Σούπερ Λιγκ: «Άλωσε» το Καυτανζόγλειο ο Λεβαδειακός

Σούπερ Λιγκ: «Άλωσε» το Καυτανζόγλειο ο Λεβαδειακός



Με γκολ του Μάντζιου στο 51’, ο Λεβαδειακός κέρδισε με 1-0 τον Ηρακλή στο Καυτανζόγλειο και πήρε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Μετά από δύο ήττες κόντρα σε Ολυμπιακό και Ατρόμητο, ο Λεβαδειακός επικράτησε με 1-0 του Ηρακλή στο Καυτανζόγλειο, και πανηγύρισε το πρώτο του τρίποντο, στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 3ης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι είχαν τις περισσότερες φάσεις στο παιχνίδι, όμως δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα και γνώρισαν δεύτερη ήττα με 1-0, όπως έγινε και την προηγούμενη αγωνιστική κόντρα στον Πανιώνιο.

Ο «Γηραιός» είχε την υπεροχή και προσπαθούσε να διασπάσει την άμυνα του Λεβαδειακού, απειλώντας αρχικά στο 16’ με σουτ του Πασά, το οποίο έδιωξε με υπερένταση ο Τσιντώνας. Στο επόμενο λεπτό ο Κυριακίδης απείλησε και αυτός με δυνατό σουτ, το οποίο έφυγε άουτ, ενώ στο 31’ ο Καρλίτος επιχείρησε σουτ, με τη μπάλα να φεύγει ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι.

Ο Λεβαδειακός άντεξε την πίεση και στο 51’ κατάφερε να προηγηθεί με τον Μάντζιο, ο οποίος σκόραρε με ωραίο πλασέ, έπειτα από κάθετη πάσα του Γιακουμάκη. Ο Ηρακλής αύξησε την πίεση του και δημιούργησε ευκαιρίες, χωρίς όμως να φτάσει στο γκολ της ισοφάρισης.

Στο 66’ το σουτ του Κυριακίδη βρήκε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων, ενώ στο 73’ το σουτ του Βέλλιου πέρασε μόλις άουτ. Ίδια κατάληξη είχε και το σουτ του Περόνε ένα λεπτό αργότερα, ενώ στο 86’ ο Τσιντώτας πραγματοποίησε εξαιρετική απόκρουση σε σέντρα-σουτ του Πασά που πήρε περίεργη τροχιά.

Ο Λεβαδειακός κράτησε το μηδέν και μάλιστα στις καθυστερήσεις θα μπορούσε να πετύχει δεύτερο γκολ, όμως ο Στάθης πλάσαρε άστοχα σε θέση τετ-α-τετ με τον Χουάντερσον.



Ομάδες που αφορά: ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

17 σχόλια:

στις 14/09/2015 22:45
Ηρακλή περιμένουμε ποιο πολλά από εσένα τι είναι αυτά που κάνεις.

στις 14/09/2015 22:53
h alwsh tou kaylanzougleiou

στις 14/09/2015 23:02
kala apooti katalava stin ellada 2/10 match einai normal ta alla ola einai stimena

στις 14/09/2015 23:13
Βρε όλα σχεδόν στημένα είναι. Αν κι ο Λεβαδειακός την άξιζε τη νίκη μπορεί και να το στήσανε. Φέτος θα παλέψει για παραμονή κι ο Ηρακλής διστυχώς αλλά ο Λεβαδειακός θα σωθεί και μάλιστα θα προσπαθήσει να μπει και στην 5άδα. Ο ΠΑΟΚ μας θα τερματίσει 4ος και θα είμαι και πολύ πολύ ευχαριστημένος εάν καταφέρει να φτάσει τόσο ψηλά. Όσο για τον Ηρακλή γύρω στη 13η θέση τον περιμένω. Μπορεί και να πέσει. Στο Β´ γύρο θα κερδίσει η Λειβαδιά. Εάν το λαμόγιο ο Κομπότης μπει στη μπουζού ο Λεβαδειακός θα γίνει μια πολύ ανταγωνιστική ομάδα στην Ελλάδα και θα μπορεί να κόβει στην καυτή του έδρα βαθμούς από τους μεγάλους (ΟΣΦΠ, ΠΑΟ, ΠΑΟΚ, ΑΕΚ). Ο Λεβαδειακός δεν πιστεύω να παλέψει για παραμονή φέτος. Και γενικώς η ομάδα της Βοιωτίας θα γίνει ένας νέους Αστέρας.

στις 14/09/2015 23:21
ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΚΡΕΣΕΝΤΟ... ΑΝΤΙΧΟΥΛΙΓΚΑΝΟΥ, ΤΙ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΤΩΡΑ? ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ! Υ.Γ. Ο ΗΡΑ ΟΠΩΣ ΠΕΡΥΣΙ, ΑΝ ΒΑΛΕΙ ΠΡΩΤΟΣ ΓΚΟΛ ΠΑΙΡΝΕΙ Κ ΒΑΘΜΟΥΣ, ΑΝ ΦΑΕΙ ΠΡΩΤΟΣ ...ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ. ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΣ... ΠΟΛΥ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΟΠΩΣ ΠΕΡΥΣΙ ΕΤΣΙ Κ ΦΕΤΟΣ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΑΤΣ ΤΟΥ ΣΤΟ 0-1 ΓΚΟΛ. ΚΑΚΟΣ ΟΙΩΝΟΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕ 2 ΜΑΤΣ ΕΝΤΟΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΠΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟ Κ ΛΕΙΒΑΔΕΙΑ

