Ψυχρολουσία στο «Καυτανζογλείο» για ΠΑΟΚ!

Ψυχρολουσία στο «Καυτανζογλείο» για ΠΑΟΚ!

Αφορά τον αγώνα ΠΑΟΚ - ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ


Ηρακλής και ΠΑΟΚ ήρθαν ισόπαλοι 3-3 στο «Καυτανζογλείο», σε ένα τρομερό παιχνίδι με απίστευτο φινάλε! Ο «Δικέφαλος του Βορρά» έχασε πέναλτι στο 90' με τον Μπερμπάτοφ για να κάνει το 4-2 και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφαρίστηκε από το γκολ του Μπαρτολίνι!

Ο ΠΑΟΚ έμεινε δύο φορές πίσω στο σκορ κόντρα στον Ηρακλή, έφερε… τούμπα το ματς σε 3-2, όμως ο Μπερμπάτοφ έχασε πέναλτι στο 90’ και ο Μπαρτολίνι ισοφάρισε σε 3-3 στις καθυστερήσεις!

Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν για πρώτη φορά σε αγώνα πρωταθλήματος μετά από περίπου 4,5 χρόνια και ο Ηρακλής ήταν αυτός που πήρε το προβάδισμα! Στο 14’, ο Μακρής ξέφυγε από τον Τζαβέλλα και «έγραψε» το 1-0 με κοντινή προβολή.

Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να απαντήσει και τα κατάφερε στο 35’, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Ο Λέοβατς έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Πέλκας με καρφωτή κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής έφερε το σκορ στα ίσα.

Η ομάδα του Τούντορ είχε φέρει το ματς στα μέτρα του, ωστόσο στο 43’ δέχτηκε δεύτερο γκολ από τον Βέλλιο. Μετά από αδύναμο γύρισμα του Σάμπο, ο Έλληνάς άσος τσίμπησε τη μπάλα από τον Κόστα και με δεξί πλασέ έκανε το 2-1 για τον Ηρακλή!

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι έδωσαν χώρο στον ΠΑΟΚ, ο οποίος έψαχνε τον τρόπο για να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Ο «δικέφαλος του Βορρά» δεν έβρισκε τρόπους για να γίνει απειλητικός, ωστόσο στο 65’ κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Μπερμπάτοφ. Μετά από στραβοκλωτσιά του Κλάους, ο Βούλγαρος φορ έκανε την κοντινή προβολή και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, «γράφοντας» το 2-2.

Ο ΠΑΟΚ είχε την υπεροχή και στο 77’ ολοκλήρωσε την ανατροπή χάρη σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τζαβέλλα, που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Περνίς. Οι φιλοξενούμενοι «άγγιξαν» το 4ο γκολ στο 80’ με τον Ροντρίγκες και δέκα λεπτά μετά ο Κάτσε κέρδισε πέναλτι από τον Μπαρτολίνι. Ο Μπερμπάτοφ ανέλαβε την εκτέλεση όμως ο Περνίς απέκρουσε κρατώντας το 2-3!

Ο Ηρακλής έμεινε ζωντανός και μάλιστα στο 90+2’ κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα! Ο Μπαρτολίνι πήρε το… αίμα του πίσω για το πέναλτι που έκανε και με κοντινή κεφαλιά, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Όλσεν. Πρέπει να σημειωθεί ότι ο Σουηδός γκολκίπερ παρεμποδιζόταν από δύο παίκτες του Ηρακλή, που όμως δεν κινούνται προς τα πάνω του.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΟΚ - ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ
1Χ2OverUnder1X12X2
2.403.102.552.001.551.351.241.4
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
3.001.853.101.781.72
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.851.673.6530.00

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 18/10/2015 22:36
ΚΑΙ ΓΑΜΩ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ

στις 18/10/2015 22:39
Ma na xasei penalnti o paok

στις 18/10/2015 22:43
xaxaxa e ton giftovoulgaro oreo to matsaki pantos

στις 18/10/2015 22:51
mravo ston irakli pou to palepse aneta eixe k ton aso.....

στις 18/10/2015 22:53
Στημένο....στημένο λέμε.Πόσο έδινε το 3-3 ;;;; Να χάσει πέναλτυ στο 90' ο Μπερμπάτοφ;;;.....ναι ναι ξέρω,παρατραβηγμένη μαλακία έγραψα,άλλα κάποιες φορές προσπαθώ να γίνω Μπαουγκτζής.Ευτυχώς που δεν τα καταφέρνω.Μπουάααααα χα χα.

