Πριμέρα Ντιβιζιόν: Νέο γκολ ο Λούκας, πρώτη νίκη για Λα Κορούνια

15/9/2015 00:40
Το δεύτερο του γκολ στη φετινή Πριμέρα Ντιβιζιόν πέτυχε ο πρώην επιθετικός του ΠΑΟΚ, Λούκας Πέρεθ, στη νίκη της Λα Κορούνια με 3-1 επί της Ράγιο Βαγιεκάνο.

Την πρώτη της νίκη στη φετινή Πριμέρα Ντιβιζιόν πήρε η Λα Κορούνια, η οποία επικράτησε με 3-1 της Ράγιο Βαγιεκάνο στο «Βαγιέκας», για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Σκόρερ για την ομάδα της Γαλικίας ήταν για ακόμα ένα παιχνίδι ο Λούκας Πέρεθ. Ο πρώην φορ του ΠΑΟΚ είχε χαρίσει στην Λα Κορούνια το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) κόντρα στην Βαλένθια και με νέο δικό του γκολ, «σφράγισε» την πρώτη νίκη της ομάδας του.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Μπόρχες στο 7’, ισοφαρίστηκαν από τον Εμπαρμπά στο 27’, ωστόσο πήραν εκ νέου το προβάδισμα ένα λεπτό αργότερα με τον Λουίς Αλμπέρτο. Το τελικό 3-1 «σφράγισε» ο Λούκας με ωραίο τελείωμα στο 61ο λεπτό.