Κλείνει Ντιμπάλα η Γιουβέντους

Κλείνει Ντιμπάλα η Γιουβέντους

Αφορά τον αγώνα ΙΝΤΕΡ - ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ


Σε συμφωνία με την Παλέρμο για την απόκτηση του Πάουλο Ντιμπάλα ήρθε η Γιουβέντους σύμφωνα με ιταλικά Μέσα. Στα 40 εκατ. ευρώ το ποσό της μεταγραφής.

Στην Γιουβέντους φαίνεται ότι θα συνεχίσει την καριέρα του ο Πάουλο Ντιμπάλα. Όπως αναφέρουν αρκετά ιταλικά Μέσα, μεταξύ άλλων και το έγκυρο «Sky Italia», οι «μπιανκονέρι» έδωσαν τα χέρια με τους ανθρώπους της Παλέρμο και ο 21χρονος επιθετικός θα μετακομίσει στο Τορίνο στο φινάλε της σεζόν.

Όπως υποστηρίζουν οι Ιταλοί, ο Αργεντινός άσος, που μετράει 13 γκολ και 11 ασίστ στο φετινό πρωτάθλημα, θα υπογράψει πενταετές συμβόλαιο με ετήσιες απολαβές ύψους 2,2 εκατ. ευρώ συν μπόνους επίτευξης στόχων.

Όσον αφορά το ποσό της μεταγραφής, αυτό υπολογίζεται στα 40 εκατ. ευρώ. Σύμφωνα με το «Sky Italia», η Γιουβέντους θα δώσει το ποσό των 28 εκατ. ευρώ + 8 εκατ. ευρώ ως μπόνους άλλα και 4 εκατ. ευρώ με την μορφή παραχώρησης δύο νεαρών παικτών (ο ένας φέρεται ότι είναι ο Εντοάρντο Γκολντανίγκα).





Στοιχεία για τον αγώνα: ΙΝΤΕΡ - ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.953.153.301.751.751.21.231.61
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.501.903.751.551.90
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.201.803.0015.00

Σχολιασμός

13 σχόλια:

στις 14/05/2015 21:10
des fatsa xaaaxxaxaxxaxaxaxa

στις 14/05/2015 21:22
Apo pia xwra einai

στις 14/05/2015 21:56
αργεντινη φιλος

στις 14/05/2015 22:21
Αν είναι δυνατόν...40 εκατομμύρια ένας 21χρονος επιθετικός μόνο και μόνο επειδή έκανε καλή σεζόν με 13 γκολ και 11 ασιστ....Πόσο ακόμα πιο εμπορικό θα το κάνετε το ποδόσφαιρο;;;; Και όσο σκέφτομαι πως οι μαλάκες της Ρεάλ έδωσαν τον Αλόνσο στη Μπάγερν για 10 εκατομμύρια τρελαίνομαι...Εντάξει μπορεί να ήταν μεγάλος αλλά σίγουρα έχει ακόμα 2-3 χρόνια να προσφέρει τα μέγιστα!

στις 14/05/2015 23:36
ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΑΣΟΝΙΑ ΦΑΝΕΡΑ, ΠΙΟ ΦΑΝΕΡΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ! ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΟΥΝ..!!

στις 14/05/2015 23:41
παντα ετσι ηταν...

στις 15/05/2015 00:16
με 40εκ ευρω η γιουβεντους μπορουσε να παρει ποιο ποιοτικους παικτες και οχι αυτον τον ντιμπαλα

στις 15/05/2015 00:16
REEEE FERE NTI-MPALA!!

στις 15/05/2015 10:04
Eixe akoma 2 xronia sovoleo gia auto kostise tosa pezi kai afto rolo kai egw den to pisteuw oti edose h juve 40m afou afti tsigkounevodan ta pada

στις 15/05/2015 11:11
40 εκ για αυτον ; ελεως

στις 15/05/2015 19:00
Tina mas pi o Anelkaa Ntimpala Ntimpalaaa aaa aa

στις 16/05/2015 13:02
afton den ton hthele kai i barcelona?

στις 16/05/2015 22:54
28 εκατομμυρια συν 8 μπονους ειναι. βλακειες λεει εδω

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.