Γιουρόπα Λιγκ: Στους ομίλους με πεντάρα ο ΠΑΟΚ!

Γιουρόπα Λιγκ: Στους ομίλους με πεντάρα ο ΠΑΟΚ!

Αφορά τον αγώνα ΠΑΟΚ - ΞΑΝΘΗ


Ο ΠΑΟΚ συνέτριψε με 5-0 την Μπρόντμπι στην Τούμπα και βρίσκεται ήδη στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ! Μακ (17', 80’, 82’), Πέλκας (36') και Ροντρίγκες (51’) τα γκολ για τον «δικέφαλο του Βορρά», ο οποίος είχε και χαμένο πέναλτι με τον Κάτσε (89').

Επίδειξη δύναμης κόντρα στην Μπρόντμπι έκανε ο ΠΑΟΚ! Η ομάδα του Ίγκορ Τούντορ πήρε εμφατική νίκη με 5-0 στην Τούμπα, εξασφαλίζοντας από το πρώτο παιχνίδι το εισιτήριο για τους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

Πρωταγωνιστής για τον «δικέφαλο του Βορρά» ήταν ο Μακ, ο οποίος σημείωσε χατ-τρικ (17’, 80’, 82’) και έδωσε τις ασίστ στα γκολ των Πέλκα (36’) και Ροντρίγκες (51’), με το τέρμα του Έλληνα άσου να κλέβει τις εντυπώσεις!

Οι Θεσσαλονικείς κέρδισαν το χειροκρότημα στο φινάλε του αγώνα και πλέον η ρεβάνς της Δανίας την επόμενη Πέμπτη απέκτησε διαδικαστικό χαρακτήρα.

Το ματς:


Ο ΠΑΟΚ επέβαλε από το ξεκίνημα την κυριαρχία του, πίεζε ασφυχτικά την Μπρόντμπι και η πρώτη ευκαιρία ήρθε στο 6ο λεπτό, όταν ο Κίτσιου δεν κατάφερε να νικήσει από κοντά τον Ρένοφ, ενώ στη συνέχεια της φάσης, ο Άλμπρεχτσεν απομάκρυνε στη γραμμή το σουτ του Ροντρίγκες.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο, «άγγιξαν» ξανά το γκολ στο 15’ με χαμένο τετ-α-τετ του Μακ και δύο λεπτά μετά ο Σλοβάκος κατάφερε να ανοίξει το σκορ με όμορφη ενέργεια και τελείωμα, ύστερα από γύρισμα του Κωνσταντινίδη. Ο «δικέφαλος του Βορρά» ήταν καταιγιστικός και στο 22’ έφτασε κοντά σε δεύτερο γκολ, με τον Κάτσε να τραντάζει το δοκάρι των Δανών με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Η Μπρόντμπι προσπάθησε να ισορροπήσει το ματς, χωρίς να απειλήσει και στο 35’ ο ΠΑΟΚ πέτυχε δεύτερο γκολ με ένα φανταστικό τέρμα του Πέλκα. Μετά από πάσα του Μακ, ο Έλληνας άσος επιχείρησε το ψηλοκρεμαστό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, στέλνοντας τη μπάλα στην απέναντι γωνία.

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε δυνατά στο δεύτερο μέρος και στο 51’ κατάφερε να πετύχει 3ο γκολ με το παρθενικό τέρμα του Ροντρίγκες με τη φανέλα της νέας του ομάδας. Μετά από ασίστ πάρε-βάλε του Μακ, o νεοαποκτηθέντας επιθετικός του ΠΑΟΚ σκόραρε από κοντά, ανοίγοντας λογαριασμό με τους Θεσσαλονικείς.

Ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αισθητά, όμως ο Μακ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του με δύο γκολ στο 80’ και στο 82’, και τα δύο με ωραίες προσωπικές ενέργειες. Στο 86΄ το σουτ του Κίτσιου πέρασε δίπλα από το δοκάρι και στο 88’ ο Μυστακίδης κέρδισε πέναλτι, αλλά ο Κάτσε έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι, χάνοντας την ευκαιρία να πετύχει το 6ο γκολ του ΠΑΟΚ.

Το 5-0 έμεινε μέχρι το φινάλε και η ομάδα του Τούντορ εξασφάλισε ουσιαστικά την πρόκριση για τους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΟΚ - ΞΑΝΘΗ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.353.857.251.821.6811.142.51
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.801.987.251.901.60
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.151.673.2030.00

Σχολιασμός

23 σχόλια:

στις 20/08/2015 21:55
ΠΡΑΦΟ ΣΤΟΝ ΠΑΟΚ

στις 20/08/2015 21:57
Ομαδαραααααααα!!!!!!!!

