Σούπερ Λιγκ: «Τρένο» ο Ολυμπιακός, πέτυχε το 10x10!

Σούπερ Λιγκ: «Τρένο» ο Ολυμπιακός, πέτυχε το 10x10!



Με σκόρερ τους Μιλιβόγεβιτς (20') και Ιντέγε (61'), ο Ολυμπιακός κέρδισε με 2-0 τον Ηρακλή στο «Γ. Καραϊσκάκης» και έκανε το «10 στα 10» στο πρωτάθλημα.

Το νικηφόρο σερί στο πρωτάθλημα συνεχίζει ο Ολυμπιακός. Χωρίς να φορτσάρουν, οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 2-0 του Ηρακλή στο «Γ. Καραϊσκάκης» και έκαναν το «10 στα 10» στην Σούπερ Λιγκ, διατηρώντας το +8 από τον 2ο Παναθηναϊκό.

Ο Ολυμπιακός είχε από τα πρώτα λεπτά την πρωτοβουλία των κινήσεων, ωστόσο δυσκολευόταν να δημιουργήσει ευκαιρίες. Οι παίκτες του Ηρακλή έκλειναν σωστά τους χώρους ενώ η πίεση ψηλά δυσκόλευε την κυκλοφορία των «ερυθρόλευκων», που υπέπιπταν σε εύκολα λάθη.

Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη καλή στιγμή στο 14’ με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Ρομάνο, που έφυγε πάνω από τα δοκάρια. Έξι λεπτά μετά όμως, ο Ολυμπιακός κατάφερε να σκοράρει με το 3ο γκολ του Μιλιβόγιεβιτς στο πρωτάθλημα. Μετά από φάουλ του Φορτούνη, η μπάλα απομακρύνθηκε και στρώθηκε στον Μιλιβόγιεβιτς, ο οποίος με δυνατό αριστερό σουτ, «έγραψε» το 1-0.

Στο 35’, οι γηπεδούχοι είχαν σημαντική στιγμή για το 2-0, με τον Ιντέγε να αστοχεί με σουτ μέσα από την περιοχή. Στον αντίποδα, ο Ηρακλής προσπάθησε να απειλήσει στο 42’, ωστόσο ο Ντα Κόστα έκοψε τη μπαλιά του Ρομάνο, πριν αυτή φτάσει στον Βέλλιο.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης, ο Ηρακλής προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση και στο 60’ «άγγιξε» το 1-1, ωστόσο ο Μαζουάκου έκοψε σωτήρια την προσπάθεια του Κυριακίδη. Μάλιστα, ένα λεπτό μετά ο Γαλλοαφρικανός μπακ έκανε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Ιντέγε «έγραψε» το 2-0 με ωραία κεφαλιά, «σφραγίζοντας» τη νίκη της ομάδας του.

Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε και ο Ολυμπιακός έκανε το 10x10, μια αγωνιστική πριν το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο. Στο τέλος του αγώνα ο Μάρκο Σίλβα άκουσε ρυθμικά το όνομα του από τους φίλους των «ερυθρόλευκων», οι οποίοι ζήτησαν νίκη στο ντέρμπι των «αιωνίων».
Μάλιστα, εφόσον οι Πειραιώτες φύγουν με τη νίκη από το «Απόστολος Νικολαΐδης», θα ισοφαρίσουν το ιστορικό 11x11 του Μπούκοβι που κρατάει από τη σεζόν 1966/67.



Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΗΡΑΚΛΗΣ

Σχολιασμός

30 σχόλια:

στις 08/11/2015 17:03
αναμενομενο να ειχαμε ευκολο μεσημερι με τις γριες... που μαλλον πανε απο του χρονου στα γνωριμα τους μερη της Β ΕΘΝΙΚΗΣ..

στις 08/11/2015 17:07
ΟΜΑΔΑΡΑΑ!!!!!!!!!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΚΟΝΤΡΑΡΕΙ ΒΑΖΕΛΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΗΣΤΕ ΚΩΛΟ

στις 08/11/2015 17:10
παράρτημα του γαύρου κι ο ηρακλής αφού έκατσε κι έχασε σαν καλό χάλι που είναι... Βέβαια έχει και ΠΟΛΥ χειρότερα (Άρης, Εργοτέλης, Ολυμπιακός Βόλου, Σκόντα Ξάνθη, Λεβαδειακός, Πλατανιάς).

