληφθούν για τέτοιες δοσοληψίες, τελείωσαν, έσβησαν από τον χάρτη!

Δεν είναι επειδή έχουν συνείδηση, κάθε άλλο. Φοβούνται, γιατί στην δυτική Ευρώπη και στις ΗΠΑ τουλάχιστον, ο μεγαλύτερος αρχιμαφιόζος είναι το ίδιο το κράτος!

Εδώ; Ποιος θα ασχολ

στις 10/01/2016 17:57
Εδώ, ποιος θα ασχοληθεί; Όσοι περιμένουν να διαλύσουν την "παράγκα" το κράτος και ο... νόμος, θα περιμένουν όλη τους τη ζωή, μάταια! Η φάμπρικα αυτή είναι μια πολύ επικερδής βιομηχανία για ΟΛΟΥΣ! Ακόμη και για αυτούς που την βρίζουν και κλαίγονται. Όσο για τους νόμους, αυτοί είναι για εμάς που ψάχνουμε κανένα μεροκαματάκι από το στοίχημα, όχι για αυτούς που έχουν στην διάθεση τους την απόλυτη εξουσία, το χρήμα.

στις 10/01/2016 22:16
Άμα δε σταματήσει ο κόσμος να πηγαίνει στα γήπεδα δε θα αλλάξει τίποτα.

στις 10/01/2016 23:05
Μπα, μια πενταετία έξω από τα κύπελλα Ευρώπης όλες οι ελληνικές ομάδες, και οι αλεξιπτωτιστές που λυμαίνονται τον χώρο του ποδοσφαίρου θα εξατμιστούν. Άμα δεν έχει κονόμα, δεν συνεχίζουν να... ¨προσφέρουν"!.

στις 11/01/2016 16:49
BALANTZA ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ,ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΝΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΕΡΥΣΙ.Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ: ΠΡΟΕΔΡΟΙ ΜΕ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΕΠΕΝΔΥΣΟΥΝ,ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΙΣ ΚΟΥΤΑΜΑΡΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΓΚΕΣ.

στις 11/01/2016 23:09
Η ομάδα μου δεν θα ξυπνήσει, και το μερτικό της στους τίτλους είναι δεδομένο: Ψίχουλα. Αλλά δεν έχω πρόβλημα με αυτό. Πρόεδροι με λεφτά; Ποιος σοβαρός άνθρωπος θα πετάξει τα λεφτά του στο ελληνικό ποδόσφαιρο; Αν εγώ είχα χρήμα και ήθελα να επενδύσω στο ποδόσφαιρο, θα επένδυα σε μια ομάδα της Ελβετίας για παράδειγμα. Εκτός του ότι είναι ομάδες χαμηλότερου κόστους από τις ελληνικές, έχουν και καλύτερες προοπτικές.

Ακόμη κι αν η ομάδα μου αρχίσει να παίρνει τίτλους με το τωρινό καθεστώς του ελληνικού ποδοσφαίρου πάντως, εγώ δεν θα είμαι ικανοποιημένος. Μπορεί να χαρώ μεν, αλλά δεν θα φάω και το παραμύθι ότι κάτι άλλαξε σε βάθος.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.