Μπενίτεθ: «Το όνειρο αρχίζει τώρα»

Μπενίτεθ: «Το όνειρο αρχίζει τώρα»



Έτοιμος να αναλάβει την τεχνική ηγεσία της Ρεάλ δήλωσε ο Ράφα Μπενίτεθ λίγο πριν αποχωρήσει από την Ιταλία. «Το όνειρο αρχίζει τώρα» δήλωσε ο Ισπανός τεχνικός.

Ο Ράφα Μπενίτεθ επιβεβαίωσε ότι θα συνεχίσει την καριέρα του στην Ρεάλ Μαδρίτης και δήλωσε ενθουσιασμένος που θα αναλάβει την τεχνική ηγεσία της «βασίλισσας»:

«Είμαι έτοιμος. Δεν μπορώ να περιμένω. Είμαι ενθουσιασμένος και χαρούμενος. Το όνειρο αρχίζει τώρα» δήλωσε ο πρώην τεχνικός της Νάπολι, ο οποίος ταξίδεψε με ιδιωτικό τζετ της Ρεάλ και έφτασε στη Μαδρίτη το μεσημέρι της Δευτέρας.

«Είναι σπουδαίος προπονητής με μεγάλη εμπειρία» δήλωσε για τον Μπενίτεθ ο Σέρχιο Ράμος, ο οποίος αρνήθηκε να κάνει περεταίρω δηλώσεις μέχρι να ολοκληρωθεί η συμφωνία.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Ράφα Μπενίτεθ αναμένεται να γίνει μόλις ο 4ος Μαδριλένος τεχνικός της Ρεάλ στα 113 χρόνια της ιστορίας της. Πάκο Μπρου, Μιγκέλ Μουνιόθ και Μαριάνο Γκαρθία Ρεμόν ήταν οι τρεις προηγούμενοι.



Ομάδα που αφορά: ΝΑΠΟΛΙ

Σχολιασμός

13 σχόλια:

στις 01/06/2015 16:20
barca ise k esi e etsi vamos barca to oniro s ine na rixis ti real sti b kl kanis gamisetus tin omadaaaa

στις 01/06/2015 18:48
Χθες έχασε από τη Λάτσιο και σήμερα είναι χαρούμενος.

στις 01/06/2015 19:36
PRWTATHLIMA I REAL TOU XRONOU DUSTUXWS

στις 01/06/2015 19:53
tis γ ethnikis y a no

στις 01/06/2015 21:27
αριας κοψτα ναρκωτικα

στις 01/06/2015 21:28
2kefalos..που κολλάει το ένα με τ άλλο? χαρουμενος που θα πάει στην Ρεαλ, όχι που έχασε απ την Λάτσιο. Ελεος δλδ!!!!!

στις 01/06/2015 21:32
arias του χρόνου πίστεψε με πάλι ρεαλ θα είσαι

στις 01/06/2015 22:27
sevilla

στις 01/06/2015 22:28
BACCAAAAAAAAAAAAAAAA

στις 01/06/2015 22:36
Μπενίτεθ ε;;;;;;;;;Δε νομίζω.Κρατάτε μικρό καλάθι και θα με θυμηθείτε, ό,τι και να μου πείτε τώρα.......Χώρια που το,"το όνειρο αρχίζει τώρα",προσβάλει και την Νάπολι,άλλα και όσες ομάδες έχει κοουτσάρει μέχρι τώρα.

στις 02/06/2015 02:02
Άλλος ταβερνιάρης σαν τον Σχολάρι κ αυτός!!!Δεν θα βγάλει τον πρώτο γύρο!!

στις 02/06/2015 02:02
dioxnis ancheloti kai fernis auton ton malaka re auton ton ili8io omg.

ama rotisete pote pire prota8lima teleftea fora mazi me tin liverpool 8a sou pi katse na do sto wikipedia axaxaxaaa

στις 02/06/2015 12:47
lasha egrapses....

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.