Συμφώνησε με Τσέλσι για Τσεχ η Άρσεναλ

Συμφώνησε με Τσέλσι για Τσεχ η Άρσεναλ



Η Άρσεναλ ήρθε σε συμφωνία με την Τσέλσι για την απόκτηση του Πετρ Τσεχ και ο έμπειρος γκολκίπερ αναμένεται να αποχωρήσει από τους «μπλε» μετά από 10 χρόνια!

Στο βόρειο και όχι στο δυτικό Λονδίνο θα αγωνίζεται από τη νέα σεζόν ο Πετρ Τσεχ. Όπως αναφέρει το «Sky Sports», η Άρσεναλ ήρθε σε συμφωνία με την Τσέλσι έναντι του ποσού των 15 εκατ. ευρώ και ο Τσέχος πορτιέρο θα συνεχίσει την καριέρα του στους «κανονιέρηδες».

Με την έλευση του Τιμπό Κουρτουά στην Τσέλσι, ο Πετρ Τσεχ έχασε την θέση του βασικού τερματοφύλακα που κατείχε για 10 χρόνια στους «μπλε»! Ο 33χρονος αναζητούσε ομάδα όπου θα έβρισκε περισσότερο χρόνο συμμετοχής και η Άρσεναλ αποτελούσε την καλύτερη επιλογή γι’ αυτόν, καθώς ήθελε να παραμείνει στο Λονδίνο.

Οι «κανονιέρηδες» είχαν έρθει εδώ και καιρό σε συμφωνία με τον Τσεχ και την Τρίτη (23/6) έδωσαν τα χέρια και με τους ανθρώπους της Τσέλσι. Μάλιστα εφόσον όλα κυλήσουν ομαλά και η μεταγραφή ολοκληρωθεί, ο Τσέχος γκολκίπερ θα κάνει επίσημο ντεμπούτο απέναντι στην πρώην ομάδα του, αφού Άρσεναλ και Τσέλσι θα αναμετρηθούν για το Κομιούνιτι Σίλντ στις 2 Αυγούστου.



Ομάδες που αφορά: ΤΣΕΛΣΙ, ΑΡΣΕΝΑΛ

Σχολιασμός

13 σχόλια:

στις 24/06/2015 00:23
Ομγ...

στις 24/06/2015 00:24
Θα παιζει βασικος αραγε?

στις 24/06/2015 00:29
ba... eki exi ospina exisu kalos ama omos to theli pio poli o cheh logika tha ton afisi o arsenis :p

στις 24/06/2015 00:33
nai re o typas afise tin chelsea giati itan ston pagko gia na erthei ston diko mas pagko..

στις 24/06/2015 01:18
Καλοδεχούμενος ..μεγάλος τερματοφύλακας ο Τσεχ!!!

στις 24/06/2015 10:13
Mεγάλη μεταγραφή για την Άρσεναλ! Βάσικος θα είναι 100% ο Άρσεν βενγκέρ γνωρίζει καλά τι τερματοφυλακάρα είναι ο Τσέχ. Ο Οσπίνα θα είναι στο πάγκο. Μεγάλος Τσέχ.

στις 24/06/2015 10:34
paidia den einai mono 33 parapanw einai....pantos einai mia polu kali metagrafi

στις 24/06/2015 11:34
αφου δεν επαιζε..

στις 24/06/2015 15:25
ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΠΑΝΤΩΣ.ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΠΑΙΖΕ ΚΑΙ ΚΑΘΟΤΑΝ ΠΑΝΤΟΤΕ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ!

στις 24/06/2015 19:00
kalwsirthes paixtara.makari fetos na pame gia to 14 premier league champion.....idwmennn..kales kiniseis ews twra

στις 24/06/2015 20:56
αντιο μεγαλε παικταρα

στις 24/06/2015 22:54
τις προηγουμενες μερες ακουστηκαν σεναρια για αποχωρηση Οσπινα.αλλα ετσι κι'αλλιως δεν νομιζω να εφυγε απο τον παγκο της τσελσι για να παει στον παγκο της αρσεναλ

στις 24/06/2015 23:33
ενας απο τους καλυτερους στον κοσμο,

μεγαλη μεταγραφη για την αρσεναλ,ειναι κριμα να εισαι στον παγκο σε τετοια φαση

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.