«Δεν συμβαδίζει με την κοινή λογική ο ορισμός Παππά»

«Δεν συμβαδίζει με την κοινή λογική ο ορισμός Παππά»



Ο ορισμός του Παππά από την ΚΕΔ για το ντέρμπι της Λεωφόρου προκάλεσε την αντίδραση του Παναθηναϊκού, ο οποίος αναρωτείται πως θεωρείται κατάλληλος για να σφυρίξει ένα τέτοιο ματς, όταν η ίδια η ΕΠΟ τον αντικατέστησε στον πίνακα των διεθνών.

Ο Ανδρέας Παππάς ορίστηκε να διευθύνει το μεγάλο ντέρμπι της Λεωφόρου, ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό για την 11η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

Ο ορισμός του Παππά προκάλεσε την αντίδραση του Παναθηναϊκού, ο οποίος αναρωτείται πως ένας μη διεθνής διαιτητής καλείται να σφυρίξει το μεγαλύτερο ντέρμπι του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Χαρακτηριστικά, έλεγαν στον Παναθηναϊκό:

«Στην ΚΕΔ διέρρεαν, πριν απαντήσουν επίσημα στο αίτημα μας για ορισμό ξένου διαιτητή στο ντέρμπι, ότι δεν μπορούν να ζητήσουν από άλλη ομοσπονδία διαιτητή όταν έχουν επτά διεθνείς. Ω του θαύματος όρισαν διαιτητή του ντέρμπι τον Παππά, έναν εξ όσων η ίδια η ΕΠΟ αντικατέστησε στον πίνακα των διεθνών κρίνοντας προφανώς ότι δεν πληροί τις προϋποθέσεις. Αντίθετα φαίνεται ότι είναι κατάλληλος για να διευθύνει το κατά τεκμήριο μεγαλύτερο ντέρμπι του ελληνικού ποδοσφαίρου. Τώρα πώς ακριβώς συμβαδίζουν με την κοινή λογική όλα αυτά, μόνο οι άνθρωποι της ΕΠΟ και της ΚΕΔ μπορούν να εξηγήσουν.

Όσο για τον Παππά πρόσφατες είναι οι μνήμες του αγώνα του Παναθηναϊκού στη Νέα Σμύρνη κόντρα στον Πανιώνιο, όταν καταλόγισε ανύπαρκτο φάουλ εναντίον μας απ’ όπου προήλθε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, όταν καταλόγισε 5 φάουλ υπέρ μας και 16 εναντίον μας και μαζί «φόρτωσε» με πέντε κίτρινες κάρτες τους ποδοσφαιριστές της ομάδας μας. Όχι ότι ξεχνάει κανείς τη διαιτησία του στον αγώνα με την Ξάνθη στο Κύπελλο πέρυσι ή τη ρεβάνς Κυπέλλου με την ΑΕΚ το 2011 που ακόμα… παίζεται. Αυτόν το διαιτητή επέλεξε η ΚΕΔ για το ντέρμπι του Σαββάτου
».



Ομάδες που αφορά: ΝΤΕΡΜΠΙ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Σχολιασμός

13 σχόλια:

στις 18/11/2015 21:01
τα ίδια έλεγε και η αεκ πριν τοn αγώνα είδατε το αποτελεζμα 4-0. κάτι τέτοιο σας περιμένη και εσάς αλλά δεν έχετε τα @@@@ να παραδεχτήτε ότι έχουμε ξεφύγη πλέον σαν ομάδα και ασχολήστε με ένα φάουλ και δυ κίτρινες κάρτες.........έλεος πόσο πιο χαμηλά θα πέση ο παναθηναϊκός .διώξτε τον αλαφούζο μήπως σωθήτε αλλιώς β εθνική σας βλέπω

στις 18/11/2015 21:12
Πολύ βαβούρα για τη διαιτησία και στο κάτω κάτω ας κερδίσει ο καλύτερος.

στις 18/11/2015 21:30
Αρχισαν τις μαλακιες παλι...να κατεβει ο αφραγκουζος με τον μπογδανο για διαιτητες

στις 18/11/2015 22:19
Δικαιως θεωρειται ως ο πιο κομπλεξικος προεδρος ο Αλαφουζος.Παντως εμεις οι Ολυμπιακοι τον συμπαθουμε.

στις 18/11/2015 22:22
Ειμαι σιγουρος οτι θα ειχαν ετοιμη την δηλωση πριν καν αποφασιστει ποιος θα ειναι ο διαιτητης.

στις 18/11/2015 23:34
Ε πείτε μας ποιόν θέλετε ,άντε γαμηθείτε επιτέλους, ρεζίλι γίνεστε.

στις 19/11/2015 06:23
opoion kai na ebazan ta idia ua legane osa den ftanh h alepoy shkonete kai feygh exoyn pathi cyxhko tra-la-la olympyk kai pash eyrophs.

στις 19/11/2015 07:56
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΠΑΝΤΟΥ ..ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΑΟ..ΓΙΑ ΣΟΒΑΡΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΙΛΑΩ ...ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΣΑΣ ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΝΤΙΑ !!!!ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΚΛΙΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟΘΙ ...ΕΛΕΟΣ ..ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ ????Η ΚΑΤΡΑΚΥΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ ...Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΗ ΟΜΑΔ ..ΓΙΑΤΙ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΝΤΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ..ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΑΚΙ ...ΜΗΠΩΣ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΔΥΑΣΥΡΜΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΑΝ ΣΥΜΑΖΕΨΕΙ ΤΑ ΑΣΥΜΑΖΕΥΤΑ..?? ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΠΕΙ ...

στις 19/11/2015 13:40
ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟ!

στις 19/11/2015 15:11
Να βάλουν τον Αλαφούζο.. ή αν θέλουν να πουν θέλω τον τάδε ... μια ζωή με το παράπονο

στις 19/11/2015 17:42
MALAKIES APLA :)

στις 19/11/2015 21:20
Πίστευα ότι θα είχαμε τις πρώτες βαθμολογικές απώλειες του Ολυμπιακού σε αυτό τον αγώνα. Σκεφτόμουν σοβαρά να παίξω το Χ, γιατί δεν θεωρώ τον Παναθηναϊκό ικανό να πάρει την νίκη, αλλά από πλευράς στατιστικής, λογικά κάπου εδώ το σερί νικών του Ολυμπιακού στο πρωτάθλημα θα τελείωνε κάπου εδώ.

Αλλά ο Αλαφούζος τα σκάτωσε πάλι! Τώρα, μάλλον θα κάνει κι άλλη νίκη ο γαύρος, και ο αστείος ο πρόεδρος του Παναθηναϊκού θα βγάζει ανακοινώσεις για τα πλάγια άουτ και τα λεπτά των καθυστερήσεων.

Τουλάχιστον ξέρουμε ότι είναι έτοιμος να φάει φάπα... Πάντως με έβαλε σε δίλημμα ο γελοίος! Να παίξω το στατιστικό Χ που έβλεπα; Ή να παίξω το διπλό που αν έρθει, θα έρθει με τα καραγκιοζιλίκια του Αλαφούζου και μόνο;

Θα δούμε, ακόμα έχω χρόνο να το σκεφτώ...

στις 21/11/2015 08:39
RE FERTE TON PAPPA NA TON STRIPSOUME

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.