Πριμέρα Ντιβιζιόν: Τεσσάρα και 4η θέση για Βαλένθια (video)

28/4/2015 01:25
Η Βαλένθια διέλυσε με 4-0 την Γρανάδα στο «Μεστάγια» και επέστρεψε στην 4η θέση της Πριμέρα με +2 από την 5η Σεβίλλη.

Κανένα πρόβλημα δεν συνάντησε η Βαλένθια απέναντι στη Γρανάδα. Οι «νυχτερίδες» πήραν τη νίκη με το εμφατικό 4-0 στο «Μεστάγια» και ανέβηκαν ξανά στην 4η θέση που δίνει εισιτήριο για τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η ομάδα του Νούνο πήρε το προβάδισμα στο 26΄ με κεφαλιά του Φουέγο, ενώ στο 40’ ο Μπαραγάν κέρδισε πέναλτι το οποίο μετουσίωσε σε γκολ ο Παρέχο. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έριξαν το ρυθμό τους, ωστόσο κατάφεραν να πετύχουν ακόμα δύο γκολ.

Στο 85’ ο Φεγκουλί «έγραψε» το 3-0 με όμορφο σουτ και τρία λεπτά μετά ο Νεγρέδο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, σκοράροντας με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Ντε Πάουλ