στις 08/11/2015 17:10
(Αιγάλεω, Ιωνικός, Παναχαϊκή, Λαμία).

στις 08/11/2015 17:13
Στην Ελλάδα υπάρχουν αρκετές ομάδες οι οποίες με κάνουν να τις σιχαίνομαι! Είναι απαίσιες, ύπουλες, βρώμικες, μούλικες με (μπ)ροέδρους και πρεζάκηδες, εχθρικές προς τον ΠΑΟΚ, με κλεμμένα λεφτά κ.α.

στις 08/11/2015 17:14
(Καβάλα, Ατρόμητος, Αχαρναϊκός, Κισσαμικός).

στις 08/11/2015 17:22
antihooligane κουραζεις ρε μλκ...κοψε τις παπαριες..ειπαμε τρολ..αλλα ναχουμε και ενα μετρο.. οσο για σενα τσουτσεκι...ναχετε φαει φασολαδα πιο πριν...ξερεις..

στις 08/11/2015 17:24
An Kai misw ton olympiako fetos exei omadara. Respect apo emena. H nou mero ena antipathitikh omada stun ellada twra pia Seinai akousate giftopaokia?

στις 08/11/2015 17:25
Einai o paok #

στις 08/11/2015 17:26
Apo edw kai shmera kraksimo mono sth mikrh omadoula pou legetai paok

στις 08/11/2015 17:37
αντιχουλιγκαν τα ξερουμε! ολοι ειμαστε παραρτημα εκτος απο εσενα!

στις 08/11/2015 17:37
mono treno o olympiakos..intercity leme

στις 08/11/2015 18:00
Ti yperomad exoume pragmatika...etsi opws pame tha spasoume ola ta pagkosmia record pou yparxoun!

στις 08/11/2015 18:01
Bρε βρε βρε .... ενα ενα τα προβατακια μαθαινουν γραμματακια και γραφοντας προσκυνανε σιγα σιγα την "υπερομαδα" που λεγεται θρυλος. Ξεχνοντας βεβαια πως εδω και 20 χρονια καταδυναστευει το Ελληνικο πρωταθλημα κλεβοντας πρωταθληματα απο τους αντιπαλους του και μαζευοντας ολο το χαρτι. Αφου λοιπον προβατακια μου καλα (αλβανοφωνα τυπου lucandirisio αλλα και ξιπασμενες ελληνοφωνες γαυροπροβατινες τυπου stasoumugdala και paxarou) εδω και 20 χρονια ο γαυρουλης μας μαζεψε οοοολο το χαρτι, καταφερε επιτελους .... ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ .... και εκανε μια αξιολογη ομαδα που δεν χρειαζεται πια τους διαιτητες για παιρνει νικες. Παρ' ολα αυτα στο παιχνιδι τωρα, 4 κιτρινες για τον Ηρακλη, 1 για τον γαυρο και μαλιστα στο '89. Υποκλιθειτε λοιπον αξιαγαπητα μοσχαρια στον υπερπρωταθλητη και δεν χρειαζεται ουτε λεπτο να σκεφτειτε που θα ηταν και οι υπολοιπες ομαδες της Ελλαδας αν επαιρναν τα πρωταθληματα που τις αναλογουσαν σε ενα καθαρο πρωταθλημα, ουτε χρειαζεται να σκεφτοσαστε ποσο ανταγωνιστηκο και ελκυστικο πρω

στις 08/11/2015 18:03
ελκυστικο πρωταθλημα θα ειχαμε, ουτε φυσικα ποσες ομαδες θα βγαζαμε καθε χρονο στην ευρωπη και τι χαρτι θα εμπαινε στην Ελλαδα. Υποκλιθειτε λοιπον σε οτι φαντεζι γυαλιζει περισσοτερο γιατι μεχρι εκει σας φτανει απο οτι φαινεται. Μπεεεε .... μουουου ... κτλ.

