Βενγκέρ: «Μόνο νίκη με Ολυμπιακό»

Βενγκέρ: «Μόνο νίκη με Ολυμπιακό»

Αφορά τον αγώνα ΑΡΣΕΝΑΛ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ


Μόνο τη νίκη σκέφτεται ο Αρσέν Βενγκέρ ενόψει του αυριανού αγώνα με τον Ολυμπιακό, για την 2η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η Άρσεναλ ηττήθηκε στην πρεμιέρα του Τσάμπιονς Λιγκ από την Ντιναμό Ζάγκρεμπ και ο Αρσέν Βενγκέρ παραδέχτηκε ότι οι «κανονιέρηδες» δεν έχουν περιθώρια να χάσουν άλλους βαθμούς στους ομίλους:

«Εννοείται ότι μόνο η νίκη είναι ο αποκλειστικός μας στόχος. Είναι ένα παιχνίδι που πρέπει να κερδίσουμε. Πρέπει να εκμεταλλευτούμε την έδρα μας και στα τρία παιχνίδια που έχουμε στους ομίλους μπροστά στο κοινό μας. Είναι τόσο απλό... Δεν είμαστε σε θέση να πετάξουμε βαθμούς» δήλωσε ο Βενγκέρ και πρόσθεσε:

«Ξέρουμε ότι πρέπει να είμαστε αποτελεσματικοί, να δημιουργήσουμε ευκαιρίες και να σκοράρουμε. Περιμένω και από τον Ολυμπιακό να παίξει επιθετικά, αλλά συνήθως, όταν έρχονται άλλες ομάδες στην έδρα μας, συνήθως προφυλάσσουν πολύ καλά τα μετόπισθεν και γι' αυτό πρέπει να είμαστε αποτελεσματικοί».

Για τους τραυματισμούς: «Ο Κοκελίν έχει επιστρέψει στις προπονήσεις όμως πρέπει να δούμε αν θα είναι διαθέσιμος. Οι Φλαμινί και Αρτέτα δεν αντιμετωπίζουν σοβαρούς τραυματισμούς αλλά δεν είναι διαθέσιμοι». Υπενθυμίζεται πως εκτός μάχης είναι επίσης ο τιμωρημένος Ζιρού και οι τραυματίες Τόμας Ροσίτσκι και Τζακ Γουίλσιρ.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΑΡΣΕΝΑΛ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.274.757.501.402.30112.91
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.622.306.751.621.88
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.001.832.2517.50

Σχολιασμός

27 σχόλια:

στις 28/09/2015 18:10
pare kai ena arxidi apo mena malaka

στις 28/09/2015 18:56
proktiko ston olympiako!!!

στις 28/09/2015 19:54
den katalabaino giati otan eisai ellhnas kai paizei mia ellhnikh omada me mia xenh den tin upostirizeis anexarthta an eisai . oloi malkes eiste pou ta grafete auta

στις 28/09/2015 20:00
Μακάρι!

στις 28/09/2015 20:32
poia ellhnikh omada me to kafeneio siga tis omades poy exei to ellhniko podosfairo!!!rezili ginomaste apla!!!!!!!!

στις 28/09/2015 21:12
sunexomenoskoubas για να υποστηρίξεις μία ομάδα στο εξωτερικό,θα πρέπει να πιστεύεις και να νοιώθεις ότι δικαιούται να είναι εκεί.Όταν όμως έχεις την πικρή γεύση ότι "πήρε το ψωμί" από το στόμα άλλων ομάδων,που ενδεχομένως θα μπορούσαν να είναι εκείνοι εκεί,τότε......Ε ΟΧΙ,ΝΑ ΠΑ ΝΑ ΓΑΜΗΘΟΥΝΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΩ ΠΟΤΕ.Μη βιαστεί κανείς να πει ότι ο Ολυμπιακός είναι κλίμακες παραπάνω από άλλες ομάδες γιατί,όλα αυτά τα χρόνια πήρε και τίτλους που δεν εδικαιούτο με αποτέλεσμα να βγαίνει κάθε χρόνο στους ομίλους,να εισπράττει τεράστια,για τα ελληνικά δεδομένα,χρήματα και φυσικά μετά από χρόνια να μην έχει ανταγωνιστή.Χώρια που όσες φορές κάποιες ομάδες φαινότανε ότι κάτι πάνε να κάνουνε.η παράγκα δήλωνε ΠΑΡΩΝ.Και για να το κλείσω........ποιά ελληνική ομάδα;Πλάκα κάνουμε;Σύνθεση έχετε δει;

στις 28/09/2015 21:29
ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΟΤΙ Ο ΓΑΥΡΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ!!!!

ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΗΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΤΡΩΕΙ ΠΟΥΤΣΟΣΚΑΜΠΙΛΑ

στις 28/09/2015 22:13
Ποιά πουτάνα της Ευρώπης ρε μπουγάτσα με στρίνγκ... άντε πήδα σε κανα γκρεμό ρε σούργελο,που έπαιζες προκριματικά απο το Πάσχα πανίβλακα.

στις 28/09/2015 22:15
Η Ντότμουντ θα σου κάνει τον κώλο σουρωτήρι και θα κάνεις λαικά δικαστήρια πάλι,και δεν έχετε πλέον τον Σαλπιγγίδη για να φταίει για όλα. Η πιο κομπλεξική ομαδα της Ελλάδος είστε.

στις 29/09/2015 00:35
ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑ!!!4-6ΓΚΟΛ

στις 29/09/2015 02:31
ROUFA TH POUTSA K EDW -pirlo84 P EISAI TO MEGALYTERO PARARTHMA TOU 8RYLOU K MWKO VLAKAKO. SE GLENTHSAME K EDW VLEPW

στις 29/09/2015 02:55
Εχει απουσιουλες η Αρσεναλ , αντε να δουμε . Θελει να το παρακολουθουμε το ματσακι και να το παιξουμε λαιβ αν αξιζει . Καλη επιτυχια στον γαυρο αλλα πρωτίστως καλη επιτυχια σε εμας στοιχηματικα .

