Υπέγραψε στον Παναθηναϊκό ο Λουντ

Υπέγραψε στον Παναθηναϊκό ο Λουντ



Παίκτης του Παναθηναϊκού είναι και επίσημα ο Ρόμπιν Λουντ. Ο Φινλανδός μέσος πέρασε με επιτυχία τις ιατρικές εξετάσεις και υπέγραψε συμβόλαιο μέχρι το καλοκαίρι του 2018. «Να κερδίσω τίτλους και να παίξω σε μεγάλα ματς στην Ευρώπη» δήλωσε ο Λουντ, που έσπασε το διάδρομο!

Ολοκληρώθηκε η μεταγραφή του Ρόμπιν Λουντ στον Παναθηναϊκό. Ο Φινλανδός διεθνής μέσος ήρθε στην Αθήνα και αφού πέρασε με επιτυχία τις ιατρικές εξετάσεις, υπέγραψε τριετές συμβόλαιο συνεργασίας.

Ο 22χρονος Φινλανδός μέσος είναι αριστεροπόδαρος και αγωνίζεται ως 10άρι και ως 8άρι. Συνολικά μετράει 124 συμμετοχές σε όλες τις διοργανώσεις με την Ελσίνκι, έχοντας 23 γκολ και 17 ασίστ. Τη φετινή σεζόν μετράει 7 συμμετοχές και ένα γκολ στο φινλανδικό πρωτάθλημα ενώ είναι διεθνής με όλες τις μικρές εθνικές ομάδες της χώρας του.

Την περασμένη σεζόν αναδείχθηκε κορυφαίος παίκτης του φινλανδικού πρωταθλήματος, κορυφαίος μέσος αλλά και κορυφαίος ποδοσφαιριστής της Εθνικής Ελπίδων της Φινλανδίας.

Στα αξιοσημείωτα πως στα εργομετρικά τεστ που έκανε, κατάφερε να… σπάσει τον διάδρομο! Την ώρα που έτρεχε, άναψε το λαμπάκι και το μηχάνημα βγήκε… off. Μάλιστα, οι άνθρωποι του Παναθηναϊκού δήλωσαν εντυπωσιασμένοι: «Μας είχαν πει ότι είναι σε πολύ καλή κατάσταση, αλλά πρώτη φορά βλέπουμε τέτοιο πράγμα»

Η ανακοίνωση:

«Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει ότι ήρθε σε συμφωνία με τον Ρόμπιν Λούντ. Ο Φινλανδός διεθνής μέσος θα αγωνίζεται στην ομάδα μας από τη νέα χρονιά μέχρι το καλοκαίρι του 2018 και τον καλωσορίζουμε στην οικογένεια του Παναθηναϊκού».

«Είμαι πολύ χαρούμενος που ολοκληρώθηκε η μεταγραφή μου και είμαι πλέον μέλος του Παναθηναϊκού. Όλοι μου έχουν συμπεριφερθεί πολύ καλά και πραγματικά νιώθω ότι έχω έρθει σε μια μεγάλη οικογένεια… Έτσι κι εγώ, θα κάνω ότι καλύτερο μπορώ για να βοηθήσω τον Σύλλογο να πετύχει τους στόχους του. Φυσικά, θέλω να κερδίσω τίτλους και να παίξω σε μεγάλα ματς στην Ευρώπη με τον Παναθηναϊκό!
».



Ομάδες που αφορά: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, ΛΟΥΝΤΣ

Σχολιασμός

20 σχόλια:

στις 14/05/2015 17:54
πεσαν τα τσιμεντα του αποστολος νικολαιδης ρεεεεεεε

στις 14/05/2015 19:40
Ποιος?Ο Χαρολντ Λουντ??αντε και απο του χρονου με τον Pink floyd...Θα μαγεψει παλι η παναθα φετος...θα χαθει η μπαλα στους ουρανους...χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

στις 14/05/2015 19:48
etsi legate kai gia ton nano pou ton pirame a[p b ispanis alla vgike pextoura min vgazete apofasis xoris na dite ton pexti ;)

στις 14/05/2015 21:08
beavis ααχαχ εσεις ειστε για παικτες ποιοτητας σαντανα ,αφελλαι και πανω.

σταματησετε πια το "σνομπαρισμα" δεν βγαζει πουθενα!! μονο εκπληρωνει τις εγωιστικες σου διαθεσεις

στις 14/05/2015 21:43
Nai re Defte ligos tha sou epefte esena o afellay etsi???Re katalavete to,akomi kai pextis apo tin deuteri,triti,tetarti mas omada tha itan diamanti gia sas.Den eimaste yperoptes alla realistes...

στις 14/05/2015 21:54
ναι γιαυτο τον ηπιες σε ολα τα ντερμπι ΧΑΙΒΑΝΙ

στις 14/05/2015 21:54
ρεαλιστες λεει αχαχαχαχαχαχ θα σου λεγα τι ειστε αλλα ουτε το σαλιο μου δεν αξιζετε μπετοβλακες!

στις 14/05/2015 22:41
xaxaxaxa ela nte g auto ton ipie se ola ta ntermpi...manga asto ka8e fora pou pas na trollareis ekti8ese den to xeis to spor...panta 8a iparxei kapoios pou 8a se xedropiazei xaxaxaxa

στις 14/05/2015 22:53
Poios pire to prwtathlima re pedia????thimiste mou ligo...kai poia nterby ennoeis akrivws giati distyxws stin ellada nterby den yparxoune gia ton olympiako...an ennoeis ta pexnidia prwtathlimatos me ton mpaok kai me ton vazelo ta xwris simasia tote ok paw paso...Alla xereis kati gia auto tha eiste mia zwi apotyximenoi olh i istoria tis omadas aute oi mia dyo nikes sta pexnidia me ton olympiako kai ousiastika autos tha einai kai o stoxos sas kai tou xronou kai to methepomenou xronou kai gia ta epomena 20 xronia...na parete vathmous apo ton olympiako...