στις 08/11/2015 18:13
Επειδη εισαι μπαΟΥΓΚτζης και δεν εισαι για πολλα πολλα.. Θα στο πω με πινελιες.. Θελει ο προεδρος σου να χωσει χρημα..; φτιαχνεις ομαδα.. Αν οχι παιζεις με τον κλαους και τον γλυκο.. Καλα μεσας δεν ασχολουμαστε καν.. Η θεση σας παντα ειναι εκτος τριαδας..μην το ψαχνεις.. Και ο βαζελος πληροφοριακα τον βαρδηνογιαννη ειχε προεδρο..οχι τον μαναβη της γειτονιας μου...λες οι βαρδηδες η' οι λατσηδες η' ο κοκκαλης να περιμενουν τα λεφτα του τσουλου..; για εφοπλιστες μιλαμε ζωαδι... Εσυ μεγαλωσες μονο να λες μπαΟΥΓΚαρα και να κλαις..γιαυτο παντα σεχουν γραμμενο στα παπαρια τους οι αθηναικες ομαδες...ασε την κλαψα και φτιαξε ομαδα που εχεις να δεις μπαλα απο τον ΚΟΥΔΑ

στις 08/11/2015 18:16
Και μετα το τσιμπουκι που μας πηρες στην τουμπα και δεν βγαλατε κιχ, εγω στην θεση σου δεν θα εβγαζα γλωσσα.. Και τωρα εισαι τεταρτο-πεμπτος (στην φυσικη σου θεση).. Δεν εισαι για παραπανω... Ασε τον ολυμπιακο να κανει διπλα στην αρσεναλ και να το παραδεχονται ολοι οτι εχει ξεφυγει απο τα ελληνικα δεδομενα, και συ να πετας χαρταετο..

στις 08/11/2015 18:21
Ase Mas re boulgare akh. Oti den mporeis na kerdiseis ton pantrakiko o olympiacos ftaei. Xaxa olo let's ftiaxnete omada kai olo sta India sjata menete. Kerdisate ask kai pao kai MA's prhksate ta arxidia. Afou kserate oti that xanate apo onades tupou beroia, kallonh . tzampa kerdisate ta derby giftopaokia

στις 08/11/2015 18:21
Idia skata# aek#

στις 08/11/2015 18:28
Kai sto deutero guro guftopaokia nsta 3 derby pou that exete ektos edras den pisteuw na exete paraisthiseis oti tha oparete estw RNA bathmo

στις 08/11/2015 18:28
Ena bathmo#

στις 08/11/2015 18:28
Α...και που εισαι βουλγαρε οπαδε της υπερομαδας της μπουγατσουπολης... Προσπαθησε να νικησεις τον πανθρακικο(που εχει ροστερ για γ εθνικη,και ειναι η χειροτερη ομαδα της κατηγοριας) στο τσαντιρι σου και μετα μιλα... Ταγαρογυφτε

στις 08/11/2015 18:35
και ξαναλεω .... μπεεεεεε .... μουουουου ... κτλ

στις 08/11/2015 18:46
Posa atoma eisastan re akh shmera ghpedo? 1200??

στις 08/11/2015 19:13
Ακη...παρε ναχεις ζωο..που θες και πρωταθλημα...κλαψε μαλακα ..ασχολησου με τον πανθρακικο και ασε της αλλες ομαδες ρε βουλγαρε

στις 08/11/2015 23:28
Παπαρα μην μιλας για αλλες ομαδες αντε προβατο κανε μπε,,,για σενα μπαοκ το λεω τραβα πιες καμια ρετσινα να ηρεμησεις

στις 08/11/2015 23:31
Μαγκες το βουλγαρος πρεπει να σταματησει,,πλεον ,,,,,ελληνες ειμαστε οτι αλλο οκ

στις 09/11/2015 04:06
mpaogkakia parte ton Kakko kai mi milate autoi eiste!!! tha peite ton irakli parartima tou gayrou vlakes anideoi

στις 09/11/2015 09:38
etsi einai ama eisai Looser sou ftene oi alloi kai oloi einai parartimata :P exoun gemisei me komplex ta pedia ..! einai asximo pragma na sou gamane ti kolotripida se kathe agonistiki :P :P ..!

στις 10/11/2015 10:05
kai se osous komple3ikous tiflous ampalous dn arese to sxolio apla ZMPOUSTAM ..! i alitheia ponaei..! garifokolides..!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.