στις 14/09/2015 23:25
ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΚΡΕΣΕΝΤΟ... ΑΝΤΙΧΟΥΛΙΓΚΑΝΟΥ, ΤΙ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΤΩΡΑ? ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ! Υ.Γ. Ο ΗΡΑ ΟΠΩΣ ΠΕΡΥΣΙ, ΑΝ ΒΑΛΕΙ ΠΡΩΤΟΣ ΓΚΟΛ ΠΑΙΡΝΕΙ Κ ΒΑΘΜΟΥΣ, ΑΝ ΦΑΕΙ ΠΡΩΤΟΣ ...ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ. ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΣ... ΠΟΛΥ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΟΠΩΣ ΠΕΡΥΣΙ ΕΤΣΙ Κ ΦΕΤΟΣ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΑΤΣ ΤΟΥ ΣΤΟ 0-1 ΓΚΟΛ. ΚΑΚΟΣ ΟΙΩΝΟΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕ 2 ΜΑΤΣ ΕΝΤΟΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΠΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟ Κ ΛΕΙΒΑΔΕΙΑ. Υ.Γ.2. ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ Ο ΑΝΤΙΧΟΥΛΙΓΚΑΝΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΤΟΝ ΡΟΛΟ ΤΟΥ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΛΕΙΒΑΔΕΙΑ, ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ Κ "ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ" ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΓΙΟΥΡΟΠΑ Κ ΓΙΑ ΝΕΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ, ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ... ΑΝΤΙΧΟΥΛΙΓΚΑΝΟΣ = ΚΟΜΠΟΤΗΣ???

στις 14/09/2015 23:45
Όχι 45άρη μου. Εγώ είμαι από Θες/νίκη ψάξε όσο θες να με βρεις δεν πρόκειται. Απορώ γιατί με ειρωνεύεσαι και με αντιπαθείς ενώ εγώ γράφω για την ΑΕΛ τόσο καλά λόγια. Δε θα έπρεπε να μου λες μπράβο και ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να μην έχεις κλείσει το προφίλ μου από τα μηνύματά σου; Διότι κάθε φορά που σου στέλνω μήνυμα με πετάει έξω στην αρχική σελίδα του site.

στις 14/09/2015 23:51
Κοίτα να δεις το αρχιλαμόγιο ο Κομπότης πρέπει να μπει στη μπουζού κανονικά και με το νόμο. Αλλά επειδή είμαστε η χώρα του παραλόγου διστυχώς δε θα μπει. Εάν όμως μπει η Λειβαδιά θα γίνει η ομάδα που ήτανε πριν να έρθει δαύτος ο κλέφτης. Θα γίνει μια ομάδα υποψήφια για 5άδα.

στις 15/09/2015 00:02
ΕΓΩ ΣΕ ΑΝΤΙΠΑΘΩ? ΙΣΑ ΙΣΑ, ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΝΜΑΤΑ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ. Υ.Γ. ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΟΥ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ ΣΟΥ ΠΑΕΙ ΜΠΑΓΑΣΑ, ΣΟΥ ΦΩΤΙΖΕΙ Κ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ

στις 15/09/2015 00:04
Και για δες το τ ρινόκερων μου σήμα. Ο ΠΑΟΚ θα δώσει δανεικούς στην ΑΕΛ για να σωθεί. Και συγνώμη για την παρεξήγηση.

στις 15/09/2015 00:04
*το καινούργιο*

στις 15/09/2015 00:31
ΑΝΤΙΧΟΥΛΙΓΚΑΝΕ, ΜΗΝ "ΞΕΦΕΥΓΕΙΣ" Κ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΕΛ, ΤΙΣ ΤΡΟΛΙΕΣ ΣΟΥ ΑΛΛΟΥ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΡΙ ΠΑΟΚ-ΑΕΛ, ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΔΙΟΤΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΑΝΤΑ ΜΙΛΑΕΙ...

στις 15/09/2015 01:28
Aelara for ever

στις 15/09/2015 03:21
xaxaxaxaxaxaxaxa exoun piasei pato den paei pio kato oute mia gria den vgike na grapsei pos na anteksoun tetoia kseftila exasan stin edra tous apo omada pou eprepe na paizei stin b ethniki akoma kai oi opadoi tis ael perissoteroi einai anti allakse to sima den boro na se vlepo etsi...

στις 15/09/2015 04:26
""ΑΛΩΣΕ""??? ΠΟΙΟΣ?? Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ!! ΠΟΙΟ??? ΤΟ ΚΑΥΤΑΤΖΟΓΛΕΙΟ!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!! ΤΡΑΓΙΚΟΣ Ο ΤΙΤΛΟΣ

στις 15/09/2015 08:06
xaxaxa mhn vrizete ton koboth xxaxaaxxa den to estise to matc

στις 15/09/2015 15:03
Παιδιά θα γίνει ο Λεβαδειακός στο μέλλον μια ομαδάρα έαν το λαμόγιο ο Κομπότης μπει φυλακή βέβαια. Θυμάστε παλιά που πήγαιναν στη Λειβαδιά οι ΟΣΦΠ, ΠΑΟ, ΠΑΟΚ, ΑΕΚ και χάνανε; Όλοι θα τον φοβούνται. Φεύγει φυλακή ο Κομπότης το λαμόγιο, ο κλέφτης, παίρνει την ομάδα ενας σοβαρός άνθρωπος που θα νοιάζεται για την ομάδα και θα την βγάλει από το άρμα του ΟΣΦΠ. Όσο για τον γαυρηκλή έτσι όπως πάει θα παλεύει για παραμονή και μπορεί και να πέσει αν και μάλλον θα τον σώσουν οι συμμαχίες του οι βρώμικες. Δεν πάει καλά και θα χάσει και στα Χανιά και σε πολλές έδρες. Ακόμα και μέσα στην Ξάνθη θα κινδυνέψει.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.