Γιουρόπα Λιγκ: Αποφεύχθηκε ο ιταλικός εμφύλιος στα ημιτελικά

Γιουρόπα Λιγκ: Αποφεύχθηκε ο ιταλικός εμφύλιος στα ημιτελικά

Αφορά τον αγώνα ΝΑΠΟΛΙ - ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ


Σεβίλλη - Φιορεντίνα και Νάπολι – Ντνίπρο είναι τα δύο ζευγάρια είναι τα δύο ζευγάρια που έβγαλε η κληρωτίδα για τα ημιτελικά του Στις 7 Μαΐου τα πρώτα παιχνίδια.

Δεν προέκυψε ιταλικός εμφύλιος στα ημιτελικά του Γιουρόπα Λιγκ. Η κάτοχος του τροπαίου Σεβίλλη θα αντιμετωπίσει την Φιορεντίνα, ενώ η Νάπολι θα διασταυρώσει τα ξίφη της με την Ντνίπρο, που στους «32» της διοργάνωσης απέκλεισε τον Ολυμπιακό.

Τα πρώτα ματς θα διεξαχθούν στις 7 Μαίου ενώ οι επαναληπτικοί τις 14 του ίδιου μήνα. Ο μεγάλος τελικός θα διεξαχθεί στη Βαρσοβία στις 27 Μαΐου.

Αναλυτικά τα ζευγάρια:

Νάπολι - Ντνίπρο
Σεβίλλη - Φιορεντίνα




Στοιχεία για τον αγώνα: ΝΑΠΟΛΙ - ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ
1Χ2OverUnder12X2
1.404.355.251.601.901.112.38
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.802.505.001.651.80
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.751.902.6010.00

Σχολιασμός

19 σχόλια:

στις 24/04/2015 13:22
Να δεις που η ντινπρο θα περασει, καλα οσο για το σεβιλη-φιορεντινα το ποιος θα περασει θα κριθει στην λεπτομερια, αν και πιστευω στη σεβιλη

στις 24/04/2015 13:27
sevilla-napoli ston teliko...an kai tha protimousa sevila-fiore alla den peirazei...ooo centa napoli

στις 24/04/2015 13:30
Pame napoli

στις 24/04/2015 13:32
Nάπολι-Σεβίλλη και εγώ τελικό πιστεύω!! Μπορεί και η Φιορεντίνα όμως.. Η Σέβίλλη αν περάσει για 2η συνεχόμενη φορά στο Τελικό θα το συκώσει. Εδώ θα τελειώσει το παραμύθι της Ντνίπρο.

στις 24/04/2015 14:08
Ιταλικός εμφύλιος στο τελικό !

Νάπολι - Φιορεντίνα

στις 24/04/2015 14:21
I NTNIPRO NA TO PAREI RE!!!

στις 24/04/2015 14:37
egw napoli vlepw na to pernei

στις 24/04/2015 14:46
fiore pame gera borisss Napoli sigura teliko

στις 24/04/2015 15:11
DNIPRO TELIKO OMADARAAAA

στις 24/04/2015 15:11
pame na paroumai kai thn napoli

στις 24/04/2015 15:15
ναπολι

στις 24/04/2015 15:26
mexri edo itan i dripno den paei pouthena aou den pistevo na perasi kai tin napoli kai na paei teliko

στις 24/04/2015 16:26
η ναπολι δεν το χανει το γιουροπα τελος

στις 24/04/2015 17:06
na to sikwsei i sevilli re gia 2ri sinexomeni fora egw lew teliko napoli vs sevilli kai to pernei i sevilli gt mporei !!

στις 24/04/2015 17:40
Νάπολι - Ντνίπρο

Σεβίλλη - Φιορεντίνα

pernaei h napoli k h sevili k to pernei sevili ksana

στις 24/04/2015 19:25
η σεβιλη παει για repeat δευτερο συνεχομενο και 4ο στην ιστορια της και να φανταστεις οτι ειναι αιωνια τεταρτοπεμπτος της ισπανιας.....αυτο για οσους μας ζαλιζουν τα αρχιδια με το αγγλικο πρωταθλημα το σουπερ κ καλα κ οι αγγλικες ουτε με το κυαλι δεν τις βλεπεις τα τελευταια χρονια

στις 24/04/2015 21:37
ΝΑΠΟΛΙ - ΣΕΒΙΛΛΗ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΚΑΙ Ο ΡΑΦΑ ΜΠΕΝΙΤΕΘ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΜΑΓΙΚΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΣΗΚΩΣΕΙ Η ΝΑΠΟΛΙ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΕΙ Η ΝΟΤΙΑ ΙΤΑΛΙΑ.

στις 24/04/2015 22:56
sevilla paei full gia to tropaio

στις 25/04/2015 00:33
πωωωωωω θα πονεσουν τα ματακια μας για ακομη μια φορα με το E.L.παντως απο αυτες τις 4 πιστευω πως η ναπολι αν ειναι κομπλε το σηκωενι ανετα.ομαδα ντνιπρο αυτη πως τη λενε δεν υπαρχει και πολυ την πηγε η τυχη.Απο κει και περα οι αλλες 2 φιορεντινα και σεβιλλη ειναι τι να πω ας κερδισει ο λιγοτερο αμπαλος.πραγματικα χθες εβλεπα ζενιτ-σεβιλλη,με το ζορι να βγει μια φαση ολο πανω κατω η μπαλα και ουσια καμια εχει χαρη που ηταν αστοχοι οι ρωσοι γιατι στα 20 εκεινα λεπτα που τους ειχαν κλεισει πισω τους ισπανους επρεπε να τους ριξουν ακομα 1-2 γκολακια αλλα αποκλειστικαν τι να πεις αυτα εχει η μπαλα.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.