στις 20/08/2015 21:58
ΔΙΚΑΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ 6-0 ΕΑΝ Ο ΚΑΤΣΕ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΧΑΛΑΡΟΣ ΟΤΑΝ ΧΤΥΠΟΥΣΕ ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΥ.ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ Η ΜΠΡΟΝΤΜΠΙ.ΑΝΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΔΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ

στις 20/08/2015 22:00
μπραβο ρε παοκ. μπαλαρα επαιξε, τουλαχιστον 8-0 θα επρεπε να ειχε ληξει...γαυροβαζελινες φετος το πρωταθλημα θα ειναι ασπρομαυρο....παρολο που ειμαι οφη και παιζω γ εθνικη, ΝΟΤΟΣ ΒΟΡΡΑΣ ΓΑΜΙΕΤΑΙ Ο ΠΕΙΡΑΙΑΣ

στις 20/08/2015 22:00
Μπάβο και πάλι Μπράβο.

στις 20/08/2015 22:02
Και στου ΑΣΤΕΡΑ ΠΑΜΕ ΕΛΛΑΔΑ!

στις 20/08/2015 22:02
Και στου ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ

στις 20/08/2015 22:06
στοχος φετος δεν ειναι το πρωταθλημα ρε χαλαρωστε στοχος ειν αι να δεσει η ομαδα σε ολες τις γραμμες να κανουτμε δυνατο κορμο να αντεχει η ομαδα σε κυπελο ευρωπη και πρωταθλημα τοτε θα λεμε παμε για πρωταθλημα

τωρα χτιζετε η ομαδα θελουμε ενησχησει στην αμυνα δεν με λεει κατι το 5-0 παιζαμε με μια ομαδα πολυ χαμηλης κλασης θελω να δω με δυνατες ομαδες την ψυχη και της αντοχες!!! Μπραβο στην ΠΑΟΚΑΡΑ ΜΑΣ και για την νικη που εδωσε χαρα σε ολους μας και βασικο τους βαθμους που κερδιζουμε σε καθε νικη ευρωπαικου παιχνιδιου !!!!!!

στις 20/08/2015 22:21
Τι μπαλαρα παιξαμε σημερα!!!

στις 20/08/2015 22:27
Μπραβο στον Παοκ και στον " Statharas "

στις 20/08/2015 22:59
Μπράβο ΠΑΟΚΑΡΑ!

στις 20/08/2015 23:13
ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΟΚΑΡΑ!ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ.

στις 20/08/2015 23:49
ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΟΚ 0-5 ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΑΝΙΑ

στις 20/08/2015 23:53
Μπράβο ΠΑΟΚάρα έκανες να φανεί η brodby ομαδούλα με την πίεση που τους ασκούσαν οι παίκτες,αντε να μπουν και οι μεταγραφές να δούμε έναν ΠΑΟΚ για μεγάλα πράγματα.

στις 21/08/2015 00:05
Μπραβο στον παοκ που εμφανιστηκε οπως επρεπε.4 ομαδες ευρωπη φετος μακαρι και η ατρομηταρα που τη φαγανε οι διαιτητες

στις 21/08/2015 00:11
Paok

στις 21/08/2015 00:46
ΠΑΟΚ ΟΛΕ ΓΛΕΝΤΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΕΦΑΛΕ

ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΘΑ ΣΑΣ ΤΡΕΛΑΝΟΥΜΕ

ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΓΛΕΝΤΗΣΟΥΜΕ

ΜΕ ΤΡΟΠΟ ΚΙ ΑΝΤΙΧΟΥΛΙΓΚΑΝΟΥΣ

ΚΑΙ ΣΙΩΠΗ ΜΕΣ'ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ

ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ!

στις 21/08/2015 01:11
o tudor kanei douleia...den sikwnei malakies....akoma kai twra kapoioi lene den tha kanei parelasi...toso tous kovei.o tudor tha meinei kairo stin toumpa ...grajte to...mpravo ston paok ..polla mpravo..anastasiou....atromitos-paok sto ijos tous esy to kolovarema synexizetai...kanonise

στις 21/08/2015 02:11
Ας μην γινει καθολου επαναληπτικος!τι θελουν και ρεβανς;

στις 21/08/2015 02:12
Εαν ειχε και λουκας σημερα θα μπορουσε και αλλα 2

στις 21/08/2015 09:10
twra poy tha anevi i arianara mas tha tremete oloi..

στις 21/08/2015 10:14
"manolis.S3" και "kwnstantinosD" σταματήστε ποιά αυτό με τον Άρη.Ο Άρης ως γνωστόν είναι το μεγαλύτερο παράρτημα του χοντρού.Πολύ κοράκι.Έσφαξε ο Ιταλός την ελληνική ομάδα κι έσπρωχνε 100-0 τους Ούνους του Αττίλα.ΑΙΣΧΟΣ,ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΞΕΦΤΙΛΑ!

στις 21/08/2015 11:40
ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΥΚΟΥΝΑ Ο ΘΡΥΛΟΣ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΤΡΥΠΑ ΣΑΝ ΤΗΝ ΤΡΥΠΑ ΤΟΥ ΟΖΟΝΤΟΣ ΝΟΥΜΕΡΑ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.