Στραματσιόνι: «Δεν μπορώ να περιμένω για το ντέρμπι»

Στραματσιόνι: «Δεν μπορώ να περιμένω για το ντέρμπι»



Ανυπόμονος για το ντέρμπι των «αιωνίων» στη Λεωφόρο δήλωσε ο Αντρέα Στραματσιόνι, ο οποίος τόνισε ότι η ομάδα του θα κάνει ότι καλύτερο για να πάρει τη νίκη.

Ο Αντρέα Στραματσιόνι θα κάνει ντεμπούτο στον πάγκο του Παναθηναϊκού στο ντέρμπι της Λεωφόρου με τον Ολυμπιακό και ο ίδιος δεν έκρυψε την ανυπομονησία του για το παιχνίδι:

«Καλημέρα! Μαθαίνω ελληνικά! Χρειάζομαι χρόνο, όχι μόνο για την ομάδα. Μετά από πέντε ημέρες προπόνησης, δεν μπορώ να πω πολλά διαφορετικά σε σχέση με την πρώτη μου παρουσίαση. Αυτές τις μέρες βρήκα τους παίκτες με μεγάλη διάθεση να μάθουν τις ιδέες μου και αυτό είναι σημαντικό», δήλωσε στη media day ο Στραματσιόνι.

Για το ντέρμπι: «Συγκεντρωνόμαστε στο παιχνίδι. Είναι ένα σημαντικό ντέρμπι όπως το Ίντερ - Μίλαν που έχω προπονήσει, αλλά μπορώ να φανταστώ τι θα συμβεί το Σάββατο στη Λεωφόρο. Δεν μπορώ να περιμένω. Από τους ανθρώπους γύρω μου αντιλαμβάνομαι το πάθος και τι σημαίνει αυτό το ματς για τη χώρα και όσους αγαπούν το ποδόσφαιρο.

Δε θα είναι ένα ματς όπως τα άλλα. Αυτό είναι λογικό. Εμείς θα κάνουμε το καλύτερο δυνατό για αυτό το ματς. Σε αυτές τις λίγες λέξεις, συμπυκνώνεται η φιλοσοφία μου για αυτό το παιχνίδι
».



Ομάδες που αφορά: ΝΤΕΡΜΠΙ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

23 σχόλια:

στις 18/11/2015 17:54
mpravo mpravo den mporeis na perimeneis na fas thn psolh

στις 18/11/2015 18:02
xaxaxaxa o malakas 1-3

[+]  -Geo- στις 18/11/2015 18:41

στις 18/11/2015 19:19
ayto elpizo na eimaste oloi edo kai meta to mats kai ton maio na kanoume tamio na doume tin ba8mologia sto -7 eimaste etsi den enai?

στις 18/11/2015 19:41
Ρε συ -Geo- ,τόσα χρόνια καημένος δεν βαρέθηκες;

στις 18/11/2015 19:42
Εχει ψωλή για τον κώλο σου Στραματσιόνι!!

στις 18/11/2015 19:54
1-2..1-3. Και καλο Ταμείο παιδες!!!

στις 18/11/2015 19:55
Ρε συ που φαγαμε μεσα και εξω;;τον καυλονιτη τον ξεχασες;;

στις 18/11/2015 20:34
Δεν βλεπει την ωρα η τρελιαρα...

στις 18/11/2015 21:12
ακμα δεν ήρθε άρχισε να λέει μαλακίες .................

στις 18/11/2015 22:32
Δεν μπορει να περιμενει για την τριαρα ο στραματσιονι..0-3 απο εμενα

στις 18/11/2015 23:58
gavrieles emeis tha sas paroume tin parthenia...oi aiwnioi epivitores sas.italian stalions.......

στις 19/11/2015 09:27
undisputed13 alitheia re man pera ap to basket min milate pouthena allou.>! dn eimai gauros oute aek oute paok oute pao..! alla o osfp pragmatika se diasirei xronia twra .! pera apo to entiposiako 3-0 sto karaiskaki dn exeis kati allo na peis ta teleutea xronia ston gauro..! to na kerdiseis stin edra sou ena ntermpi theorite autonohto otan theorise omada pou kaneis protathlitismo.!

στις 19/11/2015 09:31
kai gia mena to ntermpi auto dn uparxei edo kai 4 xronia vasi metagrafos kai 11adas.! einai san na mou les oti sto POLO einai ntermpi to osfp-pao i sto volley..! min kolakeuse kai e3apatase theorontas NTERMPI auto to pexnidi..! ntermpi dn einai mono ta opadika ..! ntermpi einai to BARCHA-REAL to MU-CITY to LYON-MARSEY mexri kai to liverpool-everton einai megalitero ntermpi ap auto tou pao-osfp..! gt poli apla dn exeis tin omada oste na apokaleis auto to pexnidi ntermpi...! xalia maura gia tin akrivia einai autos o pao..! AN kerdisete POU TO THEORO APISTEUTO tha einai apo kathari tixi.! nomizo to 3ereis mesa sou auto :)

στις 19/11/2015 09:32
des ti epathe i AEK pou to theouse ntermpi.>! kalo ta pedia 4-0 ..! pou oloi to 3erame ti tha simvei mono oi aektzides legan oti einai ntermpi ..!

στις 19/11/2015 09:33
kalos ta pedia 4-0*

στις 19/11/2015 09:34
stoiximatiko epipedo an o osfp skorarei protos gia mena to pexnidi einai NG

στις 19/11/2015 09:35
tha arkestei sto 2-0 imixronou o silva kai tha kanei akrivos oti ekane stin toumpa.>!

στις 19/11/2015 10:06
file totenhamakia psofie fysika kai den exw kaliteri omada apo ton olimpiako ayto omws den simainei oti den einai derby.des ta teleytaia xronia ta metaxi mas kai pes mou an esy vlepeis epikratisi sta metaxi mas tou olimpiakou.tou exw valei poli diskola opote pou to vlepeis esy oti me exei ta teleytai xronia den to vlepw pouthena.sta metaxi ams xanalew.kai persi me mpourdelo omada sto telos katharise to prwtathlima afou roufixe lewforo to aygo tou.prin grapseis kati frontise na eisai enimerwmenos file mou.

στις 19/11/2015 10:08
kai kati allo.o panathinaikos den einai pleon me anastasiou.tha deis alli omada.thimisou ti sou lew prin to mats...meta tha se anazitisw pali gia na deis ti sou elega para pente kai oxi kai pente pou tha kanoun alli.einai mats ntopas-kardias kai tha doume poios tin exei megaliteri

στις 19/11/2015 10:38
τι αποδοση δινει να σκοραρει πρωτο γκολ ο γαυρος και μετα να διακοπει????

στις 19/11/2015 14:45
ΤΕΟ69-ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗ ,ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΙΚΟΣ ΣΕ ΑΥΤΑ.

στις 19/11/2015 16:22
Το ματς αυτό είναι χ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.