στις 18/10/2015 23:11
Φημες λενε πως ο ολσεν ειναι πρωτος ξαδερφος του Κοστανζο.

στις 18/10/2015 23:15
autos thelei fapes i podi exei xasei vathmous exetias tou i omada se europa kai protathlima kai sto europa an den perasi gia ligi diafora autos tha fteei

στις 19/10/2015 01:18
Ένα θα πω αδικία.

στις 19/10/2015 06:30
Eγω θα πω ατυχια. Μπραβο στον Ηρακλη που το παλεψε σαν μεγαλη ομαδα ως το τελος.

στις 19/10/2015 08:44
o paparas pou egrapse to arthro tha eprepe na kserei oti i grammi tis mikris perioxis yparxei mono gia na orizei ton xwro pou apagoreyetai na markareis ton termatofylaka....an pas epanw tou i oxi den exei simasia..APAGOREYETAI to markarisma ..telos.

στις 19/10/2015 12:31
kala krasia markarisma eiani ama pas ston termatofylaka..ama peftei o giotas o olsen epano stoys epithetikoys kai aytoi einai akinhtoi den yparxei kanena foul...den peirazei omos paokara eisai afoy tha pareis to protathlhma......kai meta xypnhsate!!!!

στις 19/10/2015 14:08
xa xa xa xa ΜΙΑ ΖΩΗ ΗΡΑΚΛΑΡΑ ΡΕ ΠΑΛΙ ΤΥΧΕΡΟΙ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΧΘΕΣ ΠΑΟΚΙΑ. 5 ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΦΑΕΙ.5-3 ΤΟ ΔΙΚΑΙΟ ΣΚΟΡ

στις 19/10/2015 15:15
Ειμαι κοαλο μαεδοας ρε και αντι οι Ηρακληδεις ναπου ωραιο ματτχεροιυασταν πουεχασεοερμπα το πεναλτι ο αλλοςμε λεει οτι ειμασταν εμεις τυχεροιδεν λεει οτι ο Παοκ ειχε τα χαλια τουεχτες ανεβηκαν απο την Β και βγαλανε και γλωσσα λιγο φυλοτιμο γμτ οκ εγω σαν Παοκτσις εστω και με αυτα τα χαλια μπορουσα α φυγω ετο 3ποντο αλλα οκ ετσι ειναι η μπαλα τι να κανουμε και κατι τελευταιο στης Γριες ενα μεγαλο ευχαριστο στην τυχη σας που πηρατε ενα βαθμο απο αυτο το ματς γιατι ο Παοκ οπως και να εχει στα πλεει οφ θα ειναι εσυ σε ρωτα ρε γρια θα σωθεις? γιατι ξες εχεις να ερθει και στην Τουμπα αυτα!!!

στις 19/10/2015 15:18
εχω προβλημα στο πληκτρολογιο παιδια κολαςι και δεν μπορω να γραφω καθαρα ειμαι κοκαλο μακεδονας λεω πιο πανω και αντι οι ηρακλιδεις να πουν ωραιο ματς και που ειμασταν τυχεροι που εχασε ο Μπερμπα το πεναλντυ ο αλλοςμε λεει οτι ειμασταν εμεις τυχεροιδεν λεει οτι ο Παοκ ειχε τα χαλια τουεχτες ανεβηκαν απο την Β και βγαλανε και γλωσσα λιγο φυλοτιμο γμτ οκ εγω σαν Παοκτσις εστω και με αυτα τα χαλια μπορουσα α φυγω ετο 3ποντο αλλα οκ ετσι ειναι η μπαλα τι να κανουμε και κατι τελευταιο στης Γριες ενα μεγαλο ευχαριστο στην τυχη σας που πηρατε ενα βαθμο απο αυτο το ματς γιατι ο Παοκ οπως και να εχει στα πλεει οφ θα ειναι εσυ σε ρωτα ρε γρια θα σωθεις? γιατι ξες εχεις να ερθει και στην Τουμπα αυτα!!!

στις 19/10/2015 16:49
Ξάδερφος του Κοστάντζο ο Όλσεν!!!

στις 19/10/2015 18:07
Χαχαχα τη λέει η γριά από πάνω 5-3 λέει έπρεπε να λήξει, πως θα γίνει αυτό ρε γριά 5 φάσεις κάνατε και από αυτές 3 στην εστία 5 γκολ θα βάζατε ενώ ο ΠΑΟΚ 15 φάσεις δηλαδή με την λογική σου έπρεπε να λήξει 5-15 το ματς άσε που το τελευταίο γκολ ήταν φάουλ.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.