Σούπερ Λιγκ: Τον λύτρωσε ο Τζαβέλλας

Σούπερ Λιγκ: Τον λύτρωσε ο Τζαβέλλας



Με γκολ του Τζαβέλλα στο 79’, ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 2-1 τον Πανιώνιο στην Τούμπα και πανηγύρισε την πρώτη του εντός έδρας νίκη μετά τις 25 Οκτωβρίου και το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό.

Έστω και δύσκολα, ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 2-1 του Πανιωνίου στην Τούμπα και απέφυγε μια ακόμα απώλεια στην έδρα του.

Ο «δικέφαλος» του Βορρά προηγήθηκε από νωρίς, ανοίγοντας το σκορ με τον Μακ στο 11ο λεπτό. Η απάντηση του Πανιωνίου ήρθε στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Οικονόμου (47’). Να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για το φάουλ από το τάκλιν του Μαλεζά θεωρώντας ότι πήρε μπάλα.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν για να πάρουν ξανά το προβάδισμα και λυτρώθηκαν στο 78’. Μετά από σέντρα του Κωνσταντινίδη, ο αμυντικός του ΠΑΟΚ έπιασε την κεφαλιά και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Με τους τρεις βαθμούς της νίκης, ο ΠΑΟΚ έφτασε τους 22 και έπιασε τον Πανιώνιο στην 3η θέση της βαθμολογίας



Ομάδες που αφορά: ΠΑΟΚ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

20 σχόλια:

στις 06/12/2015 19:31
pali mpalara eidame :P

στις 06/12/2015 19:34
μα πως; αυτό ήταν το πιο εύκολο διπλό!!!

στις 06/12/2015 19:56
με κουβαδιασε τo κατσικι που μονο για καμια selfie κανει..

στις 06/12/2015 21:53
Καλά να πάθεις.

στις 07/12/2015 01:15
To παρατεταμενο ντεφορμε του ΠΑΟΚ δειχνει να ελαβε τελος. Λιγο αργα βεβαια αλλα καλιο ραγα παρα ποτε. Για να δουμε, για να δουμε ...

στις 07/12/2015 12:28
akis.freeb1 μην παραμυθιαζεσαι σαν τον παντελιδη.. οτι και να κανετε στα πλεϊ οφ παλι τελευταιους σας βλεπω.. γιατι δεν νομιζω να πιστευεις οτι εισαι ικανος να νικησεις την κουλα και αυτον τον τελειωμενο βαζελο..

στις 07/12/2015 12:42
ΠΙΑ ΠΛΕΙ ΟΦ, ΣΕΙΡΑ ΕΧΕΙ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ.ΟΙ ΜΠΟΥΓΑΤΣΕΣ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΕΒΔΟΜΟΙ.

στις 07/12/2015 13:05
ε, πιστευω οτι θα την κανουν οι μπουγατσες την υπερβαση και θα μπουν πλεϊ οφ..αχαχαχαχαχχααχ

στις 07/12/2015 13:31
ξεχασα να σας ρωτησω.. για ποσα ακομα χρονια εχετε νοικιασει το πρωταθλημα;

στις 07/12/2015 14:21
το εχουμε νοικιασει μεχρι να ΞΥΠΝΗΣΕΙΣ και να σταματας να τρως ΣΑΝΟ ..φτιαξε ομαδα που να μπορει να χτυπησει πρωταθλημα.. μεχρι τοτε μια ζωη θα κλαιγεσαι και θασαι ο αιωνιος ΤΕΤΑΡΤΟΣ του ελληνικου πρωταθληματος..

στις 07/12/2015 20:35
Aγαπητε stasumugdala ειπα να μη σου απαντησω γιατι εχω παψει να ασχολουμαι με μαιντανους. Ομως μιας και για μια ακομη φορα δειχνεις το μεγαλο σου ενδιαφερον για τον ΠΑΟΚ και αφου αναφερεσαι προσωπικα σε μενα ακου τοτε αυτο. Δεν ειμαι εγω φιλτατε αυτος που παραμυθιαζεται εδω μεσα αλλα εσυ που πιστευεις οτι εισαστε και πρωταθλητες με την αξια σας. Στις αρχιδαρες μας αν νικησουμε ή οχι την κουλα και τον βαζελο, φτανει να παιξουμε καλα και τιμια. Σημειωτεον δε οτι 2-1 την μια και 3-1 τον αλλον μεχρι στιγμης. Οσο για τον νιονιο που αναφερει καποιος αλλος φιλτατος παραπανω ... 2-1. Οσο για την συνεχεια, βλεπουμε....

