Το έχει ξανακάνει ο Μπενίτεθ!

Το έχει ξανακάνει ο Μπενίτεθ!



Και όμως η γκάφα του Ράφα Μπενίτεθ στο παιχνίδι με την Κάντιθ δεν είναι η μοναδική στην καριέρα του προπονητή της Ρεάλ! Στη θητεία του στη Βαλένθια, οι «νυχτερίδες» είχαν αποκλειστεί στα… χαρτιά από το Κύπελλο Ισπανίας, επειδή ο Ισπανός τεχνικός είχε χρησιμοποιήσει τέσσερις μη κοινοτικούς παίκτες, πηγαίνοντας κόντρα στον κανονισμό!

Με κίνδυνο αποκλεισμού από το Κύπελλο Ισπανίας κινδυνεύει η Ρεάλ, αφού ο Τσερίσεφ που άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι με την Κάντιθ ήταν τιμωρημένος και δεν είχε δικαίωμα συμμετοχής!

Εφόσον η ισπανική Ομοσπονδία αποφασίσει τον αποκλεισμό της Ρεάλ, τότε ο Ράφα Μπενίτεθ αναμένεται να γίνει ο πρώτος προπονητής που γνωρίζει δύο αποκλεισμούς στα… χαρτιά!

Συγκεκριμένα, τη σεζόν 2001-2002, όταν ήταν προπονητής της Βαλένθια, είχε χρησιμοποιήσει τέσσερις μη κοινοτικούς παίκτες (Τζούκιτς, Αιμάρ, Αγιάλα, Σερμπάν) στο ματς Κυπέλλου με τη Νοβέλντα, παρότι ο κανονισμός επέτρεπε μόνο τρεις.

Η Βαλένθια είχε κερδίσει την Νοβέλντα με 1-0, όμως οι «νυχτερίδες» γνώρισαν τον αποκλεισμό από την ισπανική Ομοσπονδία. Το πάθημα φαίνεται ότι δεν έγινε μάθημα για τον Ράφα Μπενίτεθ…



Ομάδες που αφορά: ΚΑΝΤΙΘ, ΒΑΛΕΝΘΙΑ

Σχολιασμός

9 σχόλια:

στις 03/12/2015 08:44
πιο βλακασ δεω γινεται

στις 03/12/2015 08:45
πιο βλακασ δεν γινεται

στις 03/12/2015 10:10
ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΚΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ.ΜΕΤΡΙΑΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ Η ΡΕΑΛ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΤΡΙΑ ΤΟ ΜΑΚΡΥΤΕΡΟ.ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΙΤΛΟ.

στις 03/12/2015 11:41
ΓΙΑ ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΟΝ ΚΟΒΩ.ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΖΛ ΤΗΣ ΜΑΛΑΚΙΑΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΕΡΝΕΙ.

στις 03/12/2015 13:56
Όταν λέω εγώ και όλος ο κόσμος να το διώξουμε ο Πέρεθ τον κρατάει ακόμα. Θα απόκλειστούμε τόσο νωρίς/άλλο που δεν θέλει η Μπαρτσελόνα & Ατλέτικ να μην μας συναντήσουν μπροστά τους. δηλ δε θα έχει και ντέρμπι ούτε el clasico.

στις 03/12/2015 15:55
ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ Η ΡΕΑΛ...Ο ΡΑΦΑ ΕΚΑΝΕ ΟΝΟΜΑ ΜΕ ΤΗΝ LIVERPOOL KAI ΑΥΤΑ ΠΟ ΠΗΡΕ ΤΟΥ ΚΑΤΣΑΝΕ,ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΧΕΤΟΣ ΑΠΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΗ.ΕΙΜΑΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ LIVERPOOL ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟΝ ΗΘΕΛΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ.

στις 03/12/2015 15:58
ΕΥΤΗΧΩΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Η ΤΕΡΑΣΤΙΑ LIVERPOOL

στις 03/12/2015 22:34
Αυτά παθαίνεις αν βάλεις μαουνιερη να κυβερνά κρουαζιερόπλοιο!

στις 04/12/2015 01:45
TABERNIARH MALAKA

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.