Πογιέτ: «Καλύτερη ομάδα ο Ολυμπιακός»

Πογιέτ: «Καλύτερη ομάδα ο Ολυμπιακός»



Ο Γκουστάβο Πογιέτ έκανε ένα μίνι απολογισμό της παρουσίας του στην ΑΕΚ, ενώ τόνισε πως ο Ολυμπιακός είναι η καλύτερη ομάδα του πρώτου γύρου.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του τεχνικού της ΑΕΚ στη Nova:

Τα θετικά και τα αρνητικά της ομάδας στον πρώτο γύρο: «Το συν είναι ότι έχουμε κάνει ένα σερί νικών το τελευταίο διάστημα και αυτό με χαροποιεί αρκετά. Το αρνητικό είναι πολύ εύκολο να το βρω, είναι η απόσταση που έχουμε από τον Ολυμπιακό και είναι πολύ δύσκολο να την μειώσουμε».

Η καλύτερη ομάδα στον πρώτο γύρο: «Αδιαμφισβήτητα πιστεύω ότι όταν βλέπουμε στο τέλος του πρώτου γύρου τον βαθμολογικό πίνακα, δεν λέει ψέματα. Οπότε είναι ο Ολυμπιακός».

Τι θα ήθελε να αλλάξει: «Αυτό που θα ήθελα να αλλάξω και θα ήθελα να δω είναι στους αγώνες που θα έχουμε με τις ομάδες που είναι ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα, τον Ολυμπιακό, τον Παναθηναϊκό, τον ΠΑΟΚ, να μπορέσουμε να τους αντιμετωπίσουμε και φυσικά αν μπορούμε να τους κερδίσουμε».

Ο MVP του πρωταθλήματος: «Είναι δύσκολο να επιλέξω κάποιον γιατί δεν έχω δει όλους τους αντιπάλους. Μπορώ να σας πω την άποψή μου στο τέλος του πρωταθλήματος».

Ποιο γκολ και ποια στιγμή κρατάει: «Η χειρότερη στιγμή ήταν το γκολ που δεχθήκαμε από τον Αστέρα στα τελευταία λεπτά. Όσον αφορά το γκολ, αυτό που θα θυμάμαι για καιρό είναι το δεύτερο γκολ του Ντιέγκο Μπουονανότε κόντρα στη Λάρισα, στο οποίο έδειξε την απόλυτη ποιότητα που έχει αυτός ο παίκτης».



Ομάδες που αφορά: ΑΕΚ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

18 σχόλια:

στις 28/12/2015 09:45
makran o pio eilikrinis proponitis edw kai polla xronia sto elliniko xronia sto elliniko protathlima

στις 28/12/2015 12:41
οι αληθειες πονανε... επιτελους και ενας προπονητης της κουλας που δεν εχει την ιδια καραμελα για δικιολογια..τοσα χρονια με αθλιο ροστερ και τους φταιγανε ολα εκτος τα χαλια τους που δεν ειχαν ομαδα(και προπονητες π.χ βλαχος,κωστενογλου,δελλας, και ποσοι ακομα ασχετοι).. με τον πογετ ισως να δουνε ασπρη μερα..τουλαχιστον δεν φαινεται καραγκιοζης

στις 28/12/2015 14:24
melisanidi mono 4 metagrafes petixes tou poyet tou simoes tou nanou k tou johanson mi tolmisis k tous dosis h tus afisis na figun

[+]  hondaGSXR στις 28/12/2015 14:27

στις 28/12/2015 14:28
dn ton exo se megali ektimisi mexri stigmis..! an kai adikite logo ilikou omadas ..! makari na kanei kati ..!

στις 28/12/2015 15:28
kawasaki ακου να δεις οπαδε του αρθρου 44.. δεν ειπα κατι που εθιξε την ομαδα σου βρε παπαρα..την αληθεια ειπα με βαση τα λεγομενα του προπονητη σου.. που ο ανθρωπος μεχρι στιγμης φαινεται σωστος και εχει απαιτησεις αλλα δεν εχει υλικο για πρωταθλητισμο..(τρομαρα σας) απο αποψη υλικου της ομαδας σου τα παραπονα σου στον τιγρουλη βλακακο που σας δουλευει και σεις βελαζετε...

στις 28/12/2015 15:48
νομιζω πως ο πογιετ ειναι πολυ ειλικρινης προπονητης και μετα απο καθε ματς λεει τα πραγματα οπως ειναι και δεν λεει δικαιολογιες!

στις 28/12/2015 15:57
Σίγουρα ο Ολυμπιακός έχει καλύτερη ομάδα, αλλά κανείς δεν πρέπει να αρνηθεί ότι έχει και την βοήθεια των μαύρων, εδώ και πολλά χρόνια. Και φέτος έχει καλύτερη ομάδα αλλά παίρνει και κάθε Κυριακή τα σφυρίγματάκια του.

στις 28/12/2015 15:57
apokliete stimenos einai kai autos

[+]  hondaGSXR στις 28/12/2015 16:43

στις 28/12/2015 17:24
kawasaki γελαω μαζι σου..οπως σε καθε αντιστοιχο σχολιο οποιουδηποτε.. οταν σου λενε την πικρη αληθεια λογικο να μην εχεις επιχειρηματα..

στις 28/12/2015 18:12
Xexexe etsi bravo...Oloi siga siga na proskynate ton thrylo,auti einai i thesi sas...xexexe

στις 28/12/2015 18:21
για να το πω στην γλωσσα του χοντα ο αμυγδαλος εχει βαρεσει στροφαλο κ θελει κ καλιμπρα. αν κ την βλεπω δυσκολη την περιπτωση του θα του λετε ολοι ΝΑΙ..

στις 28/12/2015 19:43
O HONDA ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΙΑ.

στις 28/12/2015 21:05
Ρε στασουβλακα πολυ μας τα επρηξες με τον γαυρο σου αν δεν ειχατε τους διαιτητες με το μερος σας και να σας δινουν ανυπαρκτα πεναλτυ θα εισασταν για κλαματα γιαυτο και στην ευρωπη κανετε ωραιες πιτες!!!!!!!!!!!!!! αντε λοιπων να παρεις τα ληγμενα χαπια σου καιμη μας πρηζεις αλλο με τις μαλακιες σου.

στις 29/12/2015 11:05
dimitris theoreis re man oti o osfp kanei pipes stin europi..! dn mas eipes ti omada eisai esi omos..! pantos sovara to sait exei 2 idi opadon ..! tous olumpiakous kai tous antiolimpiakous..! kai mena pou eimai totenamara :P

στις 29/12/2015 11:08
me 2plo sto londino meta apo 12 emfaniseis ( egrapse istoria ) me 15/15 ase tis diaitisies kai ola auta ( egrapse istoria ) milao gia to 2015 ..! gamo ton osfp alla min lete malakies re magkes..! dixnete poso ampaloi eiste me auta pou grafete..! an pisteueis oti fteei i diaitisia gia tin katantia tis omadas sou ..! tote sinexise se kalo dromo eisai gia to mantri me ta provata..!

στις 29/12/2015 11:10
gia ta aisxi tis aek dn exei milisei kaneis fetos ..! ax auta ta xnaria sas..! gia to penalty tou tzavela dn einai na vgei kaneis na pei tpt..! exo polla na s grapso..! oloi mathate tin karamela kai sas exei parei ta muala i propaganda ..!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.