στις 07/12/2015 20:42
μιας και θα βρεθειτε στα πλει οφ με αυτες τις ομαδες (κουλα και βαζελο) μικρη σημασια εχει που προς το παρον τους νικησες στον πρωτο γυρο.. το ολο θεμα ειναι τι θα γινει στα πλει οφ.. και δεν εχεις και την καλυτερη παραδοση.. οταν περνας τα τεμπη κατεβαζεις σωβρακα...

στις 07/12/2015 20:43
ΑΑΑΑ ... και που 'σαι ? Φαε και καμια μπουγατσα ετσι για αλλαγη, γιατι με το να τρως συνεχεια καλαμακια σε καθιστα υποδεεστερο ειδος.

στις 07/12/2015 20:45
Το ποιος αλλαζει σωβρακο οταν κατεβαινουμε τα τεμπη, ρωτα την ομαδα σου και τους οπαδους της καλυτερα.

στις 08/12/2015 10:18
re aki ela min mas trelaneis twra ..! prin 4/5 xronia pou epeze osfp - kavala sas pirane kai tis kaltses..! gamisane kavaliotes arianous kai mpaoukia..! 8 xiliades organomenoi gia episodia eixan anevei ..! kai apla dn eisastan pouthena..!

στις 08/12/2015 10:19
opote gia kamia toumpa eisaste na tromokratite ta tsimenta ..! :)

στις 08/12/2015 10:22
kai teleutea megali ekdromi itan sto oaka tou ari..! pou oxi fagane 3ilo apo tous zeles ...! akoma trexoun..!

στις 08/12/2015 22:39
Ρε συ ρsofieγια πες μου κατι ρε αγορινα μου. Εχεις δει καμια φορα την Τουμπα απο μεσα. Γιατι εγω το παλιο Καραισκακη το εχω δει 2 φορες και δεν μαραθηκε τριχα απο τάρχιδια μου. Λεω το παλιο γιατι στο καινουργιο απαγορευονται μετακινησεις φιλαθλων. Οσο για τα Τεμπη. Εγω προσωπικα τα εχω κατεβει 7 φορες στη ζωη μου οργανωμενα με τον ΠΑΟΚ. 2 φορες οπως ειπα στο Καραισκακη τελη δεκαετιας '80, μια φορα το '91 στο φαιναλ φορ στο μπασκετ κια ευρωπη, μια ακομη φορα στο μπασκετ με Παναθηναικο, μια φορα στο τελικο κυπελου με Ολυμπιακο στο 4-1 ή 4-2 δεν θυμαμαι καλα (γιατι εγω μεχρι το 4-1 εβλεπα μπαλα, υστερα με επιασε το δευτερο Ωμ και εβλεπα αλλο εργο) και μια ακομη φορα στον τελικο με ΠΑΟ που χασαμε με 4-1.

στις 08/12/2015 22:47
Σε πληροφορω φιλτατε psofie οτι ουτε μια φορα δεν ανοιξε ρουθουνι παοκτσηδικο. Τις 4 απο αυτες τις φορες δεν ετρεξε τιποτα απολυτως ενω 2 φορες καναμε την Ομονοια ανω κατω. Μια φορα μονο μου ετυχε και ηρθανε γαυροι οργανωμενα να μας σπασουν τα λεωφορεια και σας τρεχαμε στα χωραφια. Αλλη μια φορα στον τελικο κυπελου κανατε κατι ψευτοντου σε μερικους δικους μας και στο τελος το βαλατε στα ποδια οταν βγηκανε και οι υπολοιποι. Λες να ημουν εγω τοσο τυχερος και να ετυχε .... δε νομιζω.

στις 09/12/2015 17:01
Οι ιδιοι και οι ιδιοι κολογαυροι εδω μεσα ................ να μας ζαλιζουν το ΛΟΥΚΑΝΙΚΟ !!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.