στις 14/05/2015 23:39
λογικο να μην εχουν σημασια τα ντερμπυ. λογος? απλος. Τα φιλικα σου εξασφαλιζουν το πρωταθλημα χαιβανι ε χαιβανι. ξεπμνα γηδι.... και παλι ο "πρωταθλητης" παλι πελατης μενει.....ο νοων νοειτω

στις 14/05/2015 23:40
ξυπνα*

στις 15/05/2015 00:17
ρε παιδια 22 χρονων ειναι το παιδι θα δουμε αν ειναι παιχταρας η παλτο

στις 15/05/2015 00:24
axxaxa pe8enw pragmatika otan grafei o mangas01...file sinexise na mas xarizeis stigmes xaras

στις 15/05/2015 00:49
Τι εννοει το αρθρο:'εσπασε στο διαδρομο'????

στις 15/05/2015 12:15
Οταν λες διαμαντι τι εννοεις; το οτι επι τοσα χρονια εχεις "σφραγισει" την πορτα της Ευρωπης νομιζεις πως αξιζεις ενα πρωταθλημα στο οποιο εμπλεκεσε σε 20 σκανδαλα;αλλα εσας κοροιδευει ο χοντρος οχι εμας. Του τα σκατε καλα καλα και για να διασφαλησει την μουγκα σας προσλαμβανει δυο ΑΕΡΓΟΥΣ μισθοφορους (τακης,ακης) για να σας μπουκωνουν το στωμα με σανο. Τωρα αν εσεις κοιμαστε, χεστηκαμε πατοκορφα. Συνεχισε να πιστευεις οτι η ομαδα της τρουμπας ειναι διαμαντι(απο σκατα) για το πεντακαθαρο ελληνικο ποδοσφαιρο. Καλημερα και περαστικα σας.!

στις 15/05/2015 12:16
Και οσο για το λαγος. Δεν το σχολιαζω καν αν ηξερες θα το βουλωνες ανιδεε

στις 15/05/2015 13:22
Aporw pws milan gia paiktes diamanti me santana siova sthn amyna kai m ton botia na oloklhrwnei to trio moutzes. Oi monoi paiktes tou olympiakou pou aksizoun einai o roberto kai o chori

στις 15/05/2015 17:51
Defte13 einai xekatharo oti i elleipsi titlwn kai genika i elleipsi anagnwrismenwn epityxiwn apo pleuras tis omadas sou s' exei varesei katakoryfa sto kefali...Egw eimai xortasmenos apo tropaia kai evrwpaikes epityxies, den exw zilia se kanena kai mporw na ekfrasw tin apopsi mou pio antikeimenika se sxesi me sena pou exeis ena tholwmeno mati kai theleis tin plhrh exwntosi twn anwterwn sou me opoidhpote dolio tropo ...Egw se antithesi me s'ena thelw enan pio dynato vazelo,enan pio dynato paok,aek giati etsi tha ginw kai egw kalyteros,tha dynamwsei to prwtathlima mas kai tha mporw na ferw pio ixira onomata...Kai gia auto gelaw me tin prosfati metagrafi tis omadas sou giati me tetoious pextes dystixws den psilwneis epipedo kai sigoura me tipota den ftaneis ton olympiako kai ase ton euato sou na xerete me tin mia anousia niki pou perneis to xrono me ton olympiako akoma kai ean exeis katantisei i megaliteri poutana stin evrwpi...

στις 15/05/2015 18:35
mangas01 ΚΑΛΑ ΠΩΣ ΘΕΛΕΙς ΕΝΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ ΠΑΟΚ ΑΕΚ ΒΑΖΕΟΛΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΧΘΕΣ ΕΓΡΑΨΕΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΝΤΕΡΜΠΥ;; ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΙ ΩΣ ΠΟΥ ΕΣΥ ΘΕΣ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥς ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟΝ ΤΡΩΣ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ;;

ΩΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΥΤΑΝΑ Η ΕΥΡΩΠΗΣ ΑΣΕ ΝΑ ΤΟ ΚΡΙΝΟΥΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΚΑΘΩΣ ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΝΙΚΟΥΣΑ ΑΓΙΑΞ ΕΧΤΟΣ ΜΠΑΡΤΣΑ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΘΡΥΛΟΥΣ(ΚΑΝΟΝΙΚΟΥΣ ΘΡΥΛΟΥΣ ΟΧΙ ΣΑΝ ΤΟΝ ΜΑΙΜΟΥ ΤΗΣ ΤΡΟΥΜΠΑΣ) ΕΣΥ ΑΚΟΥΓΕΣ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΙ ΕΚΛΕΓΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΡΩΤΑ ΚΑΝΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΙΤΣΙΡΙΚΟ.

στις 15/05/2015 23:55
ΣΑΝ ΕΝΑΝ ΑΓΓΛΟ ΗΘΟΠΟΙΟ ΜΟΙΑΖΕΙ Ο ΤΥΠΟΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΓΕΝΙΚΑ ΟΙ ΣΚΑΝΔΙΝΑΒΟΙ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.