στις 29/09/2015 03:03
paparantza olo papares exeis grapsei panivlaka ta lefta tou ta dinoun autes oi omades pou ipostirizeis otan trwne psoles apo kampales.... o olumpiakos thn teleutaia 5etia toulaxiston einai h monh omada apo elada pou dikaioute na paizei eurwph apo kathe apopsh mou mathate palio komplexika sourgela ola na mou peite uparxoun alles omades gia eurwph sthn ella poia vre zwo? o panathinaikos??? o paok??? autoi den exoun oute to poio vasiko pou einai to ghpedo....

στις 29/09/2015 09:33
ΑΝΤΕ ΡΕ ΑΡΣΕΝΑΛ ....... ΞΕΚΟΛΙΑΣΕ ΤΟ ΛΙΜΟ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ !!! ΓΑΜΩ ΤΑ ΑΦΡΟΨΑΡΑ ΣΑΣ ........... 10 ΓΚΟΛΑΚΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΧΩΣΟΥΝ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΡΕ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙΑ ΚΟΚΚΙΝΟΣΚΟΥΦΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ .......... ΠΟΥΣΤΑΡΙΑ , ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΠΑΤΟ ΣΑΣ !!

στις 29/09/2015 17:10
fuck olympiakos,gamo tin omada sas gamo,xaxaxaxaxaxaxaxaxax

στις 29/09/2015 17:17
Ο ΑΛΛΟΣ ΛΕΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΙΡΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ...ΠΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΡΕ?? ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΑΓΛΑΝΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΘΡΥΝΟ!!! ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΟΙ....!!!! ΤΟΣΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΣΤΗΣΙΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΓΚΕΣ... ΠΟΥΤΣΑ ΚΑΙ ΞΥΛΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΣΑΣ ΜΠΑΣΤΑΡΔΟΙ!!!

στις 29/09/2015 17:18
Βλακουλι φιλε μου kikis92......εγω προσωπικα σε θελω στην Ευρωπη. Οι ευρωπιπες σου με εχουν πληρωσει χοντρα 8 στις 10. Οταν βλεπω την παραγκα να δουλευει για εσενα στην Ελλαδα,αυτοματα ξερω οτι δουλευει και για την τσεπη μου στην Ευρωπη. Πλυνε δοντακια και ξυρισε κωλαρακι σημερα αν και το κωλαρακι μαλλον πρςπει να ειναι μονιμα αποτριχωμενο. Θελετε και υποστηριξη γιδια ε γιδια,πρωταθλητες του ΤΙΠΟΤΑ.

στις 29/09/2015 17:36
Μια χαρα τα λεει ο paparantzas πιο πανω, με γλυτωσε και εμενα απο το να γραφω κατεβατα. Οσο και αν δεν αρεσει σε μερικους, διστυχως ετσι ειναι.

στις 29/09/2015 17:54
... και να προσθεσω και κατι ακομη. Συν ολα τ'αλλα μας εξεφτελιζει και στην Ευρωπη και στον κοσμο ολο. Οχι μονο με τις πουτσες που τρωει, αλλα 20 χρονια να παιρνει το πρωταθλημα συνεχομενα ??? Ουτε στη Ζιμπαμπουε δεν παιρνει μια ομαδα συνεχομενα το πρωταθλημα τοσα χρονια !!!!

στις 29/09/2015 18:19
Πριν καποιους μηνες,σε αυτο εδω το site,δημοσιευτηκε μια λιστα με την καταταξη 20 ευρωπαικων πρωταθληματων. Ελλαδα 20η και φυσικα χειροτερη θεση και Σκωτια 19η θεση.Τι κοινο εχουνε; ΜΟΝΙΜΟΥΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ......ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ;;;;;;;;;;;

στις 29/09/2015 20:47
mias kai oi paoktzides lene gia 7 + as pe3oun to diko tous mach thn pempth kai ths kuriakh s ;) sigouro tameio!

στις 29/09/2015 21:33
ΤΑ ΕΓΡΑΨΕ ΟΛΑ Ο paparantzas.ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΥΡΩΔΙΑΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ.

στις 30/09/2015 00:08
ton poulo ante geia 2-3 xaxaxaxa

στις 30/09/2015 01:44
2-3....με τον ΚΟΥΒΑ τα ΧΑΝΑΧ κερναει ο ΘΡΥΛΟΣ.... καποιοι θα εχουν αυπνιες σημερα :))

στις 30/09/2015 02:10
Εχετε τελικα ολοι πλακα 'εβλεπα το ματς στο βελγιο,σε ενα μαγαζι ,μεπολλους μαυρους που ηθελαν νικη τις αρσεναλ,,ε λοιπον πηρανε τα παπαρια αυτοι κ φυσικα καθε ανθελληνας ,,γιαυτο μας δουλευουν ολοι ,,,,τι κριμα

στις 30/09/2015 02:14
Παμε παοκαρρρρα

στις 30/09/2015 11:23
ΠΑΠΑΡΑΝΤΖΑ ΚΑΙ ΜΠΟΥΚΑΔΟΡΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΚΟΛΟΟΜΑΔΕΣ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΤΙ Ο ΘΡΥΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ. ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ? ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΛΕΓΕΣΕ ΠΑΠΑΡΑΝΤΖΑΣ ΓΙΑΤΙ ΛΕΣ ΜΟΝΟ ΠΑΠΑΡΕΣ.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.