Πυροβολισμοί στο πούλμαν της Φενέρμπαχτσε (video)

Πυροβολισμοί στο πούλμαν της Φενέρμπαχτσε (video)



Απίστευτα πράγματα στην Τουρκία, με την αποστολή της Φενέρμπαχτσε να δέχεται δολοφονική επίθεση από αγνώστους που άνοιξαν πυρ κατά του πούλμαν το οποίο μετέφερε την ομάδα προς το αεροδρόμιο της Τραπεζούντας! Στο νοσοκομείο ο οδηγός του πούλμαν.

Σε εφιάλτη εξελίχθηκε για τη Φενέρμπαχτσε το βράδυ του Σαββάτου. Η ποδοσφαιρική ομάδα είχε κερδίσει με 5-1 τη Ριζεσπόρ εκτός έδρας και επέστρεψε στη βάση της, ωστόσο στο δρόμο προς το αεροδρόμιο της Τραπεζούντας, δέχτηκε δολοφονική επίθεση από αγνώστους που άνοιξαν πυρ κατά του πούλμαν που μετέφερε την αποστολή.

Ο οδηγός του πούλμαν χτυπήθηκε από την επίθεση και οδηγήθηκε στο νοσοκομείο, με τα τουρκικά Μέσα να αναφέρουν πως η κατάσταση του είναι κρίσιμη αλλά σταθερή.

Οι παίκτες και οι άνθρωποι του συλλόγου στάθηκαν τυχεροί, καθώς ο οδηγός, παρά το σοβαρό τραυματισμό του, ακινητοποίησε εγκαίρως το όχημα, το οποίο βρίσκονταν σε γέφυρα.

Στη συνέχεια, η αποστολή της Φενέρ επιβιβάστηκε σε τεθωρακισμένο λεωφορείο προκειμένου να φτάσει στο αεροδρόμιο, ενώ η αστυνομία αναζητεί τους δράστες.






Ομάδες που αφορά: ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ, ΡΙΖΕΣΠΟΡ

Σχολιασμός

12 σχόλια:

στις 05/04/2015 02:47
κολοτουρκοι

στις 05/04/2015 03:36
Ο ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΦΤΕΕΙ

στις 05/04/2015 04:58
λες να το ειχαν under αυτοι που πηροβολησαν και να εχασαν πολλα λεφτα?? περα απτην πλακα εχουν ξεφυγει τα πραγματα

στις 05/04/2015 11:00
pou na pethanete gamimenoi koloturkoi feederadees

στις 05/04/2015 11:37
Είστε σοβαροί , τόσο άμυαλοι ?

Δολοφονική επίθεση τους έκαναν , θα ξεκληρίζονταν τόσες οικογένειες και σας πείραξε-χαρήκατε επειδή ήταν Τούρκοι ?

Τι να πω , τα ζώα δεν έχουν εθνικότητα , ζουν ανάμεσα μας , άμεση διαγραφή στα εμετικά σχόλια των παραπάνω έπρεπε να γίνει από την διεύθυνση του site.

στις 05/04/2015 11:38
ama feedarun as pethanun

στις 05/04/2015 11:42
αστο αριας εχεις γινει δευτερος λουκαντισιο βλακα...ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΥΤΗΧΩς ΠΟΥ ΔΝΕ ΕΓΙΝΕ ΤΠΤ ΣΤΟ ΑΡΘΡΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Π ΔΕΝ ΤΟΥς ΕΝΟΙΑΖΕ Ο ΟΔΗΓΟΣ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ...

στις 05/04/2015 11:42
ΕΙΣΤΕ ΓΤΠ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΧΑΡΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΚΑΤΙ

στις 05/04/2015 13:32
ΤΟ ΚΑΤΑΚΡΙΝΟΥΜΕ,ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥΣ.

στις 05/04/2015 13:46
Φίλε PanosAEK-R21- η διεύθυνση του site του είναι για κλάματα.Κάθε μέρα επιτρέπει στον οποιδήποτε να γράφει με τα χειρότερα λόγια.Υπάρχουν πολλοί που δεν έχουν γράψει ποτέ κάτι σχετικό με το στοίχημα παρά μόνο βρίζουν μάνες,αδερφες....κ.α.

Αυτό το μύνημα μου ίσως τους ενοχλήσει περισσότερο.

στις 05/04/2015 15:17
Μην πειράζετε τον πάχαρο κρίμα είναι.

στις 06/04/2015 17:52
Ο ΠΟΝΤΟΣ ΖΕΙ ΡΕ ΜΟΥΝΙΑ!!!ΚΟΛΟΤΟΥΡΚΟΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΩΡΑ ΣΑΣ (βελοπουλος)χαχααχα παντως περα απο την πλακα καθε φορα που ομαδα της κωνσταντινουπολης παει τραπεζουντα για ενα τετοιο ματς συνεχεια αυτα γινονται.στηνονται καρτερια απο ομαδες και πετανε στα πουλμαν πετρες μολοτοφ.χθες φτασαμε στην πιο ακρεα